Witam po prawie dwóch latach z zestawem Zyxel LTE5398-M904 + Antena. Internet działa, na pewno lepiej niż na poprzednim routerze chociaż od jakiś dwóch miesięcy miewam problemy, ale to później.
Główne pytanie brzmi czy na podstawie załączonych screenshotów i lokalizacji jest szansa że sytuacja się poprawiła i przy zmianie sprzętu mogę liczyć na lepsze wyniki?
Ciągle gdzieś tam kątem oka zerkam na ZTE MC889. Druga sprawa jest taka że dużo urządzeń podpiętych jest do wifi i znaczna część obsługuje Wifi 6, czy tutaj zmiana sprzętu również może być istotna?
Czerwoną kropką zaznaczona lokalizacja- około 700m do BTSa
Wracając do problemu z Zyxel'em- wcześniej nie było najmniejszych problemów, ale od jakiegoś czasu t.j mniej więcej dwóch miesięcy notorycznie rozłącza mi internet w domu, teraz już praktycznie codziennie muszę przynajmniej raz lub dwa rozłączyć router z gniazdka i włączyć ponownie, wtedy problem znika i internet znów działa. Każda sieć wifi jest dostępna, ale wyskakuje brak połączenia. Zauważyłem że na routerze zazwyczaj mruga druga i ostatnia dioda (pierwsza i trzecia świeci ciągle), jeśli problem się pojawi mruga tylko ostatnia(reszta świeci). Nie mam pojęcia co mógłbym sprawdzić, nawet przy braku tego internetu mogę połączyć się z routerem i podejrzeć parametry sieci więc to trochę wygląda jakby sygnał był, ale nie przekazywał go dalej. Dość mocno oblegamy sieć w domu(zazwyczaj w tym samym czasie idzie 2x YouTube, jakaś telewizja, laptop,kamery...), może być że nadajnik nas "izoluje"? Z góry dzięki za pomoc! Będę czuł się zobowiązany do tego żeby się odwdzięczyć gdy uda się coś poradzić w tej sprawie.
Główne pytanie brzmi czy na podstawie załączonych screenshotów i lokalizacji jest szansa że sytuacja się poprawiła i przy zmianie sprzętu mogę liczyć na lepsze wyniki?
Ciągle gdzieś tam kątem oka zerkam na ZTE MC889. Druga sprawa jest taka że dużo urządzeń podpiętych jest do wifi i znaczna część obsługuje Wifi 6, czy tutaj zmiana sprzętu również może być istotna?
Czerwoną kropką zaznaczona lokalizacja- około 700m do BTSa
Wracając do problemu z Zyxel'em- wcześniej nie było najmniejszych problemów, ale od jakiegoś czasu t.j mniej więcej dwóch miesięcy notorycznie rozłącza mi internet w domu, teraz już praktycznie codziennie muszę przynajmniej raz lub dwa rozłączyć router z gniazdka i włączyć ponownie, wtedy problem znika i internet znów działa. Każda sieć wifi jest dostępna, ale wyskakuje brak połączenia. Zauważyłem że na routerze zazwyczaj mruga druga i ostatnia dioda (pierwsza i trzecia świeci ciągle), jeśli problem się pojawi mruga tylko ostatnia(reszta świeci). Nie mam pojęcia co mógłbym sprawdzić, nawet przy braku tego internetu mogę połączyć się z routerem i podejrzeć parametry sieci więc to trochę wygląda jakby sygnał był, ale nie przekazywał go dalej. Dość mocno oblegamy sieć w domu(zazwyczaj w tym samym czasie idzie 2x YouTube, jakaś telewizja, laptop,kamery...), może być że nadajnik nas "izoluje"? Z góry dzięki za pomoc! Będę czuł się zobowiązany do tego żeby się odwdzięczyć gdy uda się coś poradzić w tej sprawie.