Da się, przecież widać, że żyły kabla są zarobione w wtyczce 8P8C i podłączone do switcha (najprawdopodobniej PoE). Możesz rozizolować kabel na ciut dłuższym odcinku, wtedy powinno być widoczne to, że pary kabla są jednak ze sobą skręcone (niewiele ale w przypadku komunikacji ethernet daje dużo). Wtedy zarabiasz wtyczkę na tych skręconych parach i testujesz stabilność systemu. Jeżeli nie działa, to możesz zastosować adapter ATTE 2-wire lub wymienić wideodomofon.
Pozdrawiam