Dzień dobry,
Mam pytanie dotyczące prawidłowego działania ogrzewania w mieszkaniu. Na klatce schodowej mam zamontowaną Logotermę (uRan, chyba), w mieszkaniu programator pokojowy (Engo Easy2308, nowy, zamontowany 3 miesiące temu), na grzejnikach w pokojach głowice Danfoss Eco od kilku lat. Ruszył sezon grzewczy i pojawiły się wątpliwości, czy to wszystko razem działa prawidłowo. Mieszkanie jest dwupoziomowe, programator pokojowy na ścianie ma zadaną temperaturę 20°C, na głowicach na grzejnikach 20–21°C na drugim poziomie (pokoje dzieci) i w salonie z kuchnią 19–20°C. W łazience głowica (1–5) ustawiona jest na 3; w sypialni nigdy nie grzaliśmy, głowica ustawiona na 15* nigdy nie włączyła ogrzewania. Problem jest w tym, że jak w salonie na programatorze ustawię 20°C i ta temperatura zostanie osiągnięta, to ogrzewanie w całym mieszkaniu się wyłącza i córki u góry mają zimno... Jak ustawię na programatorze 21–22°C, to całe też grzeje i na dole znowu jest za gorąco... Czy to tak powinno być, czy coś mam źle ustawione, może nie rozumiem zasady działania tego systemu? Dziękuję za pomoc w odpowiedziach.
AI: Czy programator Engo Easy2308 steruje całą Logotermą (czyli odcina dopływ ciepła do wszystkich grzejników w mieszkaniu), czy tylko jednym konkretnym obwodem lub grzejnikiem?
Tak
AI: Czy głowice Danfoss Eco na grzejnikach są elektroniczne/programowalne i mają możliwość sterowania zaworem (np. przez system bezprzewodowy), czy są to tylko manualne termostaty ustawiane ręcznie?
Manualne, ustawiane ręcznie
Mam pytanie dotyczące prawidłowego działania ogrzewania w mieszkaniu. Na klatce schodowej mam zamontowaną Logotermę (uRan, chyba), w mieszkaniu programator pokojowy (Engo Easy2308, nowy, zamontowany 3 miesiące temu), na grzejnikach w pokojach głowice Danfoss Eco od kilku lat. Ruszył sezon grzewczy i pojawiły się wątpliwości, czy to wszystko razem działa prawidłowo. Mieszkanie jest dwupoziomowe, programator pokojowy na ścianie ma zadaną temperaturę 20°C, na głowicach na grzejnikach 20–21°C na drugim poziomie (pokoje dzieci) i w salonie z kuchnią 19–20°C. W łazience głowica (1–5) ustawiona jest na 3; w sypialni nigdy nie grzaliśmy, głowica ustawiona na 15* nigdy nie włączyła ogrzewania. Problem jest w tym, że jak w salonie na programatorze ustawię 20°C i ta temperatura zostanie osiągnięta, to ogrzewanie w całym mieszkaniu się wyłącza i córki u góry mają zimno... Jak ustawię na programatorze 21–22°C, to całe też grzeje i na dole znowu jest za gorąco... Czy to tak powinno być, czy coś mam źle ustawione, może nie rozumiem zasady działania tego systemu? Dziękuję za pomoc w odpowiedziach.
AI: Czy programator Engo Easy2308 steruje całą Logotermą (czyli odcina dopływ ciepła do wszystkich grzejników w mieszkaniu), czy tylko jednym konkretnym obwodem lub grzejnikiem?
Tak
AI: Czy głowice Danfoss Eco na grzejnikach są elektroniczne/programowalne i mają możliwość sterowania zaworem (np. przez system bezprzewodowy), czy są to tylko manualne termostaty ustawiane ręcznie?
Manualne, ustawiane ręcznie