Mam radioodtwarzacz Pioneer Carrozzeria MRZ-99, który pracuje w zakresie FM 76-90 MHz. Mam też kit Jabel J-246, który konwertuje pasmo górne do 66-74 MHz. Niestety, moja wiedza i brak informacji w Internecie nie pozwalają mi na modyfikację tego konwertera, by pracował nieco wyżej tj. w paśmie 76-90 MHz. Wymiana kwarcu zmienia tylko zakres wejściowy. Dokumentacja dotycząca LA1185 nic nie mówi na temat przesunięcia pasma w górę czy w dół.
Tak na chłopski rozum myślę, że zmiana L3 by coś zmieniła, ale zanim zacznę orać, to wolę zapytać. Wiem, wiem że można kupić gotowy konwerter za niecałe 50 zł, ale chcę najpierw wyczerpać moje możliwości.
Rozważam też możliwość grzebnięcia w tunerze Pioneera, może da się coś z pasmem zrobić lub - o ile znajdzie się pasujący zamiennik - wymienić tuner. Jednak nie znalazłem dokumentacji CPU i nie wiem, jak przestawić go w tryb europejski.
Dodaję instrukcję od J-246 i od LA1185.
Może ktoś z was walczył z takim tematem? Najbardziej skłaniam się ku przeróbce tunera, jednak nie znam jego budowy i na razie nie dotykam. Zima idzie, nie pali się.
Tak na chłopski rozum myślę, że zmiana L3 by coś zmieniła, ale zanim zacznę orać, to wolę zapytać. Wiem, wiem że można kupić gotowy konwerter za niecałe 50 zł, ale chcę najpierw wyczerpać moje możliwości.
Rozważam też możliwość grzebnięcia w tunerze Pioneera, może da się coś z pasmem zrobić lub - o ile znajdzie się pasujący zamiennik - wymienić tuner. Jednak nie znalazłem dokumentacji CPU i nie wiem, jak przestawić go w tryb europejski.
Dodaję instrukcję od J-246 i od LA1185.
Może ktoś z was walczył z takim tematem? Najbardziej skłaniam się ku przeróbce tunera, jednak nie znam jego budowy i na razie nie dotykam. Zima idzie, nie pali się.