Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz samochodowy gta290 blaupunkt z Allegro.

12 Lut 2006 21:48 1859 6
  • Poziom 11  
    Witam kupilem uszkodzony wzmacniacz z allegro wymienilem pekniety kondensator, połatalem sciezki, brakujacymi potecjometrami zastapilem rezystorami narazie. Ale mam problem nie odpalalem narazie, sprawdzalem przewodnosci brzeczykiem w mierniku i zobaczylem ze piszczy przy zaciskach zasilania i uziemienia tak jakby gdzies bylo zwarcie, podlaczylem do plusa zasilanie 12 woltow z prostownika a uziemienie zostawilem luzem zeby prad nie plynal i miernikiem sprawdzilem napiecie pomiedzy zaciskiem ground w wzmaczniacu a minusem w prostowniku i pokazywalo 12 woltow :/ i nie wiem co zrobic wyczytalem gdzies ze ktorys z tranzystorow odpowiadajacy za podawanie zasilania moze byc uszkodzony i zwiera do masy plusa ale wylutowalem wszystkie i miernik dalej brzeczy. Moze ktos wie w czym problem
    http://mail.bsk.vectranet.pl/~rsadowski/gta290.htm
  • Poziom 13  
    kolego ufo 007 proponuję nie naprawiać wzmacniacza zasilając z prostownika do ładowania akumulatorów ponieważ z prostownika wychodzi napięcie tętniące a nie stałe może to pogłębić uszkodzenie wzmacniacza. pozdrawiam.[/b]
  • Admin grupy audio
    kolego wigor48

niedkońca masz racje !!! z prostownika owszem wychodzi napięcie tętniące (25 lub 100hz) ale we wzmacniaczu jest przetwornica i napewno są tam kondensatory na wejściu które w jakiś sposób odfiltruja to napiecie, pozatym nieznam przypadków żeby napięcie jednokierunkowe uszkodziło układ, a takim niewątpliwie jest napięcie wyprostowane choćby jednopołówkowo.

Myśle ze w stanie spoczynku(bez sygnału) te kondensatory które są w we wzamcniaczu spokojnie poradzą sobie z tętniącym napięciem z prostownika, po podłączniu sygnału mozebyć jedynie słyszalne buczenie.

Co by nie niebyło wzmacniacz ma zwarcie i nalezy je usunąc !! na wszelki wypadek można dołączyć do wyjścia prostownika kndensator 1000uF / 25V i napewno bedzie wszytko ok.

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Hehe
    ja mam wzmaka XS XSA 660 (docelowo będzie GTA 1300 Blaupunkta)
    i pomiędzy plusem zasliania (gdy wzmacniacz działa) a masą mam
    napięcie 32 Volt !!!!!! a pomiędzy minusem a masą wzmaka jest w granicach 20 Volt !!!!

Czy to jest normalne ??
    Dla wiadomości podam że wzmacniacz działa bezproblemowo :)

A co do podłączania wzmaka pod transformator to nie polecam :/
    Jak podłączyłem (trafo po wyprostowaniu mostkiem) mojego w domku to
    led od power/protect mrugał na zmianę raz zielono, raz czerwono
    (ok 50 hz)
  • Poziom 11  
    ja mam problem z GTA 1300 niemoge dostać przełacznika trujpozycyjnego czy wiecie gdzie moge taki dostac?PROSZE o pomoc
  • Poziom 11  
    Wiec naprawa narazie mnie przerosła odlozylem ja na jakis nudny zimowy wieczor. Uzbieralem troche i kupilem nowego monacora carpowera.