Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reset nowych chipów Epsona

29 Jul 2007 21:38 101642 72
  • Level 10  
    Witam!
    Ostatnio nabyłem urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus DX4000.
    Wszystko było dobrze dopóki nie nadszedł czas wymiany cartridgy.
    Zamienniki wychodzą w miarę drogo około 50 zł.
    Reseter do Epsona, oraz programiki do resetowania cartridgy nie pasują, ponieważ posiadany przeze mnie model nie ma 7 pinów na chipie, lecz 9 - nowy haczyk Epsona.

:?: Więc mam do Was drodzy internauci pytanie, czy istnieje jakiś inny sposób taniego drukowania moją drukarką :?:

POZDRAWIAM ;-)
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    !!!! instrukcja niezgodna i warunkami gwarancji !!!!

-kupujesz oryginalny kartridż(pełny) i zregenerowany
    -wkładasz zgodnie z instrukcją oryginalny kartridż
    + (drukarka wraca w stan spoczynku)
    -odkręcasz obudowę drukarki w celu "podmienienia" kartridża(można nie odkręcać obudowy ale trzeba znaleźć dźwigienkę przy głowicy z kartridżami i wysunąć głowice podmienić kartridże i wsunąć spowrotem do końca.)

oryginalny kartridż może zostać do ponownej wymiany

MIŁEGO DRUKOWANIA
  • Level 10  
    Lepszy ten sposób bez rozkręcania - dźwigienka jest widoczna gołym okiem...

Dzięki za pomoc ;-)
  • Level 12  
    Czy licznik wymienianych kartridży (drukarka zapomina nabój starszy niż trzeci wstecz) jest tylko w HP, czy również w Epsonach? Próbował ktoś tej sztuczki w Epsonie?
  • Level 27  
    To podpowiecie w którym miejscu znajduje się ta dźwigienka przy głowicy . I czy ta metoda się sprawdza w Epsonie DX 4000 .
  • Level 12  
    Wojtek32 zrób zdjęcie okolic głowicy i ci pokaże
  • Level 27  
    Dołączam zdjęcia i oczekuje na dalsze wskazówki .Reset nowych chipów Epsona
    Reset nowych chipów Epsona
  • Level 11  
    mam pytanie.
    czy zamienniki dostepne w tej chwili na np. ALLEGRO bedą działały w nowych modelach drukarki. (kupiłem niedawno nowa DX4000 i w dołączonych do niej tuszach jest 9 chipów - to rozumiem że mam juz ta nową wersje chyba ???)
    prosże o poradę.
    Pozdr.
  • Level 10  
    Zamienniki dostępne Allegro.pl działają W SZCZEGÓLNOŚCI w kadridżach 9-cio pinowych ;-) A stwierdzenie nowe dotyczy drukarek wyprodukowanych po 06.2007 roku ...

Dodano po 6 [minuty]:

Położenie dźwigienki zaznaczone na foto w kółeczku...

Wystarczy otworzyć pokrywę, wcisnąć dźwigienkę do ścianki i wysunąć (ręcznie) głowice...
  • Level 11  
    Posiadam Reseter chip-ów. Zakupiony na allegro. Mówili mi ze bez problemu zresetuje tusz 711-714. Jestem posiadaczem epson dx4000. I za nic w swiecie nie rusza. A jesli chodzi o kartridze nie oryginalne to potwierdzam ze nie pokazuje statusu tuszu. po 5 czyszczeniach głowicy czarny sie skonczyl. Masakram. Może sie znajdzie jakiś trik na tego epsona...
  • Level 27  
    Do kamil192 dzięki za fotkę , tak myślałem że to ta dźwignia ale lepiej pytać jak psuć . Jak możesz to pochwal się czy już robiłeś podmianę kartridża i z jakim efektem. Pozdrawiam ..
  • Level 10  
    Witam ponownie!
    Osobiście jeszcze nie robiłem takich "wałków" z podmianą kadridży...
    Wybrałem inny sposób - kupiłem kadridże samoresetujące (wszystkie cztery - inaczej nie zadziałają) i nawet jestem zadowolony, lecz jakość druku jest nieco niższa - coś za coś...
  • Level 27  
    Do kamil192 to jeszcze napisz jak widzi te kartridże drukarka , trzy nie trzeba wyłączać asystenta wydruku . Pozdrawiam ..
  • Level 11  
    Do Kamil192. A jaką masz drukarkę?? ja mam dx4000. Kupiłem reseter 3-ciej generacji i nic nie rusza tych kartridzy. Oszuści. Jeśli mówisz prawde o tych tuszach samoresetujących to chyba sobie kupie. A jak one sie sprawują w drukarce. Powtórze pytanie; pokazuje poziom tuszu?? pozdro...
  • Level 20  
    Ja kupiłem DX4450 i też właśnie kończy mi się tusz.
    Na spodniej stronie obudowy jest takie "coś"
    - http://images22.fotosik.pl/173/011606e3071ff0db.jpg

Wynika z tego, że drukarka została wyprodukowana 7 marca 2007, więc stare zamienniki powinny działać, jeżeli na prawde jest tak jak jest napisane na aukcjach na Allegro, że zamienniki działają z drukarkami wyprodukowanymi do 31 marca 2007 roku.

Czy jeśli jest tak jak wyżej napisałem, to czy ten tusz będzie działał bez żadnego resetowania:
    - http://allegro.pl/item253915356__1szt_%5D_to711_714_epson_d78_dx4000_dx4050_dx5000.html ?
  • Level 27  
    Policz ile pul ma chip na oryginalnym kartridżu jak jest 9 to zapomni tym czasem o zamienniku . Na allegro wciskają kit że działają . Z resztom zobacz negatywy u sprzedającego i masz całą prawdę . Do kamil192 ponawiam prośbę o odpowiedź . Pozdrawiam ..
  • Level 10  
    Czy jedynym rozwiązaniem jest Allegro albo resetowanie?
    Są jeszcze sklepy, które wiedzą co sprzedają. Na www.123drukuj.pl sprzedają zamienniki do wszystkich Epsonów - mają różne typy kartridży do każdej drukarki - nawet do tych, których nie mają inni, np. niewiele firm ma zamienniki do D92, a tam są.
  • Level 20  
    Na www.123drukuj.pl może i mają do wszystkich typów, ale 1 tusz kosztuje ok 25-30 zł, a na Allegro niecałe 10 zł (bez ceny przesyłki bo moge odebrać osobiście).
  • Level 20  
    ...niestety w moim przypadku nie działa
  • Level 10  
    deka87 wrote:
    Na www.123drukuj.pl może i mają do wszystkich typów, ale 1 tusz kosztuje ok 25-30 zł, a na Allegro niecałe 10 zł (bez ceny przesyłki bo moge odebrać osobiście).

SSC jest tylko do starych modeli drukarek.
    A z tymi cenami na Allegro... czasami to pozorna oszczędność. Ja już się przejechałem na "super okazjach" kolka razy
  • Level 27  
    Do kolegów którzy używają Epsona DX 4000 . Nie wierzcie w bajki o resetach czy zamiennikach do tej drukarki , sam wydałem sporo kasy na te niby cuda . Powiem po młodzieżowemu do bani . Na końcu i tak kupiłem oryginały w sumie wyszło taniej . A do tych co niby im działa niech mają dowagę się przyznać że ich też nabito w butelkę . Co do allegro to naprawdę trudno tam znaleźć uczciwego sprzedawcę . Pozdrawiam ..

Dodano po 1 [godziny] 35 [minuty]:

To jest przyczyna naszych problemów może któryś elektronik go rozgryzie .
    http://www.diytrade.com/directory/global/buy/...-T0711_4_Auto_reset_chip_with_ink_sensor.html
    http://orink.en.alibaba.com/product/50383222/...or_T0711_T0712_T0713_T0714_with_New_Chip.html
    A może te by działały . Do tych co dobrze znają Angielski przeczytajcie i podzielcie się z nami opinią . Pozdrawiam ..
  • Level 11  
    elo... Dzisiaj kupuje na allegro "Komplet wkładów napełnialnych EPSON T0711-714". ciekawe jak sobie poradzi mój dx4000. :) Pozdro.....
  • Level 27  
    Do Slaweq_20 to jak już wydasz kasę i dostaniesz to cudo to nie zapomni się podzielić uwagami z innymi . Bo życie i tak jest trudne . Pozdrawiam ..
  • Level 11  
    Witam ponownie. Przywieżli już tusze. Jak narazie dobrze zapakowana przesyłka. zaczekam az mi sie skonczy tusz w epsonie. I bedzie wymiana. Ciekaw jestem jak to bedzie działało. pozdro.
  • Level 27  
    Slaweq_20 i się doczekałeś z tego co odpisał mi sprzedawca w komplecie 4 sztuki powinny być widziane jako tusze Epson . Proszę o potwierdzenie jak przetestujesz . Pozdrowienia..
  • Level 1  
    mam ten sam problem z Epsonem Stylus DX4000
    Zamiennik do czarnego tuszu nie działa
    Zabawy z dźwigniami nie dają rezultatu
    Czy jak kupie oryginał to bedzie można go podmienić tymi zamiennikami?
    są to zamienniki firmy ORINK OR-ET0711
    Miał ktoś już z tym do czynienia?
  • Level 27  
    Witam w klubie użytkowników DX 4000 . Raczej nie wyjdzie ten trik z podmianą . Ja włożyłem ActiveJet i jest to samo żadne zamienniki nie działają poprawnie , musiałem wyłączyć menadżera wydruku tylko nie wiem czy nie miesza mi czarnego z kolorów . Tak wychodzi że wszyscy sprzedawcy mówią że działa a prawda jest inna . Czekam na opinię Slaweq_20 bo może być to jedyne rozwiązanie . Pozdrawiam...
  • Level 11  
    Witam. Właśnie zawiodłem sie na tuszach samoresetujących. Jak tylko włożyłem wszystkie cztery do swojego Epson DX4000 to był tylko niebieski i czerwomy,a żółty i czarny wskazywało że jest pusty. Jeśli wkładam 3 samoresetujące i jeden active Jet to tylko widać Active Jet. A tamte pokazuje że są puste. A wiec jak mówił sprzedawca że muszą pracować wszystkie cztery razem. Ale jak to ma sie resetować jak zółtego nie ma i czarnego.

Dodano po 3 [minuty]:

a wiec wpadłem na taki pomysł zeby podmienić chip-y. sie tak bawiłem i z czarnego przełożyłem do zółtego i tylko pokazywało ze brakuje tylko w żółtym. A jesli chodzi o drukowanie to kicha. Nie wiem czy ten Akurat Epson tam ma czy ten chip-y w tych kartridzach są rozj****e.
  • Level 27  
    Z tego zrozumiałem że po zmianie chip-u pokazał się czarny , To miałeś aktywne niebieski, czerwony, czarny . Jeżeli tak to są pomieszane chipy , każdy chip jest przypisany do odpowiedniego koloru . Proponuję reklamację . A ta kicha to brak wydruku czy kiepska jakość . Pozdrawiam ..

Dodano po 51 [minuty]:

Z tego co piszesz wychodzi że są pomieszane chipy . Każdy kolor iny chip . A ta kicha to jakość wydruku czy jego brak . Reklamuj i życzę powodzenia w walce z sprzedającym . Pozdrawiam ..