Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dwóch lamp do jednego przewodu zasilajacego- pytanie laika

21 Maj 2020 02:40 204 8
  • Poziom 16  
    Czy mogę zrobić takie połączenie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    A zasilanie tego wszystkiego to gdzie???
  • Poziom 16  
    Obecnie do kostki jest podłączona jedna lampa tzw. jarzyniówka. Chodzi mi o to czy mogę do kostki wpiąć dwie led, tak ja na foto.
  • Poziom 43  
    @Robert B
    misiekk89 napisał:
    jarzyniówka
    Jarzyniówki nie wymagają zasilania :!: Jarzeniówki już tak i oprócz zasilania jeszcze np. dławika, startera i kondensatora.
    10 lat na Forum, 387 postów. Zgroza :cry:
    misiekk89 napisał:
    mogę do kostki wpiąć dwie led, tak ja na foto.
    Możesz.
    Moderowany przez Topolski Mirosław:

Po prawej stronie jest " popraw błędy w pisowni" -prosiłem wielokrotnie by z tego korzystać.
    3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji.

• Poziom 16  
    Ja się spytam co to za lampy LED? Czy wymagają one podłączenia przewodu ochronnego (tzw uziemienia)? Jak nie wiesz to wklej zdjęcie.
  • Poziom 16  
    @Krzysztof Kamienski każdemu może zdarzyć się literówka.
    Co do działania jarzeniówki to ja doskonale wiem co musi być aby działała. Ale to nie ważna kwestia bo i tak ją demontuję.

@Ktoś_tam Z każdej lampy wychodzą po dwa przewody - niebieski i brązowy. Brak przewodu żółto-zielonego czyli nie mają tzw. uziemienia.
  • Poziom 33  
    misiekk89 napisał:
    Czy mogę zrobić takie połączenie?

Po pierwsze. Na tym rysunku nie ma pokazanego sposobu zasilania.
    Jak to uzupełnisz to będziemy mogli dalej coś powiedzieć. W obecnym stanie jak na rysunku, to nie jest układ elektryczny.
  • Poziom 16  
    Chodziło mi o to czy wywalając z kostki jedną lampę tzw. jarzeniówkę, mogę teraz do tej kostki, podłączyć w zamian dwie lampy LED, tak ja na tym rysunku. Nie ma pokazanego zasilania bo uznałem że skoro do tej pory działała tak połączona jarzeniówka to będą i działać LED. Chodziło mi tylko o to, czy można połączyć dwie lampy pod jedną kostkę.
  • Poziom 33  
    misiekk89 napisał:
    Nie ma pokazanego zasilania bo uznałem że skoro do tej pory działała tak połączona jarzeniówka to będą i działać LED.
    A nam chodzi o to że tak jak narysowałeś na tym "schemacie", to wychodzi że jak załączysz wyłącznik to nic nie może się zaświecić (brak zasilania). Chcąc dokładnie Ci odpowiedzieć, to powinniśmy wiedzieć jakie masz zasilanie (ile przewodów), w jakiej klasie ochronności masz te nowe lampy. W jaki sposób jest podłączony włącznik (czy przerywa fazę czy może niedozwolony neutralny). Czy w układzie potrzebne jest podpięcie ochronnego do nowych lamp.