Cześć, mam problem z videodomofonem marki Hikvision. DS-KH6320-WTE1 DS-KV6113-WPE1(c)
Domofon był zakupiony już jakiś czas temu. Długo nieużywany, kiedy już był do podłączenia, to się okazało, że jest kabel przerwany. Wymieniliśmy cały kabel na zewnątrz.
Po podłączeniu się okazuje, że switch musi być podłączony do routera, by w ogóle wyszukiwało stację bramową w kreatorze na monitorze. Kiedy router jest odpięty od switcha, nie wyszukuje stacji bramowej. Jeśli już jest ten router podpięty i łączymy stację bramową z tabletem, to widać ekran na żywo na aplikacji, jest okej. Po zadzwonieniu i odebraniu połączenia, to stacja bramowa albo się całkiem rozłącza od stacji wewnętrznej, albo jest niebieski ekran przy odebranym połączeniu i nie ma głosu rozmowy, przypominam, że w podglądzie z tabletu na żywo wszystko jest okej. Dodam, że jakakolwiek zmiana ustawień IP, czy to na IP z routera nadanym ręcznie, czy to standardowym pierwszym nadanym przez urządzenie, skutkuje brakiem połączenia i wyświetla się, że jest offline. Tylko połączenie przez DHCP i kabel do switcha pozwala na jakikolwiek podgląd. Co może skutkować taki problem? Czy do switcha musi być podpięty internet z routera? Czy to może być wina kabla z switcha do monitora (stacji wewnętrznej), jeśli monitor działa prawidłowo?
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Domofon był zakupiony już jakiś czas temu. Długo nieużywany, kiedy już był do podłączenia, to się okazało, że jest kabel przerwany. Wymieniliśmy cały kabel na zewnątrz.
Po podłączeniu się okazuje, że switch musi być podłączony do routera, by w ogóle wyszukiwało stację bramową w kreatorze na monitorze. Kiedy router jest odpięty od switcha, nie wyszukuje stacji bramowej. Jeśli już jest ten router podpięty i łączymy stację bramową z tabletem, to widać ekran na żywo na aplikacji, jest okej. Po zadzwonieniu i odebraniu połączenia, to stacja bramowa albo się całkiem rozłącza od stacji wewnętrznej, albo jest niebieski ekran przy odebranym połączeniu i nie ma głosu rozmowy, przypominam, że w podglądzie z tabletu na żywo wszystko jest okej. Dodam, że jakakolwiek zmiana ustawień IP, czy to na IP z routera nadanym ręcznie, czy to standardowym pierwszym nadanym przez urządzenie, skutkuje brakiem połączenia i wyświetla się, że jest offline. Tylko połączenie przez DHCP i kabel do switcha pozwala na jakikolwiek podgląd. Co może skutkować taki problem? Czy do switcha musi być podpięty internet z routera? Czy to może być wina kabla z switcha do monitora (stacji wewnętrznej), jeśli monitor działa prawidłowo?
Pozdrawiam i proszę o pomoc.