Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VHS na PC. Jaki program bez kompresji w locie?

Wojtek 24 lata 09 Oct 2005 13:38 4768 5
    Wojtek 24 lata
    Level 25  
    Witam. Poszukuję programu PC w celu zgrania materiałów VHS na komputer. Program od mojego WinFasta DV2000 pozwala na zgrywanie materiałów z kompresją w locie do vcd, svcd, dvd, mpeg-1, mpeg-2, divx, xvid, itp., lub bez takiej kompresji, jako „uncompresed”. W praktyce nie mogę obejrzeć absolutnie żadnego nagrania „uncompresed”, ale mogę odtworzyć tylko te, które kompresowałem w locie. Ponieważ mam Semprona 2800+, 512Mb Ddr400, Sata80Gb, obraz jest płynny tylko do formatu svcd, czyli rozdzielczości 480x576, strumienia 2400Kbps, i kompresji kodeka mpeg-2. Dla dvd zgrany materiał zaczyna się już rwać. Włączając tuner fm, dźwięk ze stacji radiowych, też mogę nagrywać jako kompresowany w locie, mam wtedy gotowe pliki mp3, lub niekompresowany, metoda pcm, plik typu wave. Z ich odtwarzaniem nie ma problemu. Czy znacie program pozwalający na zgrywanie materiału VHS bez jakiejkolwiek kompresji obciążającej procesor, w którym mogę własnoręcznie zadecydować najwyżej o częstotliwości próbkowania dla audio i wideo, oraz rozdzielczości?
    Dziękuję za odpowiedzi.
    SPEAKERS_XP
    Level 24  
    Virtualdub-program, a do niego kodek MJPG.
    Ewentualnie jezeli virtualdub nie dziala mozesz uzyc Iuvcr-niestety nie jest darmowy...

Kodek mjpg jest najmniej obciazajaca procesor kompresja w locie...i na Twoim sprzecie napewno sie sprawdzi...

po zaisntalowaniu tego kodeka nawet Twoj program do karty sie prawdopodobnie nada, bo bedzie tam mozliwosc wyboru mjpega...
    rybart
    Level 22  
    Tu masz link do mojego postu, może też ci pomoże.
    LA72
    Level 40  
    Mam podobną kartę - tuner TV. Tylko wersję XP.
    U mnie wystarczyło wejść w ustawienia opcji zgrywania. Jeśli jednak chcesz później materiał taki wgrać na płytę DVD to jednak proponuję dokonać kompresji w locie do MPEG-2. Bardzo szybko można wtedy nagrać taką płytę.
    Mój sprzęt do takiej kompresji:
    Sempron 2400+.
    800MB Ram
    hdd 160GB
    Platon
    Level 42  
    Jezeli chcesz bez kompresj to ograniczeniem moze byc dysk twardy i jego predkosc zapisu. Pelny PAL to 25MB/s.