Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zbudowac TV w domku?

20 Gru 2006 09:55 4299 17
  • Poziom 10  
    witam. nie wiem jak sie zabrac do tworzenia sieci tv sat i tv naziemnej oraz fm. mam rozprowadzone kable koncentryczne na 4 pokoje i zbiegaja sie one w jednej puszce na pietrze gdzie trzeba do niej doprowadzic przewody z zewnatrz z anten. moze ktos mi doradzi jaki osprzet kupic i jak to polaczyc zeby w kazdym gniazdku byla mozliwosc odbierania tych 3 rzeczy i czy to sie da po jednym kabelku koncentrycznym wpuscic? wiem ze chyba trzeba multiswitch ale nie wiem jak i co dalej. pozdr
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Witam. Musisz zastosowac Multiswitcha, kowertery musza byc QUATTRO, gniazdka antenowe sa z sat, tv i radio na jednym przewodzie wszystko poleci bez problemu, w multiswitchu jest tez wejscie na antene zwykla wiec podpinasz sie do tego. To zalezy od ciebie jaki multiswitch wybierzesz bo zalezy czy na jedna sat czy na 2. Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Witam, wszystko zalezy ile chcesz satelit , z ilu nadajników naziemnych chcesz odbierać programy . jak podasz takie informacje to będzie można coś więcej powiedziec . a co do sprzetu Telmor , to polecam go , a co do cen to i te są coraz bardziej przystępne , ale jakośc produktów bez porównaia z innymi , jak robisz dla siebie to warto dac nieco więcej, ale masz z głowy i spokój na kilka lat ...
  • Poziom 35  
    Zmiast multiswitcha można zrobić instalacje na konwerterze Quad i sumatorze tv-sat http://dipol.com.pl/sklep/r85248.php?sid=e68363d5fce1c7d
    Takie rozwiazanie jest o tyle lepsze od multiswitcha że w przyszłosci zawsze mozna dołozyć nastepne satelity bez wymiany sumatora.
    Jeżeli zrobisz instalacje na multi... na jednego czy dwie satelity i w przyszłości chciałbyś rozbudować ją o nastepne satelity to bedziesz musiał wymienić multiswitcha,a to nie jest mały koszt.
    Jezcze jedno,nie wszystkie multiswitche współpracują ze wszystkimi tunerami.
  • Poziom 23  
    Witam, znam mało osób które odbierają więcej jak 2 satelity , no bo po co ?? A co multiswich-y , to nie spotkałem sie aby Telmor , miał jakieś problemy ( obsłóga diseqc i tone ) ... a co innego Vipery itp. Dodatkowo jeżeli multiswitch jest z wzmacniaczem , nie będzie problemów z jakością sygnału nawet na gniazdach dalszych . testowałem ostatnio Multiswich-e Telmora z wzmacniaczem z nowej serii i bardzo dobrze sie zaprezentował, a cena niewiele wyższa od innych . Polecam coś takiego : http://www.telmor.pl/WK/Karta?gr=238&deal=Telmor dla 2 satelit , a dla jednej : http://www.telmor.pl/WK/Karta?gr=234&deal=Telmor . Co do systemu anten naziemnych to nie wiem , z jakich nadajników ma być odbierane i dlatego nic jeszcze niezaproponuję . Jak dostanę jakies info to podam propozycje dla anten naziemnych . Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Marcin91 napisał:
    Witam, znam mało osób które odbierają więcej jak 2 satelity , no bo po co ?? A co multiswich-y , to nie spotkałem sie aby Telmor , miał jakieś problemy ( obsłóga diseqc i tone ) ... a co innego Vipery itp. Dodatkowo jeżeli multiswitch jest z wzmacniaczem , nie będzie problemów z jakością sygnału nawet na gniazdach dalszych . testowałem ostatnio Multiswich-e Telmora z wzmacniaczem z nowej serii i bardzo dobrze sie zaprezentował, a cena niewiele wyższa od innych . Polecam coś takiego : http://www.telmor.pl/WK/Karta?gr=238&deal=Telmor dla 2 satelit , a dla jednej : http://www.telmor.pl/WK/Karta?gr=234&deal=Telmor . Co do systemu anten naziemnych to nie wiem , z jakich nadajników ma być odbierane i dlatego nic jeszcze niezaproponuję . Jak dostanę jakies info to podam propozycje dla anten naziemnych . Pozdrawiam

A czy jest jakiś multiswitch współpracujący z 2 quadami (na 2 satelity) oraz 6 wyjść. Oczywiście na zasadzie, że SAT odbiera maksymalnie 4 uzytkowników, którzy włączyli się jako pierwsi ? Reszta musi czekać na zwolnienie się miejsca.
  • Poziom 14  
    Witam. Mozesz zastosowac ten multiswitch ktory jest 9/4 i jest tez 9/8 ze moga wszyscy partrzec a nie czekac az sie jakis zwolni jakies wejscie. Dolaczam zdjecie multiswitcha na cztery wyjscia. Wchodza do niego 2x quatro astra i hotbird oraz antena naziemna. Pozdawiam.
  • Poziom 23  
    Jeżeli na 6 Tv , to proponuję coś takiego : http://www.telmor.pl/WK/Karta?gr=194&deal=Telmor , i takie multiswiche sa nieco droższe od Viperów , albo w tej samej cenie ... ale jak już pisałem , jakośc nieporównywalna . I konwertery nie Quad , tylko Quattro do tej instalacji . Na codzień robimy takie instalacje , i ostatnio zauważam że coraz wiecej ludzi kupuje sprzęt trochę droższy , bo nie chce wymieniać go co kilka miesięcy ... czasami warto pomysleć , instalacja robiona jest na minimum 10 lat ... to w skali 10 lat 200-300 złotych wychodzi praktycznie ZERO :) Inna sprawa ceny Telmoru są teraz bardziej przystepne , i produkują coraz wiecej rzeczy dla przesłowiowego Kowalskiego . Oczywiście jak bedziesz chciał to skompletować mogę pomóc :)
  • Poziom 10  
    No wiec tak. Dziekuje na poczatek wszystkim !! Powiem ze mieszkam w Czeladzi woj. slaskie i jesli ktos jest z pobliza i moglby mi pomoc w instalacji chetnie sie odwdziecze. Satelita nie musi byc jakas super extra. Napewno Astra i Hot Bird czyli konwerter podwojny. Poza tym mozliwosc skorzystania z kart np. N-ki. Nadajnik naziemny to z Katowic. Zapraszam na email jesli ktos ma doswiadczenie z tego zakresu. emare(malpa)poczta.fm
  • Poziom 10  
    i mam jeszcze pytanie..czy jak zaloze monoblock quad podlaczony do multiswitcha 5/4 na 4 tunery..np. z telmoru tms540t..czy bedzie to wszystko dobrze dzialac?.jakie jeszcze urzadzenia musze dodac?? i co oznacza ze monoblocki sa tylko do anten 75-85 cm??
  • Poziom 23  
    Witam, konwertery Quady nie wymagają multiswich-a , do mulitiswicha sa Quattro , I jeżeli chcesz dwie satelity to 9/4 i dwa konwertery quattro . A co do sygnału naziemnej , to z tego co wiem to sygnał z Katowic jest z kilku różnych nadajniów jeżeli tak na szerokopasmowej może być problem , i trzeba zrobić zestaw . anetny na konkretne nadajniki , Zobacz jak mahją są siedzi , jeżeli mają szerokopasmówi to oznacza ze wystarczy , a jak nie to ... juz wiesz . Pozdrawiam
    P.s. do multiswicha 9/4 wystarczy antena 85 ( montowaliśmy takie zestawy 9/8 i sygnał był dobry na gnieździe oddalonym nawetv 35metrów ...
  • Poziom 24  
    mare37 napisał:
    Poza tym mozliwosc skorzystania z kart np. N-ki.

Witam.
    Jak weźmiesz nboxa recordera z N-ki, to musisz mieć dwa kable poprowadzone od multiswitch'a do gniazdka gdzie będzie on stał. Czyli multiswitch nie 4-ro, ale 6 lub 8 wyjściowy.
    Przy okazji nie zapomniałeś o powrotnych kablach (przecież nie odrazu będą we wszystkich pokojach stały tunery).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    No super. Juz mi sie rozjasnia wszystko. Tylko czy na sumatorze nie strace sygnalu? Bo jednak multiswich ma w sobie wzmacniacz. Kabli powrotnych nie ma. Tunery nie musza byc od razu we wszystkich ale gniazdka z tv naziemna i radiowe owszem. pozdr
  • Poziom 35  
    Tłumienie sumatora wynosi w pasmie TV wynosi około 7-8 db więc wystarczy uwzględnić tą wartość dobierając wzmocnienie wzmacniacza do naziemnej
    Tłumienie sumatora w pasmie sat wynosi 2db,to żadna wartość.
    Nie widze przeszkód w stosowaniu sumatorów,takie rozwiązanie jest stosunkowo tanie,niezawodne i podatne na modyfikacje.
  • Poziom 10  
    Witam,
    z góry przepraszam jeśli powtarzam temat, ale nie jestem fachowcem w 'temacie' a chciałbym w swoim domku zrobić coś takiego:
    Jak zbudowac TV w domku?
    Założenia: max 4 odbiorniki TV, każdy z nich powinien niezależnie odbierać różne programy TV i ten sam (na razie) kanał SAT.
    Ponadto, chciałbym mieć możliwość oglądania obrazu z video lub DVD na dowolnym telewizorze - pozostałe TV w tym samym czasie powinny mieć możliwość odbioru innego programu TV lub SAT lub tego samego obrazu z video/dvd.
    Czy taki schemat jest realizowalny? Jakie komponenty są potrzene?
    Podczas ewentualnej odpowiedzi bardzo proszę wziąść pod uwagę, że jestem laikiem a instalację chciałbym jednak wykonać sam (koszty).
    Serdecznie pozdrawiam
    Jacek z okolic 3miasta ;-)