logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wielka Piramida jako kwantowe Gwiezdne Wrota

kEhYo77 06 Lut 2025 18:31 6066 239
REKLAMA
  • #91 21488203
    Citizen75
    Poziom 30  
    Posty: 2443
    Pomógł: 157
    Ocena: 472
    Według niektórych nienaukowych źródeł informacji Wielka Piramida potrafi "konserwować" żywność, ostrzyć żyletki, itp. Czech Karel Drbal w 1959 roku otrzymał patent nr 93304 na "urządzenie do utrzymywania ostrości żyletek i brzytew". Przeprowadzono rzekomo badania ostrza żyletki pod mikroskopem elektronowym i ustalono, że pod wpływem nieustalonych procesów piramida "usuwa" cząstki wody z mikroszczelin ostrza żyletki co przywraca jej pierwotną ostrość. Czy to prawda nie wiadomo.

    Nasuwa się jednak pytanie czy piramida nie rozbija cząstek wody na tlen i wodór to tłumaczyło by w niektórych przypadkach konserwowanie żywności (wysuszanie mięsa) czy wspomniane ostrzenie żyletek? Mielibyśmy w ten sposób darmowe (do czasu opodatkowania przez polityków) źródło wodoru. Tłumaczyło by to też istnienie rzekomego Jeziora Mojrisa, które było by źródłem wody do produkcji wodoru przez piramidę. Podobnie może być z tymi rzekomymi podziemnymi strukturami - studniami. Doprowadzenie wody do piramidy służącej do produkcji wodoru?
  • REKLAMA
  • #92 21488230
    kEhYo77
    Poziom 20  
    Posty: 506
    Ocena: 6
    >>21488203 Mogło to być porządne uziemienie też. Tesla w swojej wieży do przesyłania energii też miał konkretne uziemienie wchodzące głęboko w ziemię. Drugim biegunem był wierzchołek piramidy. Różnica potencjału pomiędzy tymi dwoma punktami była ogromna. Dodatkowe napięcie na tym dipolu tylko przyspieszało migrację eteru w stronę szczytu z akceleracją.
  • #93 21488445
    Citizen75
    Poziom 30  
    Posty: 2443
    Pomógł: 157
    Ocena: 472
    Tutaj nieco więcej o tym odkryciu. W sumie to od dawna było wiadomo o "studni" znajdującej się pod piramidą. Być może zejściu do tych odkrytych tajemniczych struktur.

    Jeśli odkrycie to okaże się prawdziwe to ciekawe jaką bajeczkę teraz wymyślą "naukowcy". O niewolnikach którzy drewnianą motyką wykopali dziurę na kilkaset metrów w głąb kamiennego podłoża? Następnie wybudowali tam tajemniczą strukturę opuszczając na konopnych linach, kilkaset metrów w głąb wykopanej dziury ważące dziesiątki lub setki ton kamienne bloki.

    To wszystko po to aby faraon pochowany na w głębi tajemniczej struktury miał niczym nie zakłócony wieczny spoczynek.
  • #94 21489199
    kEhYo77
    Poziom 20  
    Posty: 506
    Ocena: 6
    Wykopali nie jedną a osiem i to o wielkiej średnicy! A spiralne 'twory' wokół 'filarów' mogą być uzwojeniami pierwotnymi transformatora i wszystko zaczyna mi pasować...
    Schemat konstrukcji przypominającej piramidę z cylindrycznymi strukturami pod powierzchnią.
    Jestem pewien, że pod drugą wielką piramidą jest to samo. Natomiast założę się o przekonanie ;) , że pod żadną inną w Egipcie już nie ma czegoś takiego bo te późniejsze piramidy były tylko nieudolnymi kopiami maszyn Bogów, aka "Cargo Cult".
  • #95 21489265
    Chris_W
    Poziom 39  
    Posty: 8449
    Pomógł: 384
    Ocena: 1047
    kEhYo77 napisał:
    Wykopali nie jedną a osiem i to o wielkiej średnicy! A spiralne 'twory' wokół 'filarów' mogą być uzwojeniami pierwotnymi transformatora i wszystko zaczyna mi pasować...
    Schemat konstrukcji przypominającej piramidę z cylindrycznymi strukturami pod powierzchnią.

    Zajrzałeś do ich pracy?
    Tego (tych studni) nie ma w ich pracy na temat skanowania piramidy (bo ja zajrzałem). W ogóle ta metoda nie jest taka dobra i oczywista jak się wydaje.
    Tu są wnioski ich badania piramidy - gdzie są te studnie?:

    Diagram struktury podziemnej z wymiarami na fioletowym tle

    https://www.mdpi.com/2072-4292/14/20/5231

    Na jednym ze skanów są pewne struktury które mogą przypominać studnie - ale to jest widok z góry i obrazuje "podkład" kamieni pod piramidą - jeśli ktoś spojrzał na to z boku mógł uznać że to są studnie...

    Schemat struktury geometrycznej widzianej z góry z oznaczeniami wymiarów.
  • #96 21489700
    kEhYo77
    Poziom 20  
    Posty: 506
    Ocena: 6
    >>21489265 Trzeba poczekać parę dni bo dopiero tłumaczą z włoskiego konferencję. Na czym bazowali swoje badania i dlaczego takie wnioski to pewnie za chwilę.
    Kolorowa mapa spektralna przedstawiająca dane.
  • #97 21494661
    kEhYo77
    Poziom 20  
    Posty: 506
    Ocena: 6
    Nowe informacje, troche technikaliów na temat metody mapowania.


  • #98 21494758
    Tommy82
    Poziom 41  
    Posty: 12141
    Pomógł: 455
    Ocena: 1073
    @kEhYo77 Ale zdajesz sobie sprawę ze to z tym równikiem o fejk bo równik jest wg gpsu zupełnie obok? Trik polega na kształcie zlewu i stojącej wodzie w pierwszym przyadku i kierunku wlania wody w drugiem. Tam w 3 cim przypadku siła koriolisa działa jeszcze przed otwarciem korka ;)

    Kiedyś dawno temu to mogły być jeszcze lata 80 końcówka albo początek 90 bo ja ledwo czytałem ale było takie jakieś wydawnictwo i jakimś cudem ktoś babci sprezentował kiedys taką kupe róznych gazet i babcia to zabrała na wakacje na rozpałkę do pieca i wśród rożnych tych gazet było jedna takie wydawnictwo jak na tamte czasy wydane względnie profesjonalnie na porządnym papierze jak normalne czasopismo i to było takie dziwne czasopismo bo znalazłem w stercie kilka numerów i przyciągnęły mnie okładkami no i miedzy artykułami o Titanicu i takich w miarę sensownych rzeczach było o kontynencie MU piramidach w tym własnie jakiś liniach miedzy piramidami czakramami etc i w PL też im się te linie gdzieś krzyżowały i były tam jakieś piramidy.
  • REKLAMA
  • #99 21494780
    kEhYo77
    Poziom 20  
    Posty: 506
    Ocena: 6
    Tommy82 napisał:
    Ale zdajesz sobie sprawę ze to z tym równikiem o fejk bo równik jest wg gpsu zupełnie obok?

    Równik sił Coriolisa nie pokrywa się z geograficznym, Ziemia nie jest idealną kulą. Do tego mamy jeszcze pole magnetyczne Ziemi i ścianę Bloch'a cięnką jak papier.
  • #100 21494848
    Tommy82
    Poziom 41  
    Posty: 12141
    Pomógł: 455
    Ocena: 1073
    @kEhYo77 A skąd pewność że pokrywa się z położeniem balii. Zresztą są to tak niewielkie odległości ze siła Coriolisa jeszcze sama nie wie w którą stronę tam działa
  • REKLAMA
  • #101 21494854
    kEhYo77
    Poziom 20  
    Posty: 506
    Ocena: 6
    >>21494848 Tu też pewnie fejk?


  • #102 21494860
    Tommy82
    Poziom 41  
    Posty: 12141
    Pomógł: 455
    Ocena: 1073
    @kEhYo77 A turyści są?
  • REKLAMA
  • #103 21494973
    kEhYo77
    Poziom 20  
    Posty: 506
    Ocena: 6
    >>21494860 Tu na bank będą.
    Przekrój ziemi z widokiem na kilka pionowych śrub fundamentowych w glebie.
  • #104 21496196
    kEhYo77
    Poziom 20  
    Posty: 506
    Ocena: 6
    Luźne pytanie do AI

    Tekst omawiający koncepcje Nikoli Tesli dotyczące eteru i piramid.

    Zrzut ekranu artykułu omawiającego poglądy Tesli na wpływ piramid na eter

    Dodano po 26 [minuty]:

    Tak wyglądały 2 wielkie piramidy w czasach swojej świetności tysiące lat temu. Gładka powierzchnia i piramida zwieńczona elektrodą, której drugi koniec potencjału był 2 000 m pod ziemią. Bardzo wysokie napięcie przykładane do tych dwóch końców konstrukcji wytwarzało pole elektryczne, które zasysało eter z otoczenia i formowało z niego elektromagnetyczną wiązkę, wychodzącą ze szczytu piramidy i będącą skierowaną prosto w Słońce 2 razy do roku, w celu międzygwiezdnej, natychmiastowej komunikacji (a może nawet teleportacji) opartej na splątaniu kwantowym wodoru na Słońcu i innych gwiazdach oraz w Piramidzie.
    Wielka piramida o gładkiej powierzchni na pustyni pod błękitnym niebem.
  • #106 21499600
    r103
    Poziom 37  
    Posty: 6234
    Pomógł: 281
    Ocena: 946
    kEhYo77 napisał:
    >>21494848 Tu też pewnie fejk?




    Może być fejk bo są cienie. No wiem że nie musi być południe - ale pewność by była tylko jakby cieni nie było że są na równiku...
  • #107 21499946
    kEhYo77
    Poziom 20  
    Posty: 506
    Ocena: 6
    Wieka Piramida jest specyficzna jeśli chodzi jej kształt. Czy te 8 ścian tworzyło w pewnym sensie specjalny "pryzmat" do wymuszania konkretnego przepływu eteru??
    Zdjęcie lotnicze Wielkiej Piramidy w Gizie pokazujące jej specyficzne, lekko wklęsłe ściany.
  • #108 21499958
    r103
    Poziom 37  
    Posty: 6234
    Pomógł: 281
    Ocena: 946
    A myślałem że koncepcja eteru podobnie jak i cieplika - wylądowała na zasłużonym śmietniku Historii...
  • #109 21499960
    kEhYo77
    Poziom 20  
    Posty: 506
    Ocena: 6
    >>21499958 Czym jest eter jak nie kwantową pianą fluktuacji na skali Plancka w próżni, gdzie wirtualne cząsteczki "magicznie" pojawiają się i znikają ale mają w sobie właściwości dipoli i naładowanych elektrycznie cząsteczek, więc oddziaływają z polem elektrycznym, magnetycznym i grawitacyjnym. Tesla nie uważał eteru za "śmietnik" tylko nasza "nauka" bazuje na wielu uproszczeniach często...
  • #110 21500016
    Chris_W
    Poziom 39  
    Posty: 8449
    Pomógł: 384
    Ocena: 1047
    Ten profesor od badania piramidy - ma ciekawe zajęcie - bada ludzi za pomocą hipnozy i rozmawia z ufokami pasożytującymi na ludzkich duszach (ludzie są nosicielami obcych form życia)
    Na temat badań piramidy, historycy nabrali wody w usta, nikt nie wie co powiedzieć - zobaczymy co z tego wyniknie.
    Oby nie wyszło jak z tymi mumiami ufoków z Meksyku:

    Szkielet przypominający kosmitę leżący na jasnym materiale.

    Z eterem coś trzeba zrobić (albo wymyślić zamiennik albo jednak używać) - istnieje pojęcie próżni (dokładniej próżni kwantowej), które obowiązuje w innych językach jako właśnie taki eter - w polsce próżnia to częściej brak powietrza niż jakieś pole fizyczne.
  • #111 21500023
    r103
    Poziom 37  
    Posty: 6234
    Pomógł: 281
    Ocena: 946
    No każdy człowiek jest przecie nosicielem obcych form życia - bakterii itp i to dużych ilości /szacowanych w kilogramach/...
  • #112 21500032
    kEhYo77
    Poziom 20  
    Posty: 506
    Ocena: 6
    Ja wybijam regularnie pasożyty. Co roku odpluskwianie z użyciem Czarnego Orzecha, dodatkowo kuracje Srebrem Kolloidalnym i Zapperem ;)
  • #113 21500038
    Chris_W
    Poziom 39  
    Posty: 8449
    Pomógł: 384
    Ocena: 1047
    Nie jestem specem od włoskiego, ale z przedruków dowiedziałem się że, chodzi o inwazję oraz okupację obcych którzy pożywiają się energią duszy ludzkiej, że jest kilka gatunków tych obcych i że z niektórymi da się porozmawiać w trakcie hipnozy, ci obcy się ukrywają lub bytują na innej warstwie rzeczywistości i normalny człowiek nie jest ich świadom. To tłumaczy wiele religijnych spraw, cudów, objawień, demonów, opętań, w zasadzie wszelkie ludzkie wyobrażenia o magii i religii - to są wszystko sprawki obcych pasożytów, jeszcze jak się okaże że oni toczą wojnę dobra ze złem, że trwa wojna o dusze - to taka piękna teoria, że aż za piękna...
  • #114 21500042
    r103
    Poziom 37  
    Posty: 6234
    Pomógł: 281
    Ocena: 946
    Chyba zioło było za mocne :-)
  • #115 21500291
    kEhYo77
    Poziom 20  
    Posty: 506
    Ocena: 6
    Ponieważ dwie największe piramidy w Gizie mają różne wysokości, jak i wysokości nad poziomem morza ich podstaw. Zapytałem AI:

    "Gdyby odbudować zewnętrzną, gładką, wapienną warstwę dwóch największych piramid w Gizie, rekonstruując także piramidony, to czy tak wyliczone wierzchołki piramid będą na tej samej wysokości nad poziomem morza?"

    ODP: ChatGTP:

    "Odbudowa oryginalnych wapiennych okładzin wraz z piramidonami mogłaby przywrócić pierwotny wygląd piramid, w którym ich wierzchołki były projektowane tak, aby znajdowały się na prawie tej samej wysokości nad poziomem morza.

    Choć sama konstrukcyjna wysokość Wielkiej Piramidy Cheopsa jest większa, to fakt, że została wzniesiona na niższym fundamencie w porównaniu z piramidą Chefrena, sprawia, że przy dodaniu oryginalnych elementów (gładkiej okładziny i piramidonu) ich szczyty byłyby niemal wyrównane. W praktyce, przy takiej rekonstrukcji różnice mogłyby być znikome, co wydaje się być zgodne z możliwością, że pierwotny projekt zakładał harmonijne ustawienie wierzchołków obu budowli."

    TERAZ MOJA TEORIA:
    Piramida Cheopsa i Piramida Chefrena różnią się konstrukcją ale działały wspólnie.
    Ich wiązki ze szczytów zapewne musiały być w fazie!
    Jedna mogła być wiązką techniczną o stałej częstotliwości (piramida Chefrena), natomiast druga - wiązką modulowaną (piramida Choepsa).


    Fantastyczny wizerunek dwóch piramid w Gizie emitujących świetliste wiązki, z postacią przypominającą egipskiego boga.
  • #116 21525313
    kEhYo77
    Poziom 20  
    Posty: 506
    Ocena: 6
    Trzy wielkie piramidy z promieniami światła na szczytach; obok sfinks o głowie szakala i portal, przy którym stoją obce istoty.|

    Garstka nowych informacji od zespołu.



  • #117 21525520
    r103
    Poziom 37  
    Posty: 6234
    Pomógł: 281
    Ocena: 946
    kEhYo77 napisał:
    Trzy wielkie piramidy z promieniami światła na szczytach; obok sfinks o głowie szakala i portal, przy którym stoją obce istoty.|


    No wiele się wyjaśnia - jak widać - Gwiezdne Wrota potrzebowały do zasilania "siły" czyli 3 fazy...
  • #118 21533493
    kEhYo77
    Poziom 20  
    Posty: 506
    Ocena: 6
    W najnowszej odsłonie gry Indiana Jones And The Great Circle główną zagadką jest właśnie antyczny równik, na którym zakładano kolonie w różnych miejscach na Ziemi...


  • #119 21533994
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #120 21536031
    kEhYo77
    Poziom 20  
    Posty: 506
    Ocena: 6
    Wszystko na to wskazuje, że to był antyczny równik. Jedyny słuszny wniosek. A jeśli tak, to piramidy BYŁY wycelowane w Słońce.


Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczyła spekulatywnej hipotezy, że Wielka Piramida w Gizie nie była grobowcem, lecz elementem systemu komunikacji natychmiastowej opartej na zjawiskach kwantowych, eterze, rezonansie i dużych różnicach potencjałów między szczytem piramidy a głębokim uziemieniem. W toku rozmowy pojawiły się odniesienia do splątania kwantowego, transmisji przez Słońce, „anteny” piramidalnej, Arki jako rzekomego modułu/komputera oraz do nowych doniesień o strukturach pod piramidą, interpretowanych jako studnie, uzwojenia lub elementy transformatora. Uczestnicy spierali się o wiarygodność map Piri Reisa, kręgów w zbożu, filmów UFO i rzekomych dowodów archeologicznych, a także o zgodność tych tez z fizyką, historią Egiptu i datowaniem piramid. Wątek obejmował też krytykę pseudonaukowych interpretacji, kontrargumenty dotyczące kartografii, precesji, eteru i próżni kwantowej oraz liczne dygresje o zjawiskach paranormalnych i starożytnych „technologiach”.
REKLAMA