Witam.
Chcę uruchomić drugi string paneli fotowoltaicznych. Ale inwerter maksymalnie obsługuje do 500V i tej wartości nie chcę przekroczyć.
Czy i gdzie można dostać ogranicznik napięcia np. do 450V?
Obecnie panele pracują w układzie szeregowym o wydajności 4kW i maksymalnym napięciu 375V. Na panelach są montowane optymalizatory mocy. Nie chcę zmieniać inwertera, ani dokładać nowych przewodów, bo to wiąże się z kopaniem.
Za każdą podpowiedź dziękuję.
Chcę uruchomić drugi string paneli fotowoltaicznych. Ale inwerter maksymalnie obsługuje do 500V i tej wartości nie chcę przekroczyć.
Czy i gdzie można dostać ogranicznik napięcia np. do 450V?
Obecnie panele pracują w układzie szeregowym o wydajności 4kW i maksymalnym napięciu 375V. Na panelach są montowane optymalizatory mocy. Nie chcę zmieniać inwertera, ani dokładać nowych przewodów, bo to wiąże się z kopaniem.
Za każdą podpowiedź dziękuję.