Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson C64 ! nie drukuje po resecie kardridża

Killer1984 09 Lis 2006 11:31 2804 21
  • #1 09 Lis 2006 11:31
    Killer1984
    Poziom 12  

Witam! mam drukarke Epson c64... braklo tuszu wiec kupilem reseter.... z resetowalem tusz i teraz drukarka pokazuje ze tuszu jest 100% ale niedrukuje, glowica sie rusza ale wychodza czyste kartki... :| a tusz jest bo dolalem... da sie to samemu zrobic ?

0 21
  • #2 09 Lis 2006 11:40
    Paweł007
    Poziom 22  

Spróbuj tak.

jak wkladasz kartridz w taki stojaczek jak napełniacz to masz z dołu taką gumlke w stojaczku wsadz tam strzykawke i troche odciagnij tuszu i powinien pujść i bedzie ok.

0
  • #3 09 Lis 2006 12:11
    Killer1984
    Poziom 12  

tzn... mowiac gumka masz na mysli te bolce? odessalem z nich tusz... ale tez nic... a co najlepsze jest to ze brakowalo czarnego.... a teraz zaden niechce drukowac... czy mozliwe jest ze dysze sie zaschly albo cos ? bo ona dosc dlugo sobie stala nieuzywana... albo dolalem jakiegos zlego tuszu? czy to niema roznicy?

0
  • #4 09 Lis 2006 13:18
    Paweł007
    Poziom 22  

No możliwe że przyschły ile czasu stalą drukaka nieuzywana ile razy napełniałęś już pojemniki i czy są oryginalne. Jak oba niedrukują spróbuj przeinstalowac drukarkę na nowo. No właśnie jakim tuszem napełniałęś.Wszystko sie zużywa moze i przyszedł czas na kartridze twoje.

0
  • #5 09 Lis 2006 13:54
    Killer1984
    Poziom 12  

Paweł007 napisał:
    No możliwe że przyschły ile czasu stalą drukaka nieuzywana ile razy napełniałęś już pojemniki i czy są oryginalne. Jak oba niedrukują spróbuj przeinstalowac drukarkę na nowo. No właśnie jakim tuszem napełniałęś.Wszystko sie zużywa moze i przyszedł czas na kartridze twoje.

hmmmm drukarka stala moze ze 2 miechy... pojemnik napielnialem 1 raz... i mam 1 oryginalny i zamiennik w zamienniku jest jeszcze tusz( bo w ogole na nim niedzialala pokazywala ze niema tuszu ale po resecie chipa juz go widzi ale niedrukuje...) a tusz kupilem w tesco za 2zl :P ( "hero ink" jakis chinski)
    Przeinstalowalem sterowniki i we wskazowkach druku jest cos takiego "Spróbuj wyczyścić głowice drukujące, aby wyeliminować poziome pasy lub inne problemy z drukowaniem.[/img]

0
  • #6 09 Lis 2006 14:09
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

No to masz po głowicy - wlałeś taki tusz i się "pogryzł" z pigmentowym w epsonie. Ciekawe czy się da to udrożnić. Przyczyną braku wydruku mogą być też bezpieczniki SMD od głowicy. Sprawdź je. Być może ten tusz zalał tylko głowicę - trzeba wyczyścić i sprawdzić bezpieczniki smd. Przynajmniej 3 kolory powinny działać.

0
  • #7 09 Lis 2006 14:13
    Killer1984
    Poziom 12  

przepraszam... ale gdzie mam szukac tych bezpiecznikow ? i jaki tusz sie stosuje do napelniania kardridzy ?

0
  • #8 09 Lis 2006 18:10
    Paweł007
    Poziom 22  

No to niespodzianka.
    Ja myślałęm cały czas ze kupiłęś tusz do danego modelu w sklepie i jakby tu powiedziec profesjonalnie napełniłęś a tu tak dopiero wychodzi co i jak. A tak na marginesie jak sie wlewa odpowiedni tusz i sie poprzedni nieskończy to sie nic niestanie ja tak robiłęm x razy i nic a jak kosztował 2 zł to inna sprawa. Kup nowy kartridz i po kłopocie niema co tu kombinowac bo to niesa takie rzeczy naprawialne.

0
  • #9 09 Lis 2006 21:00
    Killer1984
    Poziom 12  

aha :/ to trzeba kupic tusz do danego modelu tak? ale mam tez zamiennik i on tez niedziala :/

0
  • #10 10 Lis 2006 09:34
    Paweł007
    Poziom 22  

Kup nowy kartridz do drukarki i niekombinuj tak bedzie najlepiej a jak sie skończy Ci znowu tusz to zachodzisz do sklepu np z komputerami i zanosisz ten kartridz i napełniają ci profesjonalnie a pozatym poco sie piepszyc z tym jak sam napełnia proste szybkie i przyjemne.:)

0
  • #11 10 Lis 2006 10:52
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Najlepiej kupić zamiennik np activejet i spróbować. A bezpieczniki są na płycie drukarki w pobliżu złącza taśmy do głowicy i są oznaczone F1 i F2. Czy przy próbie drukowania słychać taki charakterystyczny cichy pisk głowicy piezo? Jeśli nie to poszły te bezpieczniki. Co do tuszu - tusz hero ink to jest tusz do piór i to na dodatek te najtańszy - pewnie w połączeniu z pigmentem epsona zrobił się jakiś glut i zatkał wszystko. A to jest raczej nie do udrożnienia.

0
  • #12 10 Lis 2006 14:38
    Killer1984
    Poziom 12  

tzn...w czasie drukowania nic nieslychac... poza silniczkami... sproboje ja rozebrac i dostac sie do tych bezpiecznikow...
    No wiec... rozebralem drukarke... ale nieznalazlem tych bezpiecznikow... one sa na plycie drukarki czy przy glowicy gdzies ?? w poblizu tasm sa tylko jakies malutkie podzespoly... ale niema zadnego o oznaczeniu F1 albo F2... wiec juz niewiem gdzie mam tego szukac :P a dlaczego jesli dajmy na to jest uszkodzony czarny kardzidz... to czemu zaden kolor niedrukuje ?? :| a co do zdjecia to jest takie lipne bo aparat troszke slaby :)

0
  • #13 10 Lis 2006 18:10
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Niema drugiej płytki tuż za głowicą - zwykle w metalowym ekranie jest - trzeba się do niej dobrać (one są na tej płycie drukarki). One są w pobliżu taśmy idącej do głowicy. Te bezpieczniki powinny być gdzieś tam. A przyczyna tego że niedrukuje wszystko to właśnie zwarcie na głowicy i uszkodzenie bezpieczników - to odcina zasilanie całej głowicy. No i nie ma tego pisku głowicy. To właśnie przez to że ten tusz wyciekł (jest za rzadki) i zachował się podobnie jak woda robiąc zwarcie.

0
  • #14 11 Lis 2006 13:22
    Killer1984
    Poziom 12  

no wlasnie to co jest na zdjeciu bylo za metalowym ekranem :P a innej plytki niewidzialem....

0
  • #15 11 Lis 2006 20:15
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Te bezpieczniki SMD to takie malutkie elementy właśnie - powinny być przy tej taśmie co idzie do głowicy. A nie ma żadnych innych elementów z F na początku w oznaczeniu?

0
  • #16 12 Lis 2006 11:21
    maniak1991
    Poziom 14  

bezbieczniki są w tym punkcie jeden z jednej strony drugi z drugiej strony tej plytki są one takie białe ceramiczne prostokąty 2 na 3 milimetry

0
  • #17 12 Lis 2006 11:47
    Killer1984
    Poziom 12  

hehe dziekuje maniak ale juz je znalazlem :) teraz byl bym wdzieczny jesli ktos by mi powiedzial jakie sa ich wartosci i gdzie je kupic :)

0
  • #18 12 Lis 2006 12:41
    maniak1991
    Poziom 14  

najlepiej kup jakąś uszkodzoną na części

0
  • #19 12 Lis 2006 13:45
    tzok
    Moderator Samochody

Szkoda, że to teraz dopiero czytam, bo niedawno sobie puściłem wydruk na C42 z głowicą po myciu i gdzieś musiała zostać woda - chwilę podrukowała i przestała, działa tylko kilka dysz :( niestety zdążyłem kupić nową.

Co do czyszczenia głowicy to najlepiej robić to wodą destylowaną i dobrze zdjąć przed tym głowicę. Nabierasz do strzykawki wody destylowanej, przykładasz strzykawkę do tej "igły" która wchodzi do kartridża i wtłaczasz wodę do głowicy. Po DOKŁADNYM osuszeniu głowicy zakładasz ją do drukarki i za pomocą opcji "Initial Charge" z programu Epson SSC Ultility "zalewasz" głowicę tuszem (niestety zejdzie na to do 1/3 kartridża).

Do C6x/D6x/D8x są tusze pigmentowe, do C4x i większości innych - barwnikowe.

0
  • #20 12 Lis 2006 14:14
    Killer1984
    Poziom 12  

dobrze.... :) ale jesli ktos by mi dal jakies wskazowki jak zdemontowac glowice to byl bym bardzo wdzieczny :)

0
  • #21 12 Lis 2006 14:35
    tzok
    Moderator Samochody

Był kiedyś opis chyba w chipie. Po obu stronach są zatrzaski (z jednej strony pod taśmą), trzeba je podważyć cienkim śrubokrętem i wysunąć "koszyk" na kartridże ale wcześniej trzeba zdjąć taśmę (na początku /u góry/ jest przyklejona paskiem taśmy dwustronnej). Potem można zdjąć pasek z silnika (trzeba odkręcić śróbkę przy naciągaczu po lewej stronie i go wcisnąć do oporu w prawo, zeby zwolnić nacią paska) i głowicę z prowadnicy (do góry i do siebie). Najłatwiej się to robi z głowicą na środku, żeby ją odblokować trzeba przekręcić wałek do tyłu (plastikowe koła zębate z lewej strony) tak, żeby schowała się blokada głowicy (plastikowy "ząbek" z prawej strony).

Opis jest dla C4x ale w C6x powinno być podobnie.

0
  • #22 30 Sie 2007 15:52
    Wikus216
    Poziom 1  

Ludzie zloci pomocy mam drukarke epson style c64 i mam problemy z glowica czy oplaca sie kupowac nowa glowice i ile by to kosztowalo

0