Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Coś ala regulator napiecia w uproszczonej wersji .. help

nici 19 Oct 2007 22:06 2307 3
    nici
    Moderator Chiptuning
    Potrzebuje zrobic uklad ktory bedzie spelnial role regulatora napiecia.tj Mam 3 cewki.Razem mamy 4 przewody , mase i 3 przewody z kazdej z cewek.Jest to instalacja z motorze.Chodzi o to aby te trzy cewki ladowaly akumulator (przez prostownik trojfazowy ) ale go nie przeladowaly.Kiedy np. jade na swiatlach to zeby ladowanie bylo intensywniejsze wraz ze wzrostem zapotrzebowania na napiecie i na odwrot keidy nie uzywam oswietlenia a silnik pracuje zeby aku nie wyparowało...

Mysle ze pokrotce opisalem swoj problem ale nie wiem jak sie za to zabrac,mysalem o regulatorze z malucha( jest tam pradnica,bynajmniej w tych starszych) albo z MZ .

Poradzicie cos ?
    majster_15
    Level 23  
    Napisz pierwsze co to za motocykl. Jeśli są to identyczne cewki, spokojnie możesz zastosować regulator z MZ-ty lub innego motocykla, jeżeli napięcie i prąd tego regulatora będzie odpowiedni. Policz tak na oko czy bilans energetyczny stworzonej przez Ciebie prądnicy będzie dodatni. Raczej nie ma sensu stosować regulatora od samochodu ponieważ one są zazwyczaj na większy prąd niż do motocykla i nie ma sensu a nawet, mogą one źle działać.
    Możesz też zastosować coś "nowszego" czyli znany dobrze wszystkim scalony stabilizator napięcia LM317 lub coś podobnego do stabilizacji napięcia. Nie powinieneś zapomnieć o ograniczeniu prądu ładowania.

PS Na forum jesteś już długo, popraw temat.

Pozdrawiam, Matt.
    nici
    Moderator Chiptuning
    Motocykl to simson, moce cewek sa bardzo podobne (w granicach 23w) .

Byc moze bede mial regulatr napiecia od MZ trophy , nada sie?

Dodano po 1 [minuty]:

Oswietlenie przodu (35w+4w)
    Tył 5w plus od stopu 21w.

Migacze czasem czyli to okolo 30w (21+4w na jedna strone)

Wychodzi na to ze non stop pobierane jest kolo 45w.
    tom1eczek
    Level 20  
    Witam, na forum znalazłęm schemat regulatora 3 fazowego i przerobiłem schemat na 1 fazowy. Proszę spójrzcie czy shcemat jest poprawny. W stosunku do oryginału usunęłem jedną parę diod prostowniczych SCR (triak) i rezystor 330R
    Mi się wydaje, że dwie diody w czerwonym kółku powinny być w drugą stronę - tj w mostku greetza. Tak czy nie?

Pozdrawiam, Tomek