Witajcie,
mam problem ze spawarką dedra desi199bt.
Objawy :
sprawka po załączeniu do sieci nie działa. Mrugają tylko 2 diody na przednim panelu. Jest mały "stukot" pojawiający się od próbującego się uruchomić wentylatora, tylny wentylator działa.
Nie udało mi się nigdzie znaleźć schematu, może ktoś ma i mógłby się podzielić.
Obecnie pomierzyłem trochę rezystorów
R04-10
R03-9,8K
R028-34
R050 - 33,5 ohm
R010-23 ohm
R013- 2,18 ohm
R012- 1 ohm
R023 - 29 kohm
R024- 29k ohm
R025 - 12K ohm
Duże kondensatory zostały też wylutowane i sprawdzone testerem i są w porządku do tego pojawia się na nich napięcie ponad 300V DC
Wylutowane zostały 2 tranzystory i też sprawdzone testerem i są w porządku ( nie widzę oznaczenia zatem pokazuje na zdjęciu)
Proszę o pomoc w naprawie i wskazówki co dalej sprawdzić aby dojść do rozwiązania.
Dzięki za pomoc !
mam problem ze spawarką dedra desi199bt.
Objawy :
sprawka po załączeniu do sieci nie działa. Mrugają tylko 2 diody na przednim panelu. Jest mały "stukot" pojawiający się od próbującego się uruchomić wentylatora, tylny wentylator działa.
Nie udało mi się nigdzie znaleźć schematu, może ktoś ma i mógłby się podzielić.
Obecnie pomierzyłem trochę rezystorów
R04-10
R03-9,8K
R028-34
R050 - 33,5 ohm
R010-23 ohm
R013- 2,18 ohm
R012- 1 ohm
R023 - 29 kohm
R024- 29k ohm
R025 - 12K ohm
Duże kondensatory zostały też wylutowane i sprawdzone testerem i są w porządku do tego pojawia się na nich napięcie ponad 300V DC
Wylutowane zostały 2 tranzystory i też sprawdzone testerem i są w porządku ( nie widzę oznaczenia zatem pokazuje na zdjęciu)
Proszę o pomoc w naprawie i wskazówki co dalej sprawdzić aby dojść do rozwiązania.
Dzięki za pomoc !