logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Podłączenie termostatu Volt Comfort HT-02 do pieca gazowego Beretta Ciao II

Babik6423 30 Lis 2020 21:56 4149 12
REKLAMA
  • #1 19080865
    Babik6423
    Poziom 5  
    Posty: 11
    Ocena: 2
    Witam . Posiadam piec gazowy beretta ciao II zakupiłem termostat firmy Volt Comfort HT-02 (przewodowy) z pieca wychodzi mi kabel z niebieskim , brązowym oraz zółto-zielonym kolorze a w termostacie mam 3 wejscia NO,NC,COM nie wiem jak podłaczyć. dodam ze kiedyś na tym kablu byl podlaczony termostat pokojowy . Poprosze o pomoc.
    Załączniki:
    • Podłączenie termostatu Volt Comfort HT-02 do pieca gazowego Beretta Ciao II 16067696922402525646394194719060.jpg (879.13 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Podłączenie termostatu Volt Comfort HT-02 do pieca gazowego Beretta Ciao II 1606769613812197603897917066592.jpg (749.25 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #3 19080936
    Babik6423
    Poziom 5  
    Posty: 11
    Ocena: 2
    Teraz piec włączam bez termostatu, na piecu ustawiam moc grzania i od 1 do 5 na "Danfosie" przy grzejniku.
  • REKLAMA
  • #5 19081329
    Babik6423
    Poziom 5  
    Posty: 11
    Ocena: 2
    78db78 napisał:
    Czyli masz zworę założoną w piecu 1-3 w piecu żeby podłaczyć termostat trzeba ją usunąć.

    Możesz bardziej to wytłumaczyć ?
  • #6 19081354
    Prof. SpecMiernik
    Poziom 27  
    Posty: 1207
    Pomógł: 81
    Ocena: 185
    Musisz się dostać do kostki w kotle do której podłącza się termostat. Na pewno jest pokazane w instrukcji, która to kostka i które piny. Na tych pinach będziesz miał zworkę czyli krótki odcinek przewodu, który trzeba wypiąć a wpiąć ten biały przewód (niebieski i brązowy).
  • #7 19083445
    Babik6423
    Poziom 5  
    Posty: 11
    Ocena: 2
    Na kostce mialem mostek z czarnego kabla w jego miejsce podlaczylem ten od termostatu (brazowy i niebieski) w termostacie dalem niebieski NO brazowy COM ale piec nie grzeje nawet pompa nie chodzi , coś zle ?
  • REKLAMA
  • #9 19083713
    Babik6423
    Poziom 5  
    Posty: 11
    Ocena: 2
    Jest pokazana ikona grzania ale piec sie nie załącza , pokazuje 22 stopnie w pomieszczeniu a grzanie na 25 wiec powinien sie załączyć .
  • REKLAMA
  • #11 19083940
    Babik6423
    Poziom 5  
    Posty: 11
    Ocena: 2
    78db78 napisał:
    A jak zewrzesz te kable od termostatu to piec się włącza?

    Nie
  • Pomocny post
    #12 19084490
    78db78
    Poziom 43  
    Posty: 10563
    Pomógł: 1798
    Ocena: 3240
    Babik6423 napisał:
    78db78 napisał:
    A jak zewrzesz te kable od termostatu to piec się włącza?

    Nie

    Czyli to nie ta zwora w piecu, tak jak wcześniej pisałem patrzyłem na schemat złącze koło zasilania 230V styki 1-3 powinien być mostek do regulatora. Albo uszkodzony przewód, załóż jeszcze raz zworę i zobacz czy piec staruje.
  • #13 19085350
    Babik6423
    Poziom 5  
    Posty: 11
    Ocena: 2
    Mialem czarny kabelek w pierwszym pinie z jednej i drugiej strony i tam podłaczalem termostat , przelozylem ten czarny na 1 i 3 pin i z drugiej strony brazowy na 1 pin i niebieski na 3 pin i dziala

    Dodano po 11 [godziny] 40 [minuty]:

    Mam jeszcze pytanie czy jest różnica podłączebia do termostatu kabli niebieski NO brązowy COM lub na odwrót?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada piec gazowy Beretta Ciao II i termostat Volt Comfort HT-02, który chce podłączyć. W piecu znajdują się kable w kolorach niebieskim, brązowym i żółto-zielonym, a termostat ma trzy wejścia: NO, NC, COM. Po kilku próbach podłączenia, w tym usunięciu zworki w piecu, użytkownik nie uzyskał poprawnego działania, ponieważ piec nie grzeje. Ostatecznie, po przetestowaniu różnych konfiguracji, udało się poprawnie podłączyć termostat, a użytkownik zadał dodatkowe pytanie o różnice w podłączeniu kabli do wejść termostatu.
REKLAMA