Witam!
Dostałem za zadanie zbudować układ sterowania, za pomocą którego załączany byłby obwód przez, który płynąłby prąd sięgający nawet do 100A. Z całą elektroniką sterującą nie mam problemu ale problem zaczyna się z wyborem co ma załączać ten drugi obwód. Najlepszym rozwiązaniem byłby przekaźnik ale niestety nie najtańśzym. Stąd też myślałem aby załączać ten drugi obwód za pomocą np. tranzystora z rodziny BUZ (tylko niestety nie wiem jaki dokładnie typ). Dlatego zwracam się do was z pytaniem jakie rozwiązanie byłoby dla mnie najkorzystniejsze oraz jakie elmenty zastosować.
Pozdrawiam
Dostałem za zadanie zbudować układ sterowania, za pomocą którego załączany byłby obwód przez, który płynąłby prąd sięgający nawet do 100A. Z całą elektroniką sterującą nie mam problemu ale problem zaczyna się z wyborem co ma załączać ten drugi obwód. Najlepszym rozwiązaniem byłby przekaźnik ale niestety nie najtańśzym. Stąd też myślałem aby załączać ten drugi obwód za pomocą np. tranzystora z rodziny BUZ (tylko niestety nie wiem jaki dokładnie typ). Dlatego zwracam się do was z pytaniem jakie rozwiązanie byłoby dla mnie najkorzystniejsze oraz jakie elmenty zastosować.
Pozdrawiam