Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosty gong jedno-dwu-trój tonowy

zasoby 15 May 2006 11:18 6539 6
  • Bardzo proste rozwiązanie gongu uzyskano dzięki zastosowaniu układu SAE800 zintegrowanego i programowalnego gongu jedno-dwu-trój tonowego. Układ generuje trzy różne tony, wyboru dokonujemy za pomocą przycisków S1-S3. Sam SEA800 do generowania tonów wymaga tylko kilku elementów zewnętrznych. W przedstawionym schemacie na elementach D3, R4, T1, C1, C2 zbudowano prostownik jednopołówkowy plus stabilizator 5V, dzięki temu układ może być zasilany wprost z transformatora. Regulacji głośności dokonujemy za pomocą P1.

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    zasoby
    Level 23  
    dddddd
    zasoby wrote 785 posts with rating 394, helped 4 times. Been with us since 2002 year.
    Adix
    Level 20  
    Ile kosztuje SAE800 i gdzie go zdobyć?
    markusek
    Level 15  
    W googlach wpisałem SAE800 i znalazłem jeden link z krótkim opisem i dołączonym jakimś dźwiękiem - dzwonka ( 3 pozycja po lewej od góry)

http://www.radioklub.co.yu/radiokit/zakucu.html

okazało się że jest to sygnał ze stacji kolejowej, a nie dzwonek, który będzie imitował dżwięk dzwonka opartego o młoteczek i blaszki.

Ktoś już może zbudował taki dzwonek i może powiedzieć jaki wydaje dźwięk ?

pozdrawiam

markusek
    Adix
    Level 20  
    Zbudowałem taki gong w wolnej chwili. Dźwiek do bani (oscylator 10k i 4,7nF). Może jak zmienie elementy oscylatora to się poprawi. Dźwięk bardzo długi i słychać obwiednie.