Witam
Posiadam piec na pellet, chciałbym się dowiedzieć, jak powinien być prawidłowo ustawiony piec do ogrzewania.
Piec Ferroli 12 kW, ogrzewanie tylko podłogowe 90 m².
Posiadam sterownik pokojowy Salus.
Nie miałem nigdy do czynienia z ogrzewaniem podłogowym i piecem na pellet.
Nowy budynek, pierwszy sezon grzewczy, grubość posadzki 6-7 cm. Spala około 1,5 worka dziennie.
Temperatura na sterowniku pokojowym ustawiona na 20,2°C i wyłącza się przy 21°C.
Na rozdzielaczu od podłogówki ustawione 40°C.
Od załączenia pieca do wyłączenia nagrzewanie trwa około 4-5 godzin i wydaje mi się, że długo...
Jak najlepiej ustawić moc pieca, tak, żeby grzał długo na małej mocy czy krótko na największej mocy?
Posiadam piec na pellet, chciałbym się dowiedzieć, jak powinien być prawidłowo ustawiony piec do ogrzewania.
Piec Ferroli 12 kW, ogrzewanie tylko podłogowe 90 m².
Posiadam sterownik pokojowy Salus.
Nie miałem nigdy do czynienia z ogrzewaniem podłogowym i piecem na pellet.
Nowy budynek, pierwszy sezon grzewczy, grubość posadzki 6-7 cm. Spala około 1,5 worka dziennie.
Temperatura na sterowniku pokojowym ustawiona na 20,2°C i wyłącza się przy 21°C.
Na rozdzielaczu od podłogówki ustawione 40°C.
Od załączenia pieca do wyłączenia nagrzewanie trwa około 4-5 godzin i wydaje mi się, że długo...
Jak najlepiej ustawić moc pieca, tak, żeby grzał długo na małej mocy czy krótko na największej mocy?