Cześć
Mam Sony STR-DB790, dopiero kupiony, i mam problem - na początku wyświetlał błąd procet. Klikając wszystko, jak popadnie, odpinając parę razy, przepinając, resetowałem przyciskiem power przez parę sekund. Wreszcie procet zniknął, ale dźwięku prawie nie ma. Testuję to na kolumnie Tonsil Alton 80, więc powinno grać dosyć głośno, a żeby cokolwiek usłyszeć, trzeba przyłożyć do nich ucho. Patrzyłem na te tranzystory, te największe, czy na oko nie są spuchnięte i są całe. Proszę o pomoc w identyfikacji usterki.
Czy ten bardzo cichy dźwięk jest na wszystkich wejściach i wszystkich kanałach/głośnikach, czy tylko na jednym? Sprawdzałeś też na słuchawkach i przy różnych źródłach sygnału np. AUX/CD/tuner?
Sprawdzałem też na tuner, też nie. Przepinałem na front A i B, też nic.
Co dokładnie teraz pokazuje wyświetlacz po włączeniu, czy słychać kliknięcie przekaźnika po kilku sekundach i jakie masz ustawione wyjście głośników/Speaker A-B, mute oraz poziom volume?
Słychać kliknięcie.
Mam Sony STR-DB790, dopiero kupiony, i mam problem - na początku wyświetlał błąd procet. Klikając wszystko, jak popadnie, odpinając parę razy, przepinając, resetowałem przyciskiem power przez parę sekund. Wreszcie procet zniknął, ale dźwięku prawie nie ma. Testuję to na kolumnie Tonsil Alton 80, więc powinno grać dosyć głośno, a żeby cokolwiek usłyszeć, trzeba przyłożyć do nich ucho. Patrzyłem na te tranzystory, te największe, czy na oko nie są spuchnięte i są całe. Proszę o pomoc w identyfikacji usterki.
Czy ten bardzo cichy dźwięk jest na wszystkich wejściach i wszystkich kanałach/głośnikach, czy tylko na jednym? Sprawdzałeś też na słuchawkach i przy różnych źródłach sygnału np. AUX/CD/tuner?
Sprawdzałem też na tuner, też nie. Przepinałem na front A i B, też nic.
Co dokładnie teraz pokazuje wyświetlacz po włączeniu, czy słychać kliknięcie przekaźnika po kilku sekundach i jakie masz ustawione wyjście głośników/Speaker A-B, mute oraz poziom volume?
Słychać kliknięcie.