Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

..:: powerbass vs helix ::.. porsze o porade

26 Lip 2006 20:40 14555 45
  • Poziom 9  
    witam. mam pytanie. chcialbym zainwestowac ok 300zl w zestaw glosników na przód. chcialbym zestaw 2drozny odseparowany na zwrotnicy. zastanawiam sie nad:
    - HELIX BLUE 62mk2
    - PowerBass S-6C

Głośniki bedą podpiete pod radyjko Clarion db 358 (4*51W). z tył mam elipsy.prosze o wasze wypowiedzi i komentarze z odsluchu. które ladniej graja, czysciej i jak z bassem. pozdrawiam. moze jakies inne propozycje ?? na razie nie ma zadneo suba. moze w przyszłosci jak fundusze pozwolą :p
  • Moderator CarAudio
    Witam moim zdaniem zestawy te są porównywalne jakościowo i musisz sam posłuchać i wybrać(wiem nic nowego nie powiedziałem lecz miom zdaniem to tak jak wybór między Golfem, a Astrą).Jedni wolą VW ,a drudzy Opla(jakość i cena porównywalna).Decydują "smaczki" w sposobie odtwarzania dźwięku, a to już ty sam najlepiej wiesz co lubisz.A tak na koniec co nie wybierzesz z tych 2 zestawów i tak będzie dobrze.
  • Poziom 42  
    powiem ze helixy idealnie sie nadaja pod same radio slyszalem je akurat podpiete pod same radio graly naprawde rewelacyjnie i konkretnie tweeter bardzo przyjemny dla ucha:D
  • Poziom 14  
    Jakiś miesiądz temu nie byłem jeszcze przekonany do tych PB nowych ale im więcej o nich czytam tym bardziej zdaje się potwierdzać to co na początku sądziłem że skoro firma PB zdecydowała się skończyć ze starą serią i wprowadzić nową to powinny one się lepiej sprawować, i jak narazie wszelkie komentarze jakie na ten temat widziałem to potwierdzają.

Zobacz ten link ostatni post ten długi gość z essa opisał co i jak i ja jestem skłonny mu uwierzyć :D
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=545796&sid=26cd754edc506460a0244699c0f3aa5e

ja też będę kupował nowe głośniki gdzieś koło 10 sierpnia i skłaniam się właśnie ku PB S-6C
    Mają dobrą efektywność więc i pod samym radiem zagrają przyzwoicie.
    Mimo tego helixy są równie zachwalane i pewnie jak je wybierzesz też nie będziesz specjalnie żałował
    Jak napisał poprzednik bardziej kwestia gustu ewentualnie ceny, choć PB S-6C jest nowszym produktem w którym zastosowano nowsze technologie jak można przeczytać w tym linku który dałem no a jak już inwestować to warto w to co nowe :)
  • Moderator CarAudio
    Ostatno Helix też coś pozmieniał w tym zestawie(unowocześnił).Piszesz ,że gość z essa chwalił PB no pewnie ,bo on z tego żyje.Jednak PB i Helix są porównywalne i jedynie odsłuch może pomóc( jest teraz moda na PB+Monacor 602+STX-AP).Dziwi mnie fakt ,iż PB wymienił całą gamę swoich głośników(duże rabaty na głośniki)mimo ,że bardzo dobrze się sprzedawały.
  • Poziom 14  
    Mnie to samo dziwiło dopóki nie przeczytałem tego co pisał ten z essa, mówisz że z tego żyje i dlatego chwali PB a co helixów nie sprzedają? też sprzedają i są chyba nawet droższe.
    W tym temacie o porównaniu starych i nowych PB pisałem o tym że to że ktoś mówi że głośnik jest lepszy wiele nie zmienia jak dla mnie tym bardziej że mówi to ktoś kto nimi handluje no ale post jest naprawdę przekonujący i szczegółowo opisany co i jak, jak byś go przeczytał sam byś to potwierdził.
    A co do tego że najlepiej jest samemu posłuchać jak co gra no to przyznam ci rację ale to że pójdziesz posłuchać jak głośniki grają w sklepie nie znaczy że te same będą grały lepiej w samochodzie, jeśli już porównywać na odsłuch to najlepiej było by w swoim samochodzie zamontować najpierw jeden potem drugi komplet i można by faktycznie stwierdzić które lepiej grają ale wiadomo że tak to raczej trudno zrealizować.
    No i jak ktoś się pyta na takich forach jakie głośniki lepiej kupić to ja rozumiem przez to że nie bardzo mu po drodze do sklepu oddalonego np 300 km żeby posłuchać głośników, bo jeśli ktoś ma możliwość to pewnie tak robi i nie zawraca głowy innym.
    Więc rady w stylu najlepiej posłuchać obu kompletów i porównać są jak najbardziej słuszne ale nie zawsze do zrealizowania więc napisałem co wiem i mam nadzieje że przyda się to komuś.

Dodano po 4 [minuty]:

PS.
    Co do tego golfa i astry.....
    jasne że golf :D
    VW rule ;P
  • Poziom 20  
    Wczoraj montowałem te powerbassy zamiast blacków do auta! Powiem tak ze zwrotnica jest lepsza mówie o tych droższych powerbassach z seri C graja lepiej ale nie duzo lepiej bassu jest masa ale brakuje mi średniaków! Co prawda na Axtonie graja o niebo lepiej brzmienie jest bardziej zrównowazone niz na carpowerze...

Testowałem
    PowerBass L-6C
    PowerBass Black (mam na sprzedaż)
    Carpower 602
    Carpower 604
    Axton C609 (na sprzedaż)

Słuchalismy w różnych konfiguracjach i wniosek najważniejszy dla wszystkich ze wzmachol kable powoduja ze sprzet zaczał grac muzyka nie draznila brzmienie było zrównowazone :) carpowerom mówie nie :) to nie gra

• Moderator CarAudio
    Magik2k3 jasne że essa handluje Helixem,ale jest ona(ESSA) generalnym dystrybutorem PB(każdy powtarzam każdy sprzedany zestaw PB sprzedany na terenie Polski) nabija kasę własnie Essie,a Helixa to oni tylko sprzedają jak np MM,Saturn itp.Z tym 3 ohmami to też taki chwyt, myślisz że np JBL nie wpadłby na to (kilka % więcej mocy(fajny slogan reklamowy)).Wydaje mi się ,że Jbl ma nawet 2 ohmowe(nie tylko suby),tylko co na to "słabowite" końcówki mocy w radiach(myślę o zwiększonym prądzie na końcówce mocy).Wcale nie twierdzę ,że PB są gorsze od Helixa ,ale to musi zainteresowany stwierdzić osobiście(nausznie:-) ).Kurcze czemu nie wybrał w temacie np. PB v Boschman było by krótko i zwiężle, a tak wynikają spory choć różnice dźwięku są pomijalne w tej klasie sprzętu(obydwa grają podobnie no może PB ma lepszy(więcej)basu).Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Buszmenów nawet nie ma co porównywać do PB wiadomo że PB nie dorastają buszmenom do pięt ;)

Ja też nigdzie nie mówiłem że helixy są słabe, co by nie wybrać z tych dwóch zestawów to będzie się zadowolonym i wiadomo najlepiej je posłuchać samemu i zdecydować ale jak już pisałem nie zawsze jest taka możliwość.

Ja o tej darmowej mocy nie pisałem i też uważam to bardziej za chwyt reklamowy.

Sporów nie ma jedynie wymiana zdań, ty np wolisz helixy a mi jakoś te PB bardziej podchodzą, ja np kupiłem nowy samochód i niedługo będę montował audio i do dziś jeszcze nie wiem jakie głośniczki wsadzę czy PB czy helix ale bardziej się skłaniam ku PB z uwagi na to że będzie wzmacniacz, jeśli miało by grać pod samym radiem to chyba jednak brał bym helix blue.
    Pozdrówka:)
  • Poziom 9  
    widze ze dyskusja rozgorzala.fajnie;) tak tez myslalem ze pogobnie graja ale nie mam mozliwosci odsluchu dlatego chcielem sie skonsultowac. zawsze lepiej zaciagnac porady. sklanialbym sie chyba do powerbassów ale mam tylko pytanie czy nie beda za mocne pod radio poniewaz maja 70W RMS a radio ma 51W na kanał. wczesniej wspomniane elipsy to Alpine SPS 69C2 (50W RMS) i graja bardzo fajnie choć mysle ze z 5W wiecej by im nie zaszkodzilo biorac pod uwage lekkie podbicie basu na radyjku. chodzi mi czy te powerbassy nie beda sie marnowac na samym radiu. pozdrawiam
  • Moderator CarAudio
    Radio nie ma 51w tylko przy dobrych wiatrach 17-19RMS (oczywiście przy znośnych zniekształceniach).
  • Poziom 14  
    szumlakn2o napisał:
    nie mam mozliwosci odsluchu dlatego chcielem sie skonsultowac.

Czyli miałem rację :D

Co do radia to ono nie ma 51W max moc w radiu to jakieś 25W
    Co do głośników to bardziej się liczy efektywność jak się je będzie stosować pod samo radio, faktycznie PB dobrze jest zasilić jakimś wzmacniaczem ale i bez niego będą ładnie grały.
    Ale zadaj sobie pytanie czy nie będziesz nigdy chciał dokupić wzmacniacza? jeśli nie to równie dobrze możesz brać helixy ale jeśli rozważasz kiedyś tam kupno wzmacniacza to chyba lepiej mieć jakiś zapas mocy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    wzmacniacza raczej na razie nie planuje. a jak nawet to do suba jakiegos w bagarzniku. ale to bede sie w przeszlosci martwil. narazie zalezy mi zeby zbudowac w miare porzadny sprzet oparty na radyjku. co do muzy to ogolnie rózna bedzie leciala ale najbardziej to mi chyba zalezy na mosnym dole i przyjemnych wysokich tonach. srodek mniej wazny. nie che takiego "przytlumionego" dźwieku ;] .jeszcze sie chyba szarpne na wygluszenie przednich drzwi i na razie tyle. czytalem tez inne fora i wypowiedzi sa podobne do waszych. zobacze co kupie i jak zamontuje to postaram sie napisac jak graja. dzieki wielkie i pozdrowienia dla wszystkich :D
  • Poziom 14  
    Trzeba przyznać że helixy fajnie wygladajom przynajmniej mi się bardziej podoba jego stylistyka niż w przypadku nowych PB.
  • Poziom 17  
    powalla napisał:
    Magik2k3 jasne że essa handluje Helixem,ale jest ona(ESSA) generalnym dystrybutorem PB(każdy powtarzam każdy sprzedany zestaw PB sprzedany na terenie Polski) nabija kasę własnie Essie,a Helixa to oni tylko sprzedają jak np MM,Saturn itp.

No a niby w jakim celu prowadzi się sprzedaż? W celu generowania strat czy zarabiania kasy?
    Panowie (ogólnie do wszystkich),
    Czy wy dokładnie przeczytaliście ten mój przydługawy tekst w innym wątku?
    Ludzie zadawali tam pytania typu co jak i dlaczego w sprawie zmiany linii głośników więc opisałem całą historie po kolei wraz z krótką charakterystyką nowych dwóch serii PB. I TYLE.
    Gdzie tam jest coś na temat wychwalania sprzedawanych przez nas głośników? Jest to może zbyt długa ale jednak zwykła informacja o powstawaniu nowej seri. Jakie mocne zachwalanie tam się przewija?
    Gdybacie w kółko o tym samym. Ciągle powtarzają się pytania dlaczego wymienili linię skoro stare dobrze szły, więc napisałem dlaczego - bo stare były już robione od 4 lat i może za kilka miesięcy by juz nie szły gdyż konkurencja ciągle też coś poprawia i opracowuje nowego. Każda firma musi się rozwijać i ciągle gonić za nowszymi technologiami bo gdy się dłużej przyśnie to może już na zawsze. Inni zmieniają linię nawet co roku, co akurat za dobre nie jest.

Cytat:
    Z tym 3 ohmami to też taki chwyt, myślisz że np JBL nie wpadłby na to (kilka % więcej mocy(fajny slogan reklamowy)).Wydaje mi się ,że Jbl ma nawet 2 ohmowe(nie tylko suby),tylko co na to "słabowite" końcówki mocy w radiach(myślę o zwiększonym prądzie na końcówce mocy).

Slogan jest mój i JBL-owi mogę go odsprzedać ;)
    No i co tutaj jest znowu za nowe odkrycie? Chyba to jak zmienia się (rośnie) moc wzmaka wraz ze zmianą (spadkiem) impedancji określają prawa fizyki a nie PowerBass, JBL czy ESSA. Dlaczego mostkując wzmacniacz dla suba 4 Ohm osiągniesz więcej mocy niż podłączając oddzielne dwa kanały tego samego wzmaka do dwóch cewek suba gdzie każda ma 4 Ohm?
    Dobry, markowy i wydajny wzmacniacz posiadający moc np. 50W przy 4 Ohm może nam dostarczyć ok. 75W z tego samego kanału gdy podepniemy głośnik o impedancji 2 Ohm. Czyli wzrost mocy wynosi 50%.
    JBL poszedł tą drogą produkując dużo głośników o impedancji 2 Ohm. W USA może się ten patent i sprawdzi bo tam wzmacniacz który jest stabilny do 2 Ohm kupuje się za kilka godzin roboty więc nie ma problemu z podłaczeniem takich głośników. Są też kraje gdzie część ludzi albo nie stać na wzmaka albo nie chcą go kupować i podłączają głośniki do samego radia.
    Wzmacniacz w radiu spokojnie wytrzymuje obciążenie 3 Ohm ale 2 Ohm już raczej nie. Dlatego przy projektowaniu nowych PB powstał kompromis z impedancją 3 Ohm aby jednocześnie można było za darmo wycisnąć ze wzmacniaczy jeszcze więcej mocy (1 Ohm mniej to o ok.25% więcej mocy) ale jednocześnie żeby te głośniki również nadawały się do podłaczenia pod radio.
    Temat jest przećwiczony i obmierzony. Te głośniki 3 Ohm były też u nas testowane w szafie demo na 64 modelach różnych markowych odtwarzaczy. Na każdym po ok. 30 minut dosyć głośnego łojenia. Nic się nie dzieje, radia nie grzeją się więcej niż normalnie przy 4 Ohm i nie można usłuszeć dodatkowego wzrostu zniekształceń pod koniec skali głośności.
    Grają natomiast znacznie żywiej i dynamiczniej bo dostają te dodatkowe kilka watów mocy więcej.

Cytat:
    Wcale nie twierdzę ,że PB są gorsze od Helixa ,ale to musi zainteresowany stwierdzić osobiście(nausznie:-) ).

Ale nie o to tu chodzi. Te dwa głośniki są inne w brzmieniu. Nigdy z plastikowej (polpropylenowej) membrany nie osiągnie się tak wiernych tonów średnich i kontrolowanego basu jak z membrany celulozowej. Za to czysty i niczym nie powleczony poliprobylen zagra grubszym ale bardziej zamulonym basem, w niektórych modelach nawet jednostajnie nużącym i bez wyczuwalnej melodii basowej. Takie to już prawo fizyki a nie kwestia firmy czy marki.
    No ale najlepiej to sobie samemu posłuchać i wybrać to co się bardziej podoba.

Cytat:
    ...(obydwa grają podobnie no może PB ma lepszy(więcej)basu).Pozdrawiam

Nooooo, nie do końca podobnie.
    Pozdro
    JD
    ESSA
  • Poziom 21  
    Witam.
    posiadam podobny problem klopot z wyborem glosnikow (ok.300zł)
    zastanawiam sie nad:
    Tonsil speed 1700
    signat h16 + t3
    helix blue 62
    sinuslive sl160

slucham roznej muzyki raczej bedza grał pod wzmakiem.
    powerbass odpada-nie chce glosnikow tylko do lupanki...

w sumie w gre wchodzi zestaw tonsila i signata.
    tylko tyle ze tonsil ma w zestawie zwrotke, do signata trzeba by bylo dokupic c3.
    nie wiem ktory zestaw wybrac...
  • Poziom 36  
    wojtus87 napisał:

w sumie w gre wchodzi zestaw Tonsila i Signata.
    tylko tyle że Tonsil ma w zestawie zwrotke, do Signata trzeba by było dokupic c3.
    nie wiem ktory zestaw wybrać...

Moim zdaniem Tonsil ma lepszą jakość dźwięku od Signata.
  • Poziom 17  
    wojtus87 napisał:
    Witam.
    posiadam podobny problem klopot z wyborem glosnikow (ok.300zł)
    zastanawiam sie nad:
    Tonsil speed 1700
    signat h16 + t3
    helix blue 62
    sinuslive sl160

slucham roznej muzyki raczej bedza grał pod wzmakiem.
    powerbass odpada-nie chce glosnikow tylko do lupanki...

No i widzę że pisać sobie można dużo, tylko że każdy czyta to co jemu pasuje. ;)
    Niby po czym zakwalifikowałeś głośniki PowerBass S-6C że są to głośniki do łupanki nawet ich nie słysząc? Może tylko po samej nazwie firmy, bo akurat ten modej jest dokładnie do czegoś odwrotnego niż tylko łupanka?
    Wielokrotnie już pisałem i raz jeszcze powtórzę.
    S-6C posiadają membranę celulozową z prasowanej masy papierowej powlekanej substancją impregnującą i tłumiacą rezonansy własne tej membrany.
    Niestety albo stety ale dla poprawnego, wiernego i nie przebarwionego brzmienia (zwłaszcza basu i tonów średnich) celuloza i jej odmiany z różnymi domieszkami jest obecnie najlepszym materiałem stosowanym do produkcji wooferów. Także wiele innych i znacznie droższych oraz znakomicie brzmiących głośników z wyższej półki innych firm jako bazę do probukcji membran wykorzystuje właśnie celulozę (papier, wełna, itp). Proszę zapoznać się z ofertą renomowanych producentów takich jak Morel, DLS, Dego, Rainbow, Vifa, itp. Raczej nie są to głośniki stworzone tylko do łupanki.
    Proszę zobaczyć z czego oni robią membrany w bardzo dobrze brzmiących głośnikach. Brzmiących a nie tylko nawalających, bo to jest różnica.
    S-6C posiadają też duże bo 25-milimetrowe kopułki z cienkiego i czystego jedwabiu zapewniające bardziej szczegółowe, nie męczące i nie trzaskające tony wysokie oraz zwrotnicę o łagodnym nachyleniu 6/6dB, która akurat najlepiej sprawdza się w celu dobrego i płynnego zgrania ze sobą woofera z tweeterem tak aby muza bardziej oderywała się od głośników i stanowiła całość a nie składała sie z punktowo brzmiących części pasma.
    W głośnikach przeznaczonych do większych obciażeń, mocniejszego i bardziej efekciarskiego grania stosuje się bardziej strome nachylenia zbocza zwrotnicy oraz membrany robione z innych materiałów (często sztucznych). Można też osiągnąć kompromis uzyskując dobre brzmienie oraz niezły ale czysty i nie przebarwiony wykop. No ale to już są trochę droższe głośniki, których membramy wooderów są często produkowane w oparciu o domieszki np. włókna węglowego, włókna szklanego, nie prasowaną celulozę lub kevlar.
    Tak więc jak masz taką możliwość to najpierw sobie posłuchaj a potem osądzaj do czego jaki głośnik lepiej się nadaje, bo akurat w przypadku tego S-6C jest całkowicie inaczej niż napisałeś.
    Nie wybieraj po nazwie firmy tylko po tym co najbardziej Tobie a nie innym się spodoba.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    no wlasnie nie slyszalem tych glosnikow (PB) ale nie jestem do nich przekonany i ich nie kupie, chyba ze w promocyjnej cenie :D :D
    wiele osob doradza kupno powerbass'ow nie slyszac ich i robia to w taki sposob jak by slyszaly wszystkie glosniki na swiecie, irytuje mnie to i dlatego napisalem ze nie chce PB, przepraszam jezlei urazilem ciebie, ale poprostu nie chce ich...

Ale jezeli mozesz sie wypowiedzic na temat tonsila, signata lub innych glosnikow to napisz to, ulatwi to pewnie wybor mi i innym osobom.
    Pozdrawiam

Dodano po 11 [minuty]:

a co powiecie o lanzarze vibe lub hr 0ba sa po 360zł
    wiem ze lanzar zawyza moce swoich glosnikow ale czy graja lepiej, efektywniej od signata lub tonsila?
    prosze o pomoc
  • Poziom 17  
    wojtus87 napisał:
    no wlasnie nie slyszalem tych glosnikow (PB) ale nie jestem do nich przekonany i ich nie kupie, chyba ze w promocyjnej cenie :D :D

No to właśnie takie ceny teraz są :)

Cytat:
    ..wiele osob doradza kupno powerbass'ow nie slyszac ich i robia to w taki sposob jak by slyszaly wszystkie glosniki na swiecie, irytuje mnie to i dlatego napisalem ze nie chce PB, przepraszam jezlei urazilem ciebie, ale po prostu nie chce ich...

No spoko, daj naluz. Niby czym mnie miałeś urazić? Bez przesady, tylko sobie gadamy.
    Przecież nikt Cie nie zmusza i na siłę nie ma zamiaru przekonywać. Jast cała kupa inny głośników na rynku więc na pewno sobie coś znajdziesz.
    Głośniki PB (brzmienie) są tak projektowane aby podobały się największej grupie statystycznych klientów. Nie oznacza to jednak, że mają nimi być wszyscy ludzie na świecie. Ktoś zebrał trochę informacji jakiego brzmienia najczęściej może poszukiwać zwykły klient chcący kupić jakieś głośniki w jakimś tam przedziale cenowym i wyszło to co jest. Takie było założenie i widocznie się sprawdza skoro sam twierdzisz że większość poleca te głośniki. Jedni je słyszeli inni pewnie nie, ale nie ma tak aby zdecydowana wiekszość zgodnie mówiła jednym głosem. Jak wszędzie są też i nawet musza być przeciwnicy, tylko że ilościowe proporcje są trochę inne.
    Oprócz samych produktów również nazwa, logo, wizerunek, sposób reklamy, cena jak i brzmienie miały trafić w gusty i oczekiwania ponad 70% normalnych klientów bez przesadnie audiofilskich aspiracji. No i ten system się sprawdza. W informacjach o produktach nie ma naginania i dodawania sztucznej piany oraz audiofilskich myśli w stylu "ech i ach". Jest prosto, na temat i bez fałszywego kitu.
    Klient kupując głośnik płaci za głośnik a nie 50% za głośnik a drugie 50% za logo i odpłatnie tworzoną filozofię.
    Obecnie dla prawie żadnego producenta nie jest problemem wyprodukować lub nawet kupić obcą technologie i licencję od najlepszych w tej branży i zamorkować to swoim logo aby zadowolić najbardziej wybrednych smakoszy brzmieniowych. Tylko po co kolejny wypasiony system w cenie do zaakceptowanie przez 50 klientów rocznie.

Cytat:
    Ale jezeli mozesz sie wypowiedzic na temat tonsila, signata lub innych glosnikow to napisz to, ulatwi to pewnie wybor mi i innym osobom.

Już Ci dzisiaj na innym forum odpowiedziałem że nie znam ich aż tak dobrze aby wystawiać obiektywną opinię.
  • Poziom 20  
    Powerbassy mam i mialem jakie tylko wyszły ipowiem tak ze wzmachol to podstawa i strzeżcie sie carpowerów :) zepsuły mi 3 zestawy a były nowe i na gwarancji
  • Poziom 10  
    Mam pytanie jestem na kupnie powerbass L-6C i mam możliwość dostania magnata rock 600 lub właśnie carpower 604 - ale skoro mają zepsuć mi nowe głośniki to chyba go nie wezmę, a co byś polecił w cenie mniej więcej 600 zł
  • Poziom 20  
    ja bym wział coś firmowego Infinity JBL mnn Udimension moze Audiosona SRX2
  • Poziom 18  
    ja tam mam ck6 i bardzo polecam, kumpel ma hz hsk i o ile w hertzach srednica jest naprawde ladna, to dol pb ma nie do pokonania i jesli ktos nie planuje kupowac suba to pb przynajmniej ck6 sa naprawde swietne, oczywiscie jak za ta kase.
  • Poziom 9  
    witam. zdecydowalem sie na zestaw helixa.i jestem w pelni zadowolony. pod radyjkiem graja bardzo ladnie. przede wszystkim czysto. "syczki" sa przyjemne i nie mecza.niskotonowe tez ladnie sie zachowuja.jedyne czego moge "zalowac" (jesli moge tak powiedziec) to to iz sa cichsze i slapszy bass od wczesniej zamontowanych elips. ale to raczej normalne. za ta cene trudno cos lepszego kupic. przy ustawieniu fadr na 0 i wlaczeniu podbicia niskich tonów efekt jest w zupelnosci zadowalajacy :) serdecznie polecam
  • Poziom 18  
    sam niedawno zakupiłem Powerbassy i myślałem tak smao jak jeden z dyskutantów w tym temacie "polecaja polecaja to ich nie kupie"
    ale sie nawróciłem :) zaufałem ludzią co sluchali tego sprzętu i sie na niego zdecydowałęm jako że CK6 nowych raczej sie nie dostanie to kupiłem używane
    ale w super stanie zero śladów zużycia.

po zamontowaniu. mowilem ze fajnie graja mogą być.. ale to było za tym jak porządnie wygłuszyłem drzwi. wczesniej mialem to zrobione nie dokładnie..
    lecz po tym jak wygluszylem je dokladnie i szczelnie taśma dekarska to powiedzialem sobie
    "o ku... ale to k... gra ... masakra" i pewnie powiem tak drugi raz jak podepne pod wzmak
    bo TO POD RADIEM było jako ze na wzmaka ciągle odkładam pieniądze ;)
    takze nie zastanawiaj sie tylko kupuj powerbassy i bedziesz zadowolony.
  • Poziom 11  
    Rademal napisał:
    Powerbassy mam i mialem jakie tylko wyszły ipowiem tak ze wzmacniacz to podstawa i strzeżcie sie carpowerów :) zepsuły mi 3 zestawy a były nowe i na gwarancji

Rademal a co się stało z tymi Twoimi PB? Bo ja mam podpięte PB-S6C pod HPB-602 i grają pięknie póki co..

pzdr Maciek
  • Poziom 10  
    To ja dodam coś na temat PB, bo dzisiaj dostałem z firmy Essa, która realizuje zamówienia ekspresowo i bardzo profesjonalnie. W niedziele zamówiłem, przyszło potwierdzenie na maila, w poniedziałek telefon od obsługi klienta z potwierdzeniem wysyłania, więc zmieniłem adres dostawy na firmę, żeby nie było problemów z odbiorem, a dzisiaj -czyli we wtorek przesyłkę dostarczono. Ogromny plus - oby więcej takich firm.

Co do PB S-6C, to chyba jakaś kpina. Hasło reklamowe powinno brzmieć No Bass,No middle, no Treble i na koniec zero skuteczności.
    Brzmienie jest głuche, jak przez zacisniete zęby, płaskie w najgorszym tego słowa znaczeniu. A pisanie bzdur o 90 dB bardzo mnie zirytowało. Miałem zamontowane fabryczne gwidki Philips montowane przez Ranaulta w Lagunach i bardzo nietypowe Vify M17 ( akurat kiepski żeby była jasność - jakas produkcja na zamówienie, o stosunkowo słabych parametrach i brzmieniu ). Te Vify są nieiwele lepsze od głośników fabrycznych.
    Ale PB zmiatają z powierzchni ziemi. Wybaczcie ,ale za 300 zł mozna by oczekiwać duzo lepszego brzmienia niz jakieś fabryczne badziewie Renaulta.
    Wyskie reno lepsze, średnie dużo lepsze, a bass to zupełnie inna bajka, nie mówiąc o tych aspektach z Vify.
    Najlepsze jaja są ze skutecznością: PB pisze 90 dB, Vifa: 88 dB, a Vifa gra kilkukrotnie głośniej, z czego w basie jest dramatyczna różnica.
    Realnie PB ma jakieś 82-83 dB, więc radio ( najwyższy model JVC - 909 )
    wymięka i nie piszcie mi o wzmacniaczach, bo poprostu taka skuteczność w głośnikach samochodowych jest kpiną.
    Głośniki reno graja głośniej od Vify żeby było porównanie.
    Rozpisuję się dość mocno ,bo jestem wk.......ny.
    319 zł poszło w błoto, bo dałem się nabrać na bredzenie na forach.
    I nie jestem otępiałem wielbicielem łupanki-słucham Pata Metheny, Pink Floydów . Andreasa Vollenweidera, itp.
    PB S-6C podobno są dedykowane do takiej muzyki, ale chyba dla głuchych.
    Chcę być dobrze odebrany, nie twierdzę ,że wszystkie produkty PB to szajs, ale w/w naperwo nim jest.
    Byłbym najszczęsliwszym człowiekiem na ziemi gdybym mógł je oddać-ponosząc oczywiście koszt wysyłki.
    A wahającym się, stanowczo odradzam ten wyrób.
  • Poziom 18  
    NOWE głośniki trzeba wygrzać!!!! ok 20godzin spokojnego grania wtedy dopiero zaczną porzadnie grać!!! także cierpliwosci, bedą grać