Witam,
Mam problem z jedną z moich starych instalacji FAAC E124, a dokładnie 2 skrzydła na S800H z ENCODERAMI, dodam, że instalację wykonywałem w UK, więc wszystkie czynności diagnostyczne są wykonywane zdalnie (z pomocą lokalnego elektryka).
Po wywodzie telefonicznym z klientem uzyskałem informację, że jedno skrzydło otworzyło się w około 30%, a drugie nawet nie drgnęło, na miejscu RCBO wybite (choć tu nie mam pewności będzie zweryfikowane w poniedziałek, czy klient nie odciął bramy).
Do tej pory sprawdziłem:
- wypięcie dodatkowej karty do pilotów
- połączenia kablowe wyglądają ok na pierwszy rzut (brak wilgoci) (w poniedziałek będą zweryfikowane)
- podczas programowania wyskakuje błąd 16 (przez co nie można "nauczyć" napędu) brama się tylko uchyla
- ustawiałem bramę jako 1 skrzydłową i błąd, też występuje (chociaż teraz pisząc to chyba zapomniałem o encoderach)
- podczas wideokonferencji płyta zresetowała się samoistnie
- ręcznie mogę sterować skrzydłami bezproblemowo
- czujki w standardzie 2EASY
Błędy jakie się pojawiały podczas diagnostyki:
16 (istniejący)
24
38
41
61
63
Moje typy to uszkodzony encoder, lub coś z płytą (chciałbym tu zanim będzie wymieniona zweryfikować stronę zasilania).
Na obiekcie mam dwie takie same bramy, wstępnie nie chce prosić elektryka o przepinanie płyt, tylko wykluczyć wszystkie możliwości, ponieważ system nie jest taki prosty (pętle indukcyjne, oświetlenie wjazdowe itd).
Częściowe zdjęcie instalacji (jeszcze przed częścią oświetleniową):
ps. "nie strzelać za kolory"
Proszę o rady co jeszcze mogę sprawdzić.
Mam problem z jedną z moich starych instalacji FAAC E124, a dokładnie 2 skrzydła na S800H z ENCODERAMI, dodam, że instalację wykonywałem w UK, więc wszystkie czynności diagnostyczne są wykonywane zdalnie (z pomocą lokalnego elektryka).
Po wywodzie telefonicznym z klientem uzyskałem informację, że jedno skrzydło otworzyło się w około 30%, a drugie nawet nie drgnęło, na miejscu RCBO wybite (choć tu nie mam pewności będzie zweryfikowane w poniedziałek, czy klient nie odciął bramy).
Do tej pory sprawdziłem:
- wypięcie dodatkowej karty do pilotów
- połączenia kablowe wyglądają ok na pierwszy rzut (brak wilgoci) (w poniedziałek będą zweryfikowane)
- podczas programowania wyskakuje błąd 16 (przez co nie można "nauczyć" napędu) brama się tylko uchyla
- ustawiałem bramę jako 1 skrzydłową i błąd, też występuje (chociaż teraz pisząc to chyba zapomniałem o encoderach)
- podczas wideokonferencji płyta zresetowała się samoistnie
- ręcznie mogę sterować skrzydłami bezproblemowo
- czujki w standardzie 2EASY
Błędy jakie się pojawiały podczas diagnostyki:
16 (istniejący)
24
38
41
61
63
Moje typy to uszkodzony encoder, lub coś z płytą (chciałbym tu zanim będzie wymieniona zweryfikować stronę zasilania).
Na obiekcie mam dwie takie same bramy, wstępnie nie chce prosić elektryka o przepinanie płyt, tylko wykluczyć wszystkie możliwości, ponieważ system nie jest taki prosty (pętle indukcyjne, oświetlenie wjazdowe itd).
Częściowe zdjęcie instalacji (jeszcze przed częścią oświetleniową):
ps. "nie strzelać za kolory"
Proszę o rady co jeszcze mogę sprawdzić.