Witam chciałbym prosić o pomoc albo nakierowanie mnie jeśli żle myślę. Mam w domu jednorodzinnym pompę ciepła do CWU Galmet Basic 270L. Aktualnie w okresie zimowym grzeje kotłem CO w niej wodę na potrzebu CWU. W okresie wiosenno- zimowym będę grzał to pompą ciepła. Skoro pompa ciepła pobiera cieple powietrze z dworu a wyrzuca zimne, to pomyślałem o tym aby wykorzystać to na poddaszu użytkowym, na którym w lecie jest i tak ciepło. Mogę prosić o jakieś porady jak to ogarnąć. Dodam, że pomp ciepła CWU jest w piwnicy. Czy mogę zastosowac trójnik na wlocie i wyrzutni w pompie i zmusić ją żeby brała powietrze z poddasza a zimne mi tam wdmuchiwała? Zapewne bedą musiały być jakieś wentylatory ponieważ dom jest dwukondygnacyjny. W lecie na poddaszu wieczorami dochodzi mi do 30 stopni. jakby udało się zbić chociaż o kilka stopni to byłym zadowolony.