Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ITI-5800SX - Ciągły reset dekodera

koolzoli 18 Apr 2020 18:57 1212 5
    koolzoli
    Level 3  
    Cześć,

dość dziwny przypadek. Nic nie zmieniałem w oprogramowaniu, bo się na tym nie znam, a dekoder zaczął się resetować sam, po 4 latach używania. Dekoder to Nbox, ITI-5800SX, wgrana Enigma2.

Dekorder resetuje się, na ekranie pojawiają się napisy TEST, NAND, potem wgrywa się Enigma, załącza się TV i po chwili jak wskakuje ekran kanału, dekoder znów się resetuje i tak w kółko. W momencie kiedy wyjąłem kabel od internetu, dekoder przestaje się resetować, więc zresetowałem sieć, zresetowałem oscam i tyle mogę zrobić. Po załączeniu kabla on netu, dekoder znów zaczyna się resetować.

Jeśli chodzi o znajomość oprogramowania, wgrywania to jestem totalnie zielony.

Pomożecie?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
  • Helpful post
    rtomek
    Level 18  
    Zwykle pomaga wymiana kondensatorów pod głowicą i na płytce głowicy ale doraźnie możesz odłączyć zasilanie dysku i kabel sygnałowy dysku.Mniejszy pobór prądu może pozwoli na stabilną pracę do poniedziałku a później oddasz do serwisu.
  • Multimetr Fluke
    koolzoli
    Level 3  
    Ok, dzięki za odpowiedź.

Czy to musi być serwis dekoderów czy wystarczy elektryk RTV? Znacie serwis we Wrocławiu lub okolicy?
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    koolzoli wrote:
    elektryk RTV?

Elektryk to Ci może gniazdko wymienić.
    Musisz znaleźć serwis RTV korzystając choćby z https://www.elektroda.pl/rtvforum/companies.html
    koolzoli
    Level 3  
    Dzisiaj dekoder już nic nie wyświetla, ani na telewizorze, ani na wyświetlaczu. To wciąż te kondensatory czy to już coś grubszego?
    sosarek

Level 43  
    Bez diagnozy można tylko wróżyć.