logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Hikvision DS-KH6320-WTE1 i DS-KV6113-WPE1(c) - brak połączenia bez routera, problem z obrazem.

Kuba_711 11 Mar 2025 11:14 1026 12
  • #1 21475000
    Kuba_711
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Cześć, mam problem z videodomofonem marki Hikvision. DS-KH6320-WTE1 DS-KV6113-WPE1(c)

    Domofon był zakupiony już jakiś czas temu. Długo nieużywany, kiedy już był do podłączenia, to się okazało, że jest kabel przerwany. Wymieniliśmy cały kabel na zewnątrz.
    Po podłączeniu się okazuje, że switch musi być podłączony do routera, by w ogóle wyszukiwało stację bramową w kreatorze na monitorze. Kiedy router jest odpięty od switcha, nie wyszukuje stacji bramowej. Jeśli już jest ten router podpięty i łączymy stację bramową z tabletem, to widać ekran na żywo na aplikacji, jest okej. Po zadzwonieniu i odebraniu połączenia, to stacja bramowa albo się całkiem rozłącza od stacji wewnętrznej, albo jest niebieski ekran przy odebranym połączeniu i nie ma głosu rozmowy, przypominam, że w podglądzie z tabletu na żywo wszystko jest okej. Dodam, że jakakolwiek zmiana ustawień IP, czy to na IP z routera nadanym ręcznie, czy to standardowym pierwszym nadanym przez urządzenie, skutkuje brakiem połączenia i wyświetla się, że jest offline. Tylko połączenie przez DHCP i kabel do switcha pozwala na jakikolwiek podgląd. Co może skutkować taki problem? Czy do switcha musi być podpięty internet z routera? Czy to może być wina kabla z switcha do monitora (stacji wewnętrznej), jeśli monitor działa prawidłowo?

    Pozdrawiam i proszę o pomoc.
    Hikvision DS-KH6320-WTE1 i DS-KV6113-WPE1(c) - brak połączenia bez routera, problem z obrazem.
    Hikvision DS-KH6320-WTE1 i DS-KV6113-WPE1(c) - brak połączenia bez routera, problem z obrazem.
    Hikvision DS-KH6320-WTE1 i DS-KV6113-WPE1(c) - brak połączenia bez routera, problem z obrazem.
    Hikvision DS-KH6320-WTE1 i DS-KV6113-WPE1(c) - brak połączenia bez routera, problem z obrazem.
    Hikvision DS-KH6320-WTE1 i DS-KV6113-WPE1(c) - brak połączenia bez routera, problem z obrazem.
    Hikvision DS-KH6320-WTE1 i DS-KV6113-WPE1(c) - brak połączenia bez routera, problem z obrazem.
  • #2 21475026
    sosarek

    Poziom 43  
    Posty: 83875
    Pomógł: 9318
    Ocena: 15497
    Wyłącz pobieranie IP, ustaw stałe dla obu urządzeń i wtedy je powiąż.
    Konto firmowe:
    Z
    Pka, Poznań, 60-850
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #3 21475042
    Kuba_711
    Poziom 3  
    Posty: 5
    >>21475026 Tak robiłem, jeśli zmieniam na stałe IP ustawiam wyłączam pobieranie dla obu, to nie widzą się nawzajem, w kreatorze wyświetla się, że nie ma stacji zewnętrznej, a na zewnątrz, jak zadzwonię, to "niepowodzenie połączenia".
  • #4 21475050
    sosarek

    Poziom 43  
    Posty: 83875
    Pomógł: 9318
    Ocena: 15497
    Poprzez iVMS masz dostęp do pełnej konfiguracji.
    Konto firmowe:
    Z
    Pka, Poznań, 60-850
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #5 21475057
    Kuba_711
    Poziom 3  
    Posty: 5
    >>21475050 Ja zmieniałem IP poprzez IVMS, po zmianie się wszystko dupczy. Jeśli nawet jest podłączone poprawnie, to wyskakuje blue screen po odebraniu połączenia.
  • #6 21475093
    sosarek

    Poziom 43  
    Posty: 83875
    Pomógł: 9318
    Ocena: 15497
    Pokaż ustawienia z programu.
    Konto firmowe:
    Z
    Pka, Poznań, 60-850
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #7 21477583
    mas1o
    Poziom 18  
    Posty: 265
    Pomógł: 19
    Ocena: 31
    1) Zaloguj się na stację bramową - zrestartuj do ustawień domyślnych
    2) W menu monitora przywróć - monitor do ustawień fabrycznych

    Switch POE jest podpięty po kablu, czy masz tam tylko monitor i stację bramową?

    3) Jeżeli w switchu NIE masz nic więcej niż monitor i stację bramową przejdź do kroku 5
    4) Jeżeli switch od domofonów jest spięty z domowym routerem kablem nacisnij start/znaczek windows na klawiaturze komputera wpiętego do domowej sieci.
    Napisz CMD (enter), napisz IPCONFIG (enter) - zobacz jaką masz domyślną bramę, np: 192.168.0.1 i jaki masz IPv4 swojego komputera np: 192.168.0.40.

    Sprawdzamy dwa adresy czy są wolne w sieci: ping 192.168.0.50 (enter) i 192.168.0.51 (enter) - jak nie będzie żadnej odpowiedzi to znaczy że pod tymi adresami możemy zaadresować wideodomofon)

    5) Uruchom monitor i pojawi się kreator.
    6) Wpisz hasło: duża litera, kilka liter, cyfra, znak specialny, np !. Nie kombinuj za bardzo. Np Wideodomofon1! To hasło jest kluczowe!
    7) Ustaw język
    8) Wyłącz DHCP!
    Adres IP jeżeli switch NIE jest spięty z routem, możesz np ustawić: IP: 192.168.0.50, maska: 255.255.255.0, brama: 192.168.0.1
    Adres IP jeżeli switch jest spięty z routerem: to patrzysz jaka była maska. Jeżeli 192.168.0.1 - musisz zaadresować w tym samym zakresie - czyli trzy pierwsze liczby muszą być takie same. Na komputerze pokazało Ci że twoja brama to 192.168.0.1 to ustawiasz w monitorze: IP: 192.168.0.50, maska 255.255.255.0 i brama taka sama jak na komputerze 192.168.0.1
    9) Monitor główny, piętro 1, lokal 1
    10) Hasło SIP takie samo jak twoje hasło które ustawnowiłeś na początku, np Wideodomofon1!
    11) Na ekranie 4/4 wybieramy kółko zębate przy stacji bramowej, aktywujemy.
    12) Jeszcze raz klikamy kółko zębate i ustawiamy adresy IP
    Wyłącz DHCP!
    Adres IP jeżeli switch NIE jest spięty z routem, możesz np ustawić: IP: 192.168.0.51, maska: 255.255.255.0, brama: 192.168.0.1
    Adres IP jeżeli switch jest spięty z routerem: to tak samo patrzysz jaka była maska. Jeżeli 192.168.0.1 - musisz zaadresować w tym samym zakresie - czyli trzy pierwsze liczby muszą być takie same. Na komputerze pokazało Ci że twoja brama to 192.168.0.1 to ustawiasz w monitorze: IP: 192.168.0.51, maska 255.255.255.0 i brama taka sama jak na komputerze 192.168.0.1
    13) Sprawdzamy czy żóły ptaszek przy pozycji: stacja bramowa jest zażółcony :)
    14) Wideodomofon teraz powinien działać.

    15) Jak wszystko działa, to połącz monitor przez wifi z domowym routerem i sparuj aplikację.
  • #8 21480618
    Kuba_711
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Zrobiłem wszystko jak trzeba.
    IP stałe.
    Tabela z dwoma aktywnymi urządzeniami IP.

    Domofon widzi stację zewnętrzną tylko! wtedy, kiedy jest podpięty router. Po odłączeniu routera, co by nie było ustawione, automatycznie się rozłącza..

    Po 2 nawet jeśli domofon jest podpięty do routera, to nie działa prawidłowo, po odebraniu połączenia jest niebieski ekran.
  • #9 21480702
    mas1o
    Poziom 18  
    Posty: 265
    Pomógł: 19
    Ocena: 31
    Urządzania są spięte na oddzielnym switchu?
  • #10 21481125
    Kuba_711
    Poziom 3  
    Posty: 5
    >>21480702 Nie jest jeden switch tylko do stacji zewnętrznej i do tabletu tak jak na zdjęciach powyżej.
  • #11 21481647
    mas1o
    Poziom 18  
    Posty: 265
    Pomógł: 19
    Ocena: 31
    Tak?
    Przełącznik sieciowy z podłączonymi kablami oznaczonymi jako STACJA BRAMOWA, MONITOR i ROUTER.
  • #12 21481795
    Daro1003
    Poziom 34  
    Posty: 2713
    Pomógł: 295
    Ocena: 605
    Monitor masz spięty na skrętce czy na przewodzie teletechnicznym ? Bo na zdjęciu nie wygląda to na przewód UTP z powodu odstających białych żył. Czy wszystkie 8 żył jest w RJ ?

    Co do samego zaciśnięcia RJ mogłeś się trochę poćwiczyć.
  • #13 21482459
    mas1o
    Poziom 18  
    Posty: 265
    Pomógł: 19
    Ocena: 31
    instalacja jest fatalna :)
    weź dwa patchcordy i spróbuj na samym switchu

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z wideodomofonem Hikvision DS-KH6320-WTE1 i stacją bramową DS-KV6113-WPE1(c). Po wymianie uszkodzonego kabla, urządzenia wymagają podłączenia do routera, aby mogły się wzajemnie wykrywać. Po odłączeniu routera, stacja bramowa nie jest widoczna. Użytkownik zauważa, że po odebraniu połączenia z stacji bramowej na monitorze pojawia się niebieski ekran, a dźwięk rozmowy jest niedostępny. Użytkownicy sugerują ustawienie stałych adresów IP dla obu urządzeń oraz sprawdzenie poprawności instalacji kablowej. Wskazówki obejmują również przywrócenie ustawień fabrycznych oraz użycie programu iVMS do konfiguracji.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA