logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Obudowa do wzmacniacza " znaleziona na śmietniku "

trzygrosze 04 Paź 2006 11:07 6757 16
REKLAMA
  • Obudowa do wzmacniacza " znaleziona na śmietniku "

    Witam szanownych :]

    Chciałem zaprezentować swój projekt obudowy do wzmacniacza. Niestety tylko obudowy bo przez przypadek "pozbyłem się" transformatora który miał to wszystko zasilać i .. prace staneły na tym co widać i czego nie widać ( reszta modułów końcówek na TDA7294 itp zamieszka sobie gdzie indziej :] )

    Wszystko w sumie widać na zdjęciach, oprócz podświetlenia włącznika sieciowego, którego zapomniałem podłączyć do sesji fotograficznej.


    Z czego to jest zrobione ?

    Obudowa ze starego kaseciaka Unitry, przedni panel z fragmentu obudowy po starym TV znalezionym na śmietnisku :D, gałka od miniwieży sony MHCRX30 :D, wskaźniki wychyłowe z wielkiej konsoli czy jak tam to się zwie ( takie coś z gramofonem, kaseciakiem, radiem, wzmacniaczem, eqalizerem ) firmy dual, pamietam że z kumplem wieźliśmy to z rok temu samochodem ze złomowiska :]
    Troche szpraju, kleju.. i gotowe.


    Obudowa jest już mi niepotrzebna, jak by ktoś był zainteresowany to.. to będzie wiedział gdzie pytać :]

    Pozdrawiam

    trzygrosze ( KrzysztofMM )
    Załączniki:
    • IMG_1530.jpg (89.27 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • IMG_1529.jpg (74.35 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • IMG_1528.jpg (89.31 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • IMG_1527.jpg (88.9 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • IMG_1526.jpg (68.09 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • IMG_1531.jpg (98.68 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • IMG_1533.jpg (104.01 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.

    Fajne? Ranking DIY
    O autorze
    trzygrosze
    Poziom 21  
    Offline 
    trzygrosze napisał 597 postów o ocenie 18, pomógł 11 razy. Mieszka w mieście Szczecin. Jest z nami od 2003 roku.
  • REKLAMA
  • #2 3083929
    Hansol2_pl
    Poziom 20  
    Posty: 503
    Pomógł: 10
    Ocena: 10
    Heh bardzo fajna konstrukcja.
    Ile takie cos cie kosztowalo i ile to teraz cenisz :)
  • REKLAMA
  • #3 3084226
    krollew
    Poziom 20  
    Posty: 476
    Pomógł: 31
    Ocena: 154
    Mam bardzo podobną konstrukcję, tylko muszę jeszcze oprogramowanie do cyfrowo sterowanego przedwzmacniacza napisać i pochwalę się całością :D

    Ogólnie pomysł mi się podoba, bo podobnie sam robię obudowy do wzmacniaczy - właśnie na Allegro nabyłem kolejnego deck'a Diory ;)
  • #4 3084259
    trzygrosze
    Poziom 21  
    Posty: 597
    Pomógł: 11
    Ocena: 18
    Jak już preamp sterowany cyfrowo to wypada żeby pilot jakiś był :]

    kosztowało mnie to .. około 1,5 zł ( sprężynkowe zaciski głośnikowe ) + jakieś tam koszty farby w spraju na pomalowanie przedniego panelu i górnej pokrywy.


    Ile sobie cenie ? Tak szczerze to nie wiem :/ Nakład finansowy i pracy był znikomy. Doszedłem do wniosku że to pudło najlepiej będzie wystawić na Allegro od 10 zł, jak pójdzie za 10 to się nie obraże :] Wystawie lada dzień. Mój login z Allegro : KrzysztofMM
  • #6 3085022
    Mati 87
    Poziom 16  
    Posty: 171
    Pomógł: 13
    Ocena: 8
    Jak bym widział mój wzmacniacz umieszczony w tym dziale :-) Obudowa taka sama nawet VU-metry podobne.
    Bardzo ładna obudowa :-)
    Widzę, że obudowy po Diorze MDS 454 robią furorę.
  • #7 3085072
    Trol 2006
    Poziom 12  
    Posty: 50
    Ocena: 1
    ja tez bede w sobote budowal z kolea wzmaka na tda 2030 w obudowie zasilacza kompuerowego tylko ze chodzimy do 6 kl S.P.
  • REKLAMA
  • #9 3085857
    Hansol2_pl
    Poziom 20  
    Posty: 503
    Pomógł: 10
    Ocena: 10
    Heh obudowa bardzo fajna a mozesz powiedziec gdzie sie wpina te wskazniki w ukladach TDA? Jestem poczatkujacy i chce sobie zrobic taki wzmacniaczyk na TDA moze zainteresuje sie Twoja aukcja.
  • #10 3085915
    Gibon007er
    Poziom 22  
    Posty: 674
    Pomógł: 10
    Ocena: 8
    swietnie to wyglada..

    napisz prosze dokladnie jak zrobiles panel przedni (chodzi mi tylko o material,farbe i proces malowania ...)

    Pozdrawiam

    jescze raz gratuluje obudowy :)
  • REKLAMA
  • #11 3086583
    trzygrosze
    Poziom 21  
    Posty: 597
    Pomógł: 11
    Ocena: 18
    :arrow: Gibon007er

    Przedni panel, jak pisałem wcześniej wyciołem wyżynarką z tylniej, plastikowej pokrywy od TV, po wycięciu przejechałem panel papierem ściernym później pomalowałem czarnym akrylem w szpraju dwa razy ( tak, przedni panel w planach miał być czarny !! ). Jakoś mi się to nie spodobało, bo cały wzmacniacz przypominał czarną plamę :/. kilka dni później dorwałem srebrny szpraj w puszcze... , no to za ścierny -> dwa razy srebrnym i wyszło to co widać na fotach.

    Mozna byłoby dać jeszcze jedną warstwę i wszystko utwardzić, ale to miała być budrzetowa konstrukcja.. zresztą prace nad wzmakiem byłem zmuszony zakończyć :/

    :arrow: Hansol2_pl

    Najprościej jest wpiąć wskaźniki bezpośrednio do wyjść głosnikowych przez opornik, diode i kondensator kilka/kilkanaście uF( chyba równolegle ten ostatni, bo już nie jestem pewien)



    Co do aukcji, rozpocznie się dzisiaj o godzinie 14:45 , cena wywoławcza - 10 zł , mój login w Allegro : KrzysztofMM



    trzygrosze
  • #12 3087837
    sebus29
    Poziom 12  
    Posty: 101
    Pomógł: 2
    Ocena: 1
    Obudowa spoko ale szkoda żę nie ma na niej napisu np. UNITRA roche na nim pusto ale i tak jest zajawkowy!!!!!!!!
  • #14 3095648
    Cybus18
    Poziom 17  
    Posty: 223
    Pomógł: 15
    Ocena: 4
    Bardzo fajna obudowa!!
  • #15 3097275
    wojto15-05
    Poziom 18  
    Posty: 374
    Ocena: 18
    swietna obudowa :) czytajac tego posta przypomnialem sobie ze u mnie w piwnicy lezy kika czesci po unitrach a mianowice jakies kawalki obodow :] hmm ... cos chyba z tego posklejam :) zmotywowala mnie ta praca hehe :) pozdro
  • #16 3097870
    Jake1
    Poziom 18  
    Posty: 388
    Pomógł: 2
    Ocena: 6
    Ładne cacko :) super obudowa jeszcze do tego z odpadków... Już nawet widze w niej mój wzmacniacz nawet zastanawiam sie czy nie kupic od ciebie na allegro...

Podsumowanie tematu

✨ Prezentacja projektu obudowy do wzmacniacza wykonanej z odzyskanych elementów: obudowa pochodzi ze starego kaseciaka Unitry, przedni panel z plastikowej pokrywy starego telewizora znalezionego na śmietniku, gałka pochodzi z miniwieży Sony MHCRX30, a wskaźniki wychyłowe z konsoli firmy Dual. Wzmacniacz miał być oparty na modułach końcówek TDA7294, jednak prace zostały przerwane z powodu utraty transformatora. Panel przedni został wycięty i pomalowany farbą akrylową w sprayu – początkowo czarną, a następnie srebrną. Wskaźniki wychyłowe podłącza się bezpośrednio do wyjść głośnikowych przez rezystor, diodę i kondensator. Autor planuje sprzedać obudowę na Allegro z ceną wywoławczą 10 zł. W dyskusji pojawiły się także plany dodania cyfrowo sterowanego przedwzmacniacza z pilotem oraz pozytywne opinie na temat pomysłu wykorzystania elementów z odzysku do budowy obudowy wzmacniacza.
REKLAMA