Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik otwarcia drzwi

ma16 02 Mar 2007 20:37 10065 23
  • Zestaw działa na zasadzie takiej gdy ktoś wchodzi/otwiera drzwi zapala się dioda która sygnalizuje że zostały otwarte drzwi. Zestaw nadaje się dla osób które potrzebują mieć powiadomienie o otwarciu w jakimś czasie drzwi. Zasilany jest prądem stałym 12V.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    lukas_sa
    Poziom 16  
    chyba po to że urządzenie można wyłaczyć tym stycznikiem co jest"na dole"
    zck
    Poziom 13  
    Otwieram załącznik i mnie zatkało :|

Po co tyrystor? Wystarczy jeden przełącznik i LED i całość można zasilić z baterii pestki 3V.

Jeśli chcesz zbudować coś wyglądającego na bardziej zawansowane to prościej było by na tranzystorze i nie trzeba 2 przełącznika wyłączającego tyrystor.
    Pth
    Poziom 26  
    Kiedyś ktoś powiedział na tym forum właśnie w dziale DIY " Za jakiś czas to ktoś podłączy żarówkę do baterii i wstawi to do DIY"...
    ... I stało się. A ja myślałem że on to mówił tylko w żarcie...
    c++
    Poziom 22  
    Witam,
    nie wiem po co ten tyrystor. Rezystor mozna sobie darowac, gdy zasilamy z z dwoc "paluszkow"
    Takiue zeczy powinno dawac sie w dzial "download"
    PZDR
    szogun
    Poziom 20  
    Towarzyszu dowódco.
    To nie jest dział DIY tylko downland a po drugie twój
    układ [dioda i bateria] nie ma podtrzymania
    i gaśnie sama po zamknięciu drzwi.

Szogun
    dowodca_armii
    Poziom 30  
    szogun napisał:
    Towarzyszu dowódco.
    To nie jest dział DIY tylko downland a po drugie twój
    układ [dioda i bateria] nie ma podtrzymania
    i gaśnie sama po zamknięciu drzwi.

Szogun

Nie rozumiem... jest cos takiego jak kontrakton tylko taki " zalaczony" a gdy dotkniemy magnesem to sie rozlancza i led gasnie :)
    ryborz
    Poziom 23  
    Chyba właśnie poto jest tam ten tyrystor. Tyrystor ma coś takiego jak prąd podtrzymania i zgaśnie dopiero jak przerwiemy obwód. Może tylko przełącznik w obwodzie bramki tyrystora wykrywa otwarcie drzwi, a drugi służy do zresetowana i wł/wył urządzenia.
    szogun
    Poziom 20  
    Łopatologicznie:
    Jak mówię pokojówce:do mojego gabinetu proszę
    nie wchodzić a ona tam wlezie to dioda się pali
    aż ją wyłączę [pomimo zamknięcia drzwi].
    Jedyny problem to to że o pokojówki teraz trudno
    i nie mogę jej zwolnić.
    Dokładnie tak opisał działanie założyciel tematu.

Szogun
    iq84
    Poziom 13  
    No nic nadzwyczajnego ,ja zrobiłem sobie sygnalizator otwarcia drzwi sygnalizowany jednym impulsem dźwiękowym każdorazowo przy otwieraniu drzwi i miganiem diody gdy drzwi są otwarte . układzik bardzo prosty przerobiony układ wygaszania światła w samochodzie ,nie skomplikowany ,działa u mnie już kilka lat i naprawdę sprawdza się . A w Twoim układzie dioda świeci ,w sumie przy oświetleniu to nie będzie się rzucać w oczy , po drugie cały czas na diodę nie patrzysz więc przydał by się sygnalizator akustyczny taki dyskretny o krótkim impulsie dźwiękowym (1s) wtedy będziesz słyszał otwarcie drzwi .
    szogun
    Poziom 20  
    On chce wiedzieć czy ktoś wchodził
    np. do pokoju w czasie kiedy
    nie było go w domu.
    Czy to tak trudno zrozumieć?

Szogun
    Sebastianolek
    Poziom 13  
    Bardzo dobry projekt !!! Chyba se zrobie coś takiego :D:D i jak rodzice będą wchodzic do domu to będę mógł szybko .., albo do szafki se takie coś zamontuje i zobacze czy mi ktoś szperał po szafkach :D:D. I nie rozumniem co wy w tym złego widzicie, nawet nie skapneliście sie jaka to dokadnij funkcje pełni :lol:, A niektórzy to tacy super ekstra eksperci :lol:.
    tomgart
    Poziom 25  
    Sebastianlolek chyba jako jedyny zrozumiał intencję autora projektu. Nie chodzi o to żeby siedziec w domu i patrzeć czy na diodę czy ktoś wchodzi przez drzwi - ale żeby sprawdzić czy ktoś ukradkiem nie nadużywa naszego zaufania. Jak dla mnie to 5/5.
    polimeraz
    Poziom 11  
    Jeżeli siedzimy w domu i patrzymy na drzwi to nie potrzebny nam żaden układ bo widzimy czy ktoś je otwiera. Układ jest po to zeby po powrocie wiedzieć czy ktoś otwierał drzwi czy nie. I właśnie po to jest tyrystor. proste.
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    to coś w rodzaju ze brat wlazł mi do pokoju a mówi ze nie a dioda na tyrystorze mówi ze wlazł trybicie już?????? Tyrystor pełni tu dwie role działa jako klucz do led i jednoczesnie robi za pamięć hehehe ten układ jest prostrzy niż otwieranie lodówki..... brawa dla autora przypomniał nam stary i sprawdzony układ tyrystorowy i zastosowanie tyrystora....i bardzo dobrze niech młodzi sie uczą!!!! pozdrawiam cooltygrysek
    Łukasz Pawlik

Poziom 14  
    witam.
    Widze,ze niektórzy nie wiedza jak dziala tyrystor, tylko od razu krytykuja calosc. A przeciez nie o to chodzi w dziale DIY. Liczy sie pomysl. pozdrawiam :)
    zagrycha
    Poziom 11  
    genialny układ zwłaszcza jak diode umiesci sie w pokoju do ktorego nie mozna zagladac ;)
    ma16
    Poziom 13  
    Witam
    Zauważyłem że dużo osób nie wie po co jest wogule tyrystor widocznie mało się uczyli w szkole..... POZDRAWIAM!!!!!
    kriss68
    Poziom 20  
    zbudowałem coś takiego ale nie działa czemu?
    ma16
    Poziom 13  
    kriss68 napisał:
    zbudowałem coś takiego ale nie działa czemu?

sprawdź czy wszystko dobrze podłączyłeś a najbardziej sprawdź podłączenia do tyrystora..
    Pth
    Poziom 26  
    Mądralo od tyrystora chyba chodziło c o tyrystor a ne o tranzystor.

A po drugie trzeba byś naprawdę "inteligentem" żeby nie umieć złożyć nawet tak prostego układu gdzie jest raptem jedna częśc....
    puzonikwp
    Poziom 1  
    jak zrobic taki uklad ale na wieksza odleglosc (ok 20-30 m ) i zamiast diody podlaczyc lampe obrotowa 12/24 V ??