Witam
Niedawno zakupiłem stary domek do remontu i przyszedł czas na zmianę pieca. Z powodów technicznych wybrałem VIESSMANN VITODENS 050 W, mam teraz problem z podłączeniem zbiornika CWU. Jeśli dobrze rozumiem, podpinam rozdzielacze od podłogówki pod obieg ogrzewania. Do zakupionego sterownika podpinam regulatory pokojowe i siłowniki, sterownik do pieca na styki COM i NO. W tym momencie sterownik w razie potrzeby uruchomi piec i wbudowaną pompę, plus jeszcze w samym piecu mamy naczynie wyrównawcze, więc tu powinno być ok. Natomiast jeśli chodzi o zbiornik CWU, rozumiem, że w piecu wykorzystuje obieg od wody. Z tego co wiem, piec nie posiada żadnej pompy w tym obiegu, działa to tak, że jak puścimy ciepłą wodę w kranie, woda zaczyna przepływać przez piec, wewnętrzna czujka wykrywa przepływ i uruchamia grzanie. Rozumiem, że podłączając zbiornik CWU, woda krąży w obiegu zamkniętym, więc musi być zamontowana pompa i czujka temperatury wody w kotle, która da sygnał do załączenia pompy. I tu mam pytanie, czy potrzebuję jakiś kolejny sterownik do obsługi tego, czy mogę to jakoś do pieca podpiąć??? Jeśli tak, to które styki???
Z góry dziękuję za pomoc i proszę o skorygowanie mojego toku myślenia, jeśli coś źle zrozumiałem.
Niedawno zakupiłem stary domek do remontu i przyszedł czas na zmianę pieca. Z powodów technicznych wybrałem VIESSMANN VITODENS 050 W, mam teraz problem z podłączeniem zbiornika CWU. Jeśli dobrze rozumiem, podpinam rozdzielacze od podłogówki pod obieg ogrzewania. Do zakupionego sterownika podpinam regulatory pokojowe i siłowniki, sterownik do pieca na styki COM i NO. W tym momencie sterownik w razie potrzeby uruchomi piec i wbudowaną pompę, plus jeszcze w samym piecu mamy naczynie wyrównawcze, więc tu powinno być ok. Natomiast jeśli chodzi o zbiornik CWU, rozumiem, że w piecu wykorzystuje obieg od wody. Z tego co wiem, piec nie posiada żadnej pompy w tym obiegu, działa to tak, że jak puścimy ciepłą wodę w kranie, woda zaczyna przepływać przez piec, wewnętrzna czujka wykrywa przepływ i uruchamia grzanie. Rozumiem, że podłączając zbiornik CWU, woda krąży w obiegu zamkniętym, więc musi być zamontowana pompa i czujka temperatury wody w kotle, która da sygnał do załączenia pompy. I tu mam pytanie, czy potrzebuję jakiś kolejny sterownik do obsługi tego, czy mogę to jakoś do pieca podpiąć??? Jeśli tak, to które styki???
Z góry dziękuję za pomoc i proszę o skorygowanie mojego toku myślenia, jeśli coś źle zrozumiałem.