Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejna skrzynka na TDA2040

PrezesSkt 23 Gru 2006 00:35 5022 22
  • Kolejna skrzynka na TDA2040
    Witam chciałbym zaprezentować efekt mojej dwudniowej pracy.
    Jest to wzmacniacz z przedwzmacniaczem regulacją tonów i głaśności oraz wskażnikiem wysterowania na 5 ledach .
    Koszt to około 10pln za 2x tda2040 reszte żeczy miałem w domu.
    Wszystko wsadziłem w starą obudowe po tunerze unitry tylko przedni panel zrobiłem z żebrowanej blachy aluminiowej.
    Prosił bym o jakieś komentarze i opinie gdyż to jest mój pierwszy projekt który prezentuję na elektrodzie.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #2 23 Gru 2006 09:54
    danielkk
    Poziom 31  

trzeba Cie pochwalic za chęci ale.... mogłbys sie troche bardziej postarac. Kable w srodku porozwalane nie boisz sie ze zrobią jakies zwarcie??

• #3 23 Gru 2006 14:19
    PrezesSkt
    Poziom 19  

Zwarcia nie będzie kable są dobrze poizolowane.

• #4 23 Gru 2006 15:37
    CMS
    Administator HydePark

Bez urazy ale ten przedni panel jest paskudny nie mowiac juz o tym ze wskaznik wysterowania jest krzywo (a poza tym przydaly by sie dwa - dla obu kanalow)

• #5 23 Gru 2006 15:38
    parafka
    Poziom 20  

Następne projekty będą lepsze.
    Ze swojego doświadczenia polecam pracować
    dorywczo. Pozwoli to na dokładniejszą robótkę.
    Twoje 2 dni to za szybko. Sobie za taki wzmacniacz
    postawiłbym lufkę bo już stary jestem.
    Ty pewnie jeszcze jesteś młody i daję Ci 4 bo zakładam, że gra toto w miarę dobrze.
    Teraz za to już wiesz ile trzeba się nadłubać.
    Powodzenia na dalszej drodze życia.

• #6 23 Gru 2006 15:49
    PrezesSkt
    Poziom 19  

Robiłem z tego co miałem .
    Parafka dzięki zo pozytywną opinie właśnie najwięcej czsu mi zbrało dobranie odpowiedznich tranzystorów do przedwzmacniacza ale w końcu dobrałem i jakość naprawde zaskoczyła mnie samego.

• #7 23 Gru 2006 16:01
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

estetyka marna. W tym dziale przede wszystkim ocenia się pomysł i wykonanie, a więc i wygląd. myślę, że po doprowadzeniu panelu przedniego i tylnego do jakotakiego wyglądu można byłoby ocenić tę konstrukcję nawet na 5/6. Zobacz wzmacniacze kolegi Trzygrosze. Robione są z odpadów, a do wyglądu przyczepić się nie można.

• #8 23 Gru 2006 16:03
    flashrider1989
    Poziom 17  

Właśnie powiedz jak jest z dźwiękiem , czy nie ma żadnego przydźwięku z trafa bo kable sygnałowe chyba nie są ekranowane?

• #9 23 Gru 2006 19:06
    kruklife
    Poziom 13  

bez urazy ale lipa.....

• #10 23 Gru 2006 21:50
    ATOMICH 007
    Poziom 19  

Rzeczywiście łopatologiczne wykonanie. Brzydko wykończony przód i tył też niespecjalnie. Ale trzeba nad sobą pracować.

• #11 23 Gru 2006 22:18
    Krzychu_185
    Poziom 16  

z jakiego radia jest ta obudowa?? co do wykonania przodu to sie nie postarałeś za bardzo, to ze zrobiłeś w tylko dwa dni to cie nie usprawiedliwia bo jak sie robi to porządnie

• #12 24 Gru 2006 10:44
    PrezesSkt
    Poziom 19  

Obudowa będzie malowana łaćznie z przednim i tylnim panaelem po swiętach wrzuce zdjęcie. Przedzwięków żadnych nie ma część kabli jest ekranowanych, ale nie wsystkie.. Obudowa jest po tunerze unitry.

• #13 24 Gru 2006 10:57
    matielektro
    Poziom 15  

heh jak ktos kiedys powiedział licza sie checi, ale estetyka tez jest wymagana;) Ogolnie rzecz biorac skoro ktos wystawił swoje dzieło to pewnie włozył w nie wiele swojej pracy. Mysle, ze zmiana obudowy zmieni pogląd na ten wzmacniacz:] Szkoda, ze wiekszosć wzmacniaczy jest na TDA:( Przeciez STK nie gryza;p

• #14 25 Gru 2006 04:45
    flashrider1989
    Poziom 17  

no tak ale oryginalne stk jes strasznie drogie a tda proste i tanie :)

• #16 28 Gru 2006 00:36
    dowodca_armii
    Poziom 30  

Hej,

Przedni panel to taki jakis dziwny (wiocha)
    Kable nie ekranowane
    Masz balagan z tymi kablami

Napisz cos o zasilaniu : moc trafa, jake filtrowanie,
    mostek prostowniczy

Nie masz zadnych brumow przy rozkreceniu galki na maxa i nie podlaczeniu sygnalu wejsciowego ?

Pozdrawiam :D

P.S.
    Dobrze widze...? Kondensator filtrujacy to 2200uF/40V ???

• #17 28 Gru 2006 23:19
    macio8888
    Poziom 22  

Wzmaicniacz spoko, ale jest to ale:
    1)zmien przedni panel
    2)przejedz tylni panel papierem sciernym, albo wyczyść w jakiś inny sposób
    3)poukładaj kable w środku.

• #18 28 Gru 2006 23:57
    zydek89
    Poziom 12  

kawal dobrej roboty
    nie przejmuj się tymi opiniami wyżej
    są tu zazwyczaj ludzie ktorym wszystko nie pasuje
    i napewno nie zobaczysz tu nigdy ich projektu :)

• #19 29 Gru 2006 11:35
    macio8888
    Poziom 22  

Ydek, ja myśle, ze powinien się troszke przejąć, po to tutaj siepokazuje tez swoje rzeczy, zeby inni podpowiedzieli Ci co możesz zrobić, zeby to bylo efektowniejsze. Jeśli chcesz zobaczyć mój projekt to zapraszam
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...ghlight=&sid=e0af512f56a9b3e2131c903b27e758fe
    Nikt nie jest doskonały to oczywiste, ale poto jest to forum, zeby nie stać w miejscu tylko iśc do przodu.
    Ja dałem autorowi postu 3 wskazówki, po których jego wzmacniacz wyglądałby o niebo lepiej.
    pozdrawiam

• #20 29 Gru 2006 11:46
    zydek89
    Poziom 12  

macio8888
    heh no projekt tez fajny ale u Ciebie tez bym mogl napisać ze obudowa nie jest najlepsza jak każdy bot na tym forum
    to oczywiste w dzisiejszych czasach liczy się kasa i napewno jak bys mial na lepszą obudowę to bys kupil
    a nie wszystkich stać i każdy robi z tego co ma
    a jak ktoś wogole robil jakiś projekt od podstaw to wie że obudowa to najcięższa rzecz żeby ją dopasować itd :]

• #21 29 Gru 2006 13:04
    macio8888
    Poziom 22  

No obudowa to wiadomo - najgorsze, wiadomo, ze każdy robi z tego co ma.
    Ja wcale nie pisałem, ze moj projekt jest super i w ogole, też sie licze z kasą, jakbym miał duzo to pewnie bym zrobił jakas chromowaną, albo pozłacaną, bo co to za sztuka jak sie ma kase.
    W konstrukcji Kolegi PrzesSkt, przód możnaby było zrobić np. z plastiku i już by lepiej wyglądało(np. kawałek obudowy ze starego TV), a tył wystarczy przeszlifoawć papierem ściernym i juz wygląda to ładniej. Kable to 5 minut roboty i wszystko łądni epospinane we wiązki i poukładane, więc te modyfikacje nie wymagają zbyt wielkiego nakładu pieniędzy.
    pozdrawiam macio8888

• #22 30 Gru 2006 20:15
    c++
    Poziom 22  

Witam,
    obudowa straszna. Mam nadzieję, że po malowaniu będzie to jakoś wyglądać. Te płytki krzywo poucinane przykręcone do przedniego panelu... włosu dęba stają. Ocena 6/10
    PZDR

• #23 30 Gru 2006 23:24
    dowodca_armii
    Poziom 30  

barteusius napisał:
    Witam,
    obudowa straszna. Mam nadzieję, że po malowaniu będzie to jakoś wyglądać. Te płytki krzywo poucinane przykręcone do przedniego panelu... włosu dęba stają. Ocena 6/10
    PZDR

To co jest tam krzywo poucinane to uklady ktory zdaje sie kolega mial gotowe wyjete z czegos i wstawil do swojego wzmaka :)