Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam taniego dobrego PLC

morgensen 29 Mar 2006 19:26 3457 14
SterControl
    morgensen
    Level 11  
    Mam za zadanie wysterowac 10 pompami dostarczającymi wode do zbiornika. Szukam jakiegos taniego sterownika do tego zadania. Ma ktos jakies ciekawe pomysly. Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • SterControl
    Matolek
    Level 11  
    mitsubishi alpha xl.. zobacz.. chociaz ne pamietam ile mial I/O ale chyba po 15.. ale glowy ne dam
    strdaniel
    Level 20  
    a jakie to pompy, jakie rurociągi, i czy to ma być profesjonalnie czy raczej amatorsko , czy będa jakies czujniki - poziomu, ciśnienia, temperatury łożysk pompy, przepływu itp..

jeśli ma byc profesjonalnie to lepiej nie szukać pod kontem najtaniej tylko najpewniej
    producentów liczących się na naszym rynku nie jest wielu
    te pewne układy to siemens oczywiście, gefanuc, modicon i allenbradley
    cztery potęgi na świecie szczerze mówiąc no ale i nie tanie
    jest cała masa takich mniejszych producentów lub mniej znanych niekoniecznie jednak tańszych
    polecam www.automatyka.pl
    :D
    morgensen
    Level 11  
    Czujniki - 10 czujników w studniach głebinowych bo pompy nie wylaczaja sie gdy nie ma wody - a nie mogą dzialac gdy jest za niski poziom wody. Jeden czujnk w zbiorniku powoduje wylączenie pomp. Chcialbym tez zrobic sterowanie reczne - poza sterownikiem - czyli dziesiec przycisków załącz - stop. Jakies kotrolki praca, awaria. Taki maly panel operatorski.
  • SterControl
    wider
    Level 14  
    Proponuję sterownik LG serii Master-K120S. Soft prosty i darmowy. Kabel do programowania zrobisz sobie sam. Mają też niedrogie panele HMI. Strona dystrybutora www.foster.pl.
    morgensen
    Level 11  
    Moeller- panel HMI ze sterownikiem PLC to ciekawa propozycja - tylko gdzie sprawdzić koszt takiego "combo". Na stronce Moellera nie moge znaleźć żadnego cennika.
    strdaniel
    Level 20  
    ja jeszcze troszke pomęcze temat budowy tego układu

mianowicie czy te czujniki poziomu będą stykowe .. tzn. jakieś kontaktrony pływające na korku ??
    bo o co mi chodzi -- troche pompowni już w życiu uruchomiłem i wiem że takie czujniki są niestety zawodne bo korek potrafi się zawiesić przykleić lub bądz co...
    ja stosuje czujiki poziomu wody analogowe i czujniki kontaktronowe jako dodatkowe zabespieczenie ale u ciebie zastanów się nad rozwiązaniem przez jakieś podwujne styki lub np. dwa kontaktrony jeden niżej drugi wyżej .. gdy zadziała ten niżej będziesz wiedział że coś się popsuło w tym wyższym ... szkoda zajechać pompy..
    na łożyskach stosuje się przeważnie czujniki temperatury które dodatkowo zabespieczają taką pompę przed przegrzaniem gdy np. ciągnie powietrze
    niestety i czujniki poziomu i czujniki temperatury dodatkowo podrożają układ no.. szczególnie czujniki poziomu
    Raaf
    Level 22  
    ze strony Moelleramożna ściągnąć cennik,aleceny w nim są kosmiczne.Dlatego lepiej jest zadzwonićw tej sprawie do centrali w Gdańsku i zapytać u źródła, zdoświadczenia wiem że pomagają czasem nawetprzy budowie programu. :)
    Co do czujników poziomu polecam firmy http://www.elcluwo.pl/ lub http://www.eiewin.com.pl/ w obu przypadkach sprzedaż czujników i regulatorów jest wysyłkowa :) - skorzystałem parę razy. na ich stronach są dostępne przykłady aplikacji poziomów. eiewin ma czujniki które są stosowane także w kotłach parowych - daje to możliwość stosowania w wysokich temperaturach i ciśnieniach.
    czujniki są też w F&F .

Sprawa promocji HMI moellerawynikła w poście: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic424828-60.html.
    piotrus
    Level 14  
    hejka

można teraz tanio dostać sterowniki SIEMENSA poszukaj na allegro SIMATIC S7-200 sa to nie duże sterowniki posiadające najczęściej 24 wej i 16 wyjsc , problemem jest tylko srodowisko stosunkowo drogie ale jak sam wiesz wszystko da sie zrobic sam sterownik bez dodatkowych modułów można znaleźć za około 600 zł poszukaj pomyśl

piotrus
    bogdan_p
    Level 39  
    morgensen zapytam czy masz już całość osprzętu do sterownia pompami tzn 2 punktowe czujniki poziomu , układy zasilajace pompy , okablowanie , szafkę sterującą ?
    analizując to co ma wykonywać układ wcale nie jest potrzebny żaden sterownik PLC , wystarczy tylko dobrze pomyśleć nad projektem , przy załóżeniu że 10 pomp ma napełnić zbiornik , po jego napełnieniu wyłączyć się i w przypadku braku wody w danej studni wyłączyć daną pompę to sprawa jest dość prosta
    10 - 2 punktowych czujników poziomu , zbyt niski stan zatrzymuje pompę , ustalony stan poziomu wody zezwala na start
    1 - 2 punktowa sonda w zbiorniku , stan niski zezwala na start pomp , stan wysoki zatrzymuje wszystkie pracujące
    wizualizcję na kontrolkach możesz zrobić jaką będziesz chciał to tylko zależy od pomysłowości
    jeżeli policzysz koszty ogólnie pojętego osprzętu to okaże się że sterownik PLC będzie jego niewielką część , oczywiście sterownik to jedna sprawa a oprogramowanie do niego to druga sprawa
    morgensen
    Level 11  
    Dzieki wszystkim za informacje - klient jednak zrezygnowal:( Okazalo sie ze myslal ze to taniej wyjdzie.
    wider
    Level 14  
    Niestety to częsta przypadłość potencjalnych klientów.
    Soohy_tm
    Level 15  
    Ja proponuje sterowniki KDT. Jeszcze mało znana koreańska firma, ale oferują tanie i bardzo dobre PLC. No i co ważne - oprogramowanie za free! http://www./?a=G&b=B&p=5&c=79[/url]