Cześć wszystkim.
Mam taką małą zagwozdkę i nie wiem o co tu chodzi, ale liczę na waszą pomoc.
Otóż mam hulajnogę elektryczną na stole i jest to mój pierwszy raz.
Nie znam marki, podejrzewam Xiaomi M365 Pro2 ale proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Uważam tak, ponieważ sterownik z alle.. jest bliźniaczo podobny.
Przedstawiam kilka oznaczeń
Rama
Silnik
Bateria
Sterownik
Proszę, powiedzcie mi jaki to jest model, oraz co powinno być na wyświetlaczu. Wydaje się, że powinien wskazywać prędkość, ale na to pytanie nawet właściciel nie potrafi odpowiedzieć (wiem dziwne) on nie pamięta.
Po włączeniu zapalają się diody (sądzę wskaźnik naładowania baterii) oraz po wciśnięciu Power raz jeszcze, pierwsza dioda zmienia kolor z białego na zielony ( nie wiem, tryb jazdy?)
Trafiła z uszkodzonym sterownikiem, był zwarty. Po wymianie NCEP85T14 hulajnoga uruchomiła się, ale pojawił się kolejny problem.
Postaram się opisać to w miarę zrozumiale.
Pierwszy test przeprowadziłem na gładkiej powierzchni i można było jeździć, nie było do czego się przyczepić, więc postanowiłem przeprowadzić test na zewnątrz i tu już na kostce brukowej pojawiły się problemy, odłącza sterownik. Można by uznać, że problem leży w braku właściwego połączenia i w skutek drgań rozłącza hulajnogę i być może tak jest, ale nie na 100%, nie wiem.
Po odepchnięciu się i dodaniu gazu słychać jakby stukot i gaśnie wyświetlacz, należy włączyć go przyciskiem raz jeszcze i tak w koło. Na gładkiej powierzchni czasem działa, czasem również przerywa, na kostce przerywa cały czas, więc niby nadal połączenie. Ale podniesiony bez obciążenia działa, ostukiwanie nie przynosi efektu, nadal działa. Więc przerywa pod obciążeniem, ale to również nie wszystko.
Podczas jazdy przy pomocy nóg, bez silnika i podczas mocniejszego hamowania zachowuje się dokładnie tak samo, znowu ten stukot i wyświetlacz gaśnie.
Ciężko opisać ten dźwięk (stukot)
Stan złącz jest ok, okablowanie również bez uszkodzeń a ja nie wiem gdzie szukać. Będę się przyglądać komponentom na kierownicy, gdyż na sterowniku zauważyłem przegrzaną ścieżkę która idzie właśnie do wyświetlacza. Zastanawia mnie, co ma wspólnego dodawanie gazu z hamowaniem? Czy tutaj podczas hamowania energia jest odzyskiwana? Bardzo proszę, poratujcie dobrym słowem
Pozdrawiam!
Dodano po 28 [minuty]:
Ok, w tym modelu chyba nie ma wyświetlacza, zamiast tego jest sam wskaźnik. I przyczyna stukotania leży chyba w silniku. W wolnej chwili postaram się sprawdzić czujniki Halla, ale cały czas liczę na wsparcie doświadczonych kolegów.
Dodano po 6 [godziny] 18 [minuty]:
Wszystkie uzwojenia silnika mają tę samą oporność w granicach 0.5 Ohm, ale tu trzeba brać pod uwagę dokładność miernika więc może to być 0.2 Ohm. Hallotrony w silniku również sprawne. Tzn. tak sądzę, ponieważ nie wiem w jaki inny sposób mogę je sprawdzić. W zależności od położenia koła pojawia się 3,25V lub 0V a podczas kręcenia kołem 1.65V. Napięcie zasilające wynosi 5V
Mam taką małą zagwozdkę i nie wiem o co tu chodzi, ale liczę na waszą pomoc.
Otóż mam hulajnogę elektryczną na stole i jest to mój pierwszy raz.
Nie znam marki, podejrzewam Xiaomi M365 Pro2 ale proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Uważam tak, ponieważ sterownik z alle.. jest bliźniaczo podobny.
Przedstawiam kilka oznaczeń
Rama
Silnik
Bateria
Sterownik
Proszę, powiedzcie mi jaki to jest model, oraz co powinno być na wyświetlaczu. Wydaje się, że powinien wskazywać prędkość, ale na to pytanie nawet właściciel nie potrafi odpowiedzieć (wiem dziwne) on nie pamięta.
Po włączeniu zapalają się diody (sądzę wskaźnik naładowania baterii) oraz po wciśnięciu Power raz jeszcze, pierwsza dioda zmienia kolor z białego na zielony ( nie wiem, tryb jazdy?)
Trafiła z uszkodzonym sterownikiem, był zwarty. Po wymianie NCEP85T14 hulajnoga uruchomiła się, ale pojawił się kolejny problem.
Postaram się opisać to w miarę zrozumiale.
Pierwszy test przeprowadziłem na gładkiej powierzchni i można było jeździć, nie było do czego się przyczepić, więc postanowiłem przeprowadzić test na zewnątrz i tu już na kostce brukowej pojawiły się problemy, odłącza sterownik. Można by uznać, że problem leży w braku właściwego połączenia i w skutek drgań rozłącza hulajnogę i być może tak jest, ale nie na 100%, nie wiem.
Po odepchnięciu się i dodaniu gazu słychać jakby stukot i gaśnie wyświetlacz, należy włączyć go przyciskiem raz jeszcze i tak w koło. Na gładkiej powierzchni czasem działa, czasem również przerywa, na kostce przerywa cały czas, więc niby nadal połączenie. Ale podniesiony bez obciążenia działa, ostukiwanie nie przynosi efektu, nadal działa. Więc przerywa pod obciążeniem, ale to również nie wszystko.
Podczas jazdy przy pomocy nóg, bez silnika i podczas mocniejszego hamowania zachowuje się dokładnie tak samo, znowu ten stukot i wyświetlacz gaśnie.
Ciężko opisać ten dźwięk (stukot)
Stan złącz jest ok, okablowanie również bez uszkodzeń a ja nie wiem gdzie szukać. Będę się przyglądać komponentom na kierownicy, gdyż na sterowniku zauważyłem przegrzaną ścieżkę która idzie właśnie do wyświetlacza. Zastanawia mnie, co ma wspólnego dodawanie gazu z hamowaniem? Czy tutaj podczas hamowania energia jest odzyskiwana? Bardzo proszę, poratujcie dobrym słowem
Dodano po 28 [minuty]:
Ok, w tym modelu chyba nie ma wyświetlacza, zamiast tego jest sam wskaźnik. I przyczyna stukotania leży chyba w silniku. W wolnej chwili postaram się sprawdzić czujniki Halla, ale cały czas liczę na wsparcie doświadczonych kolegów.
Dodano po 6 [godziny] 18 [minuty]:
Wszystkie uzwojenia silnika mają tę samą oporność w granicach 0.5 Ohm, ale tu trzeba brać pod uwagę dokładność miernika więc może to być 0.2 Ohm. Hallotrony w silniku również sprawne. Tzn. tak sądzę, ponieważ nie wiem w jaki inny sposób mogę je sprawdzić. W zależności od położenia koła pojawia się 3,25V lub 0V a podczas kręcenia kołem 1.65V. Napięcie zasilające wynosi 5V