Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia 1 2004r- Uprany kluczyk, identyfikacja elementów

CMS 25 Nov 2019 10:46 651 6
    CMS
    Administrator of HydePark
    Witajcie.

Nie jestem pewien czy temat lepiej pasuje tutaj czy do "Elektronika i Elektryka", wydaje mi się, ze bardziej tutaj.
    Otóż żona znajomego nabyła za kwotę pięciu tysięcy złotych, nowy (stary) piękny samochód marki Skoda Fabia 1 2004r. W razie potrzeby ustalę VIN. Myślę, ze nie będzie to miało znaczenia.

Do rzeczy, nowy nabytek posiada bezprzewodowy kluczyk do otwierania i zamykania. No i ten kluczyk został uprany, elektronika skorodowała i ogólnie zrobiło się paskudnie. Po zdarzeniu, znajomy postanowił jeszcze wymienić baterię (nie wiem na co właściwie liczył) ale to nic nie dało (czemu mnie to nie dziwi). dy kluczyk trafił w moje łapki, było już kilka dni po fakcie
    Wyczyściłem, odtworzyłem uszkodzone ścieżki i przelotki oraz przelutowałem wszystkie elementy. W trakcie tej czynności odpadł kondensator C2 - okazało się, ze jeden z jego padów całkowicie skorodował. Nie znając jego wartości wstawiłem w to miejsce 22nF lub 100nF w tej chwili nie pamiętam. Kluczyk zaczął reagować na przyciski miganiem diody. Oddałem do sprawdzenie, niestety nie działa. Wrócił do mnie i teraz muszę ustalić wartość kondensatora C2.
    W między czasie odkryłem, ze cewka L1 ma przerwę, więc i jej wartość jest mi potrzebna,
    Załączam zdjęcia kluczyka i liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam.
    CMS
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Marcin, to pilot dokładanej uniwersalnej centralki alarmu/centralnego zamka, jeden chyba z popularniejszych. Poszukaj takiego/zamiennika i tyle.
    andrzej20001
    Level 43  
    Dokładnie instalację masz już zrobioną .Wepnij Carprotecta,Blowa w istniejącą wiązkę nad nogami kierowcy za 60zł i gotowe.
    CMS
    Szukałem po numerze widocznym na PCB TX90(HCS-2283), coś tam znalazłem ale w cenie raczej setek niż dziesiątek złotych.
    Skoro to popularny model, to jest szansa, że ktoś właśnie taki naprawia i może sprawdzić te elementy.
    CMS
    Z wymianą przeze mnie będzie o tyle problem, że to jest znajomy z pracy mojej Emilki, który przeważnie rozmija się z nią w grafiku, a samochodem jeździ jego żona. Więc albo naprawię kluczyk, albo zalecę kupno nowego "kluczyka" (zakładam, że jest jakaś prosta procedura wprogramowania, tylko raz się w to bawiłem i wtedy wystarczyło manipulować stacyjką i pedałem hamulca), albo całej centralki z dwoma nowymi kluczykami, podejrzewam, że z wymianą sobie poradzą, ale głowy nie dam :).

BTW.
    Powstał przy okazji zabawny dialog z moją Emilką:
    - A nie możesz po prostu wymienić tej cewki?
    - Nie wiem na jaką.
    - No na taką samą.
    - Czyli jaką, niebieską? :D