logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Jak rozpoznać bieguny (+/-) w zasilaczu sieciowym na zdjęciu?

wiesio016 22 Gru 2024 17:16 900 25
REKLAMA
  • #1 21358962
    wiesio016
    Poziom 22  
    Posty: 433
    Pomógł: 38
    Ocena: 125
    Zasilacz sieciowy i mam takie pytanie gdzie jest + a gdzie - w tej wtyczce Zasilacz sieciowy z typową wtyczką oraz złączem z oznaczeniami na obudowie. za podpowiedz z góry dziękuje
  • REKLAMA
  • #2 21358969
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11004
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3697
    Sprawdź miernikiem.
  • #3 21358983
    JacekCz
    Poziom 42  
    Posty: 8670
    Pomógł: 760
    Ocena: 1462
    wiesio016 napisał:
    Zasilacz sieciowy i mam takie pytanie gdzie jest + a gdzie - w tej wtyczce ... za podpowiedz z góry dziękuje


    Skąd to zginęło (tzn. z jakiego urządzenia)?
  • #5 21359029
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11004
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3697
    @78db78 Też to zauważyłem, ale zdjęcie wygląda jak z jakiegoś sklepu.
  • #6 21359033
    ta_tar
    Poziom 41  
    Posty: 6460
    Pomógł: 695
    Ocena: 2038
    78db78 napisał:
    To jakaś przeróbka oryginalnie był wtyk jak na oznaczeniu ładowarki trzeba zmierzyć.

    To może być chiński zamiennik do kosiarki akumulatorowej.
  • REKLAMA
  • #7 21359034
    DiZMar
    Poziom 43  
    Posty: 32486
    Pomógł: 2881
    Ocena: 6596
    78db78 napisał:
    To jakaś przeróbka oryginalnie był wtyk jak na oznaczeniu ładowarki trzeba zmierzyć.

    To nie jest przeróbka tylko oryginalny zasilacz. Tylko opis na nim nie jest zgodny z rzeczywistością.
    JacekCz napisał:
    Skąd to zginęło (tzn. z jakiego urządzenia)?

    Zasilacz vhbw 28 V do kosiarek Husqvarna z etykietą i wtyczką USB typu C.
  • Pomocny post
    #9 21359070
    DiZMar
    Poziom 43  
    Posty: 32486
    Pomógł: 2881
    Ocena: 6596
    78db78 napisał:
    poił co ci biegunowość masz gniazdo?

    1.Może mu został i chciały wykorzystać w innym celu?
    2.Może chce zastosować nieoryginalny z odpowiednią przeróbką z zastosowaniem oryginalnego wtyku? Prawdopodobnie go nie ma, bo nie zamieścił rzeczywistego foto.
    Takie moje gdybanie.
  • #10 21359295
    wiesio016
    Poziom 22  
    Posty: 433
    Pomógł: 38
    Ocena: 125
    Panowie ja potrzebuje odpowiedzi a nie gdybania!
  • #11 21359307
    DiZMar
    Poziom 43  
    Posty: 32486
    Pomógł: 2881
    Ocena: 6596
    wiesio016 napisał:
    Panowie ja potrzebuje odpowiedzi a nie gdybania!

    Przecież dostałeś odpowiedź
    balonika3 napisał:
    Sprawdź miernikiem.

    78db78 napisał:
    to tylko miernik
  • Pomocny post
    #12 21359329
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11004
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3697
    wiesio016 napisał:
    Panowie ja potrzebuje odpowiedzi a nie gdybania!

    Obsługa miernika przerasta Twoje możliwości?
  • Pomocny post
    #13 21359650
    James596
    Poziom 29  
    Posty: 1840
    Pomógł: 139
    Ocena: 531
    Typowa elektroda, mnóstwo odpowiedzi, zero konkretów.

    Znalezione w internecie:

    Miernik cyfrowy pokazujący pomiar napięcia 28.0, podłączony do urządzenia Husqvarna na drewnianym słupie.
    Zbliżenie na biały złącze elektryczne z żółtą uszczelką, na tle drewnopodobnym. Przewód elektroniczny z białą wtyczką i żółtym obramowaniem.

    Dla pewności sprawdź miernikiem.
  • REKLAMA
  • #14 21359672
    DiZMar
    Poziom 43  
    Posty: 32486
    Pomógł: 2881
    Ocena: 6596
    James596 napisał:
    Typowa elektroda, mnóstwo odpowiedzi, zero konkretów.

    Też nie dałeś konkretów. Zasłonięte palcami sondy w punktach pomiarowych. Nie wiadomo gdzie dokładnie wetknięte. Czyżby celowo? Na dodatek inny zasilacz chociaż wtyk podobny.
    James596 napisał:
    Dla pewności sprawdź miernikiem.

    To już standard dla AI. O mierniku pisano w tym temacie wielokrotnie.
  • #15 21359676
    James596
    Poziom 29  
    Posty: 1840
    Pomógł: 139
    Ocena: 531
    Wg tego co znalazłem, biały to plus. Pytanie czy producent w różnych modelach nie zrobił inaczej, choć to już do weryfikacji.

    EDIT: przepraszam, jednak przyjrzałem się na jeden i drugi obrazek i faktycznie umieszczenie pinów jest dość niejednoznaczne.
  • #16 21359682
    DiZMar
    Poziom 43  
    Posty: 32486
    Pomógł: 2881
    Ocena: 6596
    James596 napisał:
    Wg tego co znalazłem, biały to plus. Pytanie czy producent w różnych modelach nie zrobił inaczej, choć to już do weryfikacji.

    Czyli dalej bez konkretu. Pozostaje miernik proponowany już w pierwszej odpowiedzi >>21358969.
  • #17 21359687
    wiesio016
    Poziom 22  
    Posty: 433
    Pomógł: 38
    Ocena: 125
    Czyli środkowy pin to +
  • #18 21359695
    DiZMar
    Poziom 43  
    Posty: 32486
    Pomógł: 2881
    Ocena: 6596
    wiesio016 napisał:
    Czyli środkowy pin to +

    Wg >>21359650 jak wyraźnie widać to środkowy PIN jest wolny. Nie jest podłączony.
    Złącze z oznaczeniem, że środkowy PIN nie jest podłączony.
  • #19 21359709
    wiesio016
    Poziom 22  
    Posty: 433
    Pomógł: 38
    Ocena: 125
    Robione miernikiem wygląda na środkowy.
  • #20 21359729
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11004
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3697
    Dlaczego sam nie chcesz tego zmierzyć?
  • REKLAMA
  • #21 21359736
    wiesio016
    Poziom 22  
    Posty: 433
    Pomógł: 38
    Ocena: 125
    Gdyby był sprawny to nie pisałbym na forum.
  • #22 21359743
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11004
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3697
    Nie wiem, czym dysponujesz, ale jak masz diodę LED, to połącz ją szeregowo z opornikiem ok. 1k i sprawdź nią w jakiej kombinacji zaświeci. Następnie już bez opornika przyłóż ją do baterii 1,5V i... wiadomo, o co chodzi.
  • #23 21360065
    reaven22
    Poziom 31  
    Posty: 1498
    Pomógł: 106
    Ocena: 1360
    wiesio016 napisał:
    Gdyby był sprawny to nie pisałbym na forum.


    Gdyby tak kolega napisał na początku, że zasilacz jest niesprawny i potrzebuje podłączyć jakiś inny to nie było by tyle gdybania. :)

    Można rozłupać obudowę i sprawdzić po płytce gdzie jest (+) gdzie (-)
    Inne metody to raczej loteria.
  • #24 21360068
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 11004
    Pomógł: 1318
    Ocena: 3697
    wiesio016 napisał:
    Gdyby był sprawny to nie pisałbym na forum.

    Nie wiem dlaczego, ale pomyślałem o niesprawnym... mierniku.
  • #25 21360156
    wiesio016
    Poziom 22  
    Posty: 433
    Pomógł: 38
    Ocena: 125
    Temat zamykam.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zadał pytanie dotyczące identyfikacji biegunów (+/-) w zasilaczu sieciowym na podstawie zamieszczonego zdjęcia. W odpowiedziach zasugerowano użycie miernika do pomiaru, a także zwrócono uwagę na możliwość, że zasilacz może być chińskim zamiennikiem lub przeróbką. Wiele odpowiedzi podkreślało, że bez pomiaru trudno określić biegunowość, a niektórzy użytkownicy wskazali, że środkowy pin może być plusem. Pojawiły się również sugestie dotyczące sprawdzenia połączeń wewnętrznych zasilacza, jeśli jest on uszkodzony. Ostatecznie, w dyskusji podano, że pin + znajduje się w środku wtyczki.
REKLAMA