Witam pojazd to Renault Espace 4 poliftowy 2.0T
Nie znalazłem takiego powiązania w tematach - czy prawdą jest, że przy pojawiającym się błędzie ładowania alternatora - słabe ładowanie - komputer odłącza pożeraczy energii - czyli jako pierwszą klimatyzację ?
Altek już chyba dochodzi swych dni- napięcie na poziomie 12,9 V co prawda prąd zmierzony cęgami na jego wyjściu, przy dużym poborze ( wszystko co można włączone ) dochodzi do 85A. NA lidlowym ładowaczu z kontrolą alternatora ULG 17A jego "sprawność" jest określana , w zależności od obciążenia, od 15 do 35 %. Klima startuje, ale po małej chwili ( 2-3 s) jej sterowanie mocą spada z 45% łagodnie do zera.
Co ciekawe - nie gaśnie kontrolka na panelu sterującym. Klima po wymianie parownika i osuszacza, nabita, sprawdzona na szczelność (8 godzin).
Pozdr. J.
Nie znalazłem takiego powiązania w tematach - czy prawdą jest, że przy pojawiającym się błędzie ładowania alternatora - słabe ładowanie - komputer odłącza pożeraczy energii - czyli jako pierwszą klimatyzację ?
Altek już chyba dochodzi swych dni- napięcie na poziomie 12,9 V co prawda prąd zmierzony cęgami na jego wyjściu, przy dużym poborze ( wszystko co można włączone ) dochodzi do 85A. NA lidlowym ładowaczu z kontrolą alternatora ULG 17A jego "sprawność" jest określana , w zależności od obciążenia, od 15 do 35 %. Klima startuje, ale po małej chwili ( 2-3 s) jej sterowanie mocą spada z 45% łagodnie do zera.
Co ciekawe - nie gaśnie kontrolka na panelu sterującym. Klima po wymianie parownika i osuszacza, nabita, sprawdzona na szczelność (8 godzin).
Pozdr. J.