logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jura – przeciek po odkamienianiu grzałki, jak uszczelnić połączenie, uszczelka czy klej?

agos128 25 Lip 2025 23:33 138 3
REKLAMA
  • #1 21617166
    agos128
    Poziom 11  
    Posty: 31
    Ocena: 33
    Cześć wszystkim.
    Ekspres Jura jest pacjentem. Odkamieniłem i udrożniłem tę grzałkę, bo była całkowicie zapchana. Po skręceniu zaczęło przeciekać w zaznaczonym miejscu. Pytanie o uszczelnienie tego połączenia. Czy tam jest jakaś uszczelka? Czy może jest to skręcane na jakiś klej? Może inne uszczelnienie?
    Ktoś ma jakiś patent na to?


    Wnętrze ekspresu Jura z zaznaczonym miejscem przecieku przy grzałce
  • REKLAMA
  • #2 21617174
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Posty: 21891
    Pomógł: 2032
    Ocena: 5157
    Rozkręcić to złącze dwoma kluczami plaskimi Chyba pasuje 10 mm. Miedzy tuleja a grzałką (widać uszczelnienie, prawdopodobnie teflonowe ). Doszczelnić ewentualnie taśmą.
  • REKLAMA
  • #3 21617193
    agos128
    Poziom 11  
    Posty: 31
    Ocena: 33
    Właśnie po rozkręceniu nie było żadnej uszczelki. Stąd pytanie, czy tam powinna być i ewentualnie jaka.
  • #4 21617204
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Posty: 21891
    Pomógł: 2032
    Ocena: 5157
    Jak zakończona jest ta rurka? Rozbierałeś to powinieneś wiedzieć. Jak prosto, to uszczelnienie na oring, jak kielich to nic.
REKLAMA