logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pietwsza konstrukcja na przetworniku stx gdn- 38-300-8-AE

misiek2332 06 Gru 2007 20:48 4953 14
REKLAMA
  • Wiem że na tym forum jest pełno podobnych konstrukcji jak moja ale i tak postanowiłem się nią pochwalić aby ktoś kto lepiej zna się na budowie kolumn ocenił moją pracę.

    Obudowa jest wykonana z płyt wiórowych o grubości 18mm. oczywiście odpowiednio wzmocniona. Została sklejona klejem wikol i dodatkowo skręcona wkrętami do drewna.
    Zastosowany przetwornik jest firmy stx gdn-38-300-8-AE, jak na teraźniejsze moje potrzeby wystarczający. Myślę w przyszłości wsadzić w te skrzynie coś lepszego, ale to za jakiś czas jak na siebie zarobią.
    Może troszkę o parametrach, więc skrzynie liczą sobie ok. 105l pojemności strojone na 45 Hz. Skuteczność to 96 spl. przy jednym W. mocy.Pietwsza konstrukcja na przetworniku stx gdn- 38-300-8-AE
    Pietwsza konstrukcja na przetworniku stx gdn- 38-300-8-AE
    Pietwsza konstrukcja na przetworniku stx gdn- 38-300-8-AE
    Pietwsza konstrukcja na przetworniku stx gdn- 38-300-8-AE
    Pietwsza konstrukcja na przetworniku stx gdn- 38-300-8-AE
    Pietwsza konstrukcja na przetworniku stx gdn- 38-300-8-AE
    Pietwsza konstrukcja na przetworniku stx gdn- 38-300-8-AE

    Tak wyglądają oba subofery a te kolumny co stoją na nich to są tylko tymczasowe na pewno w niedługim czasie będzie coś nowego.
    Pietwsza konstrukcja na przetworniku stx gdn- 38-300-8-AE
    Proszę o opinie dobre i złe. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających.

    Fajne? Ranking DIY
    O autorze
    misiek2332
    Poziom 10  
    Offline 
    misiek2332 napisał 12 postów o ocenie 8. Mieszka w mieście łódź. Jest z nami od 2007 roku.
  • REKLAMA
  • #2 4559623
    Eliminator
    Poziom 24  
    Posty: 881
    Pomógł: 33
    Ocena: 19
    Kosztorys ? Liczyłes obudowe ? Ładne wykonanie nawet jak na pierwsza konstrukcje.
  • #3 4559666
    misiek2332
    Poziom 10  
    Posty: 12
    Ocena: 8
    Obudowa liczona w programie WinISD a co do kosztorysu to:
    głośniki 400 zł + koszta przesyłki
    płyty jakieś 100 zł
    obicie 20 zł bo z przeceny
    klej wkręty posiadałem
    terminal ze starych kolumn
    tunele po 6 zł sztuka troszkę drogie ale takie tylko dostałem szybko a nie miałem czasu czekać na tańsze
  • REKLAMA
  • #4 4559958
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3342
    Pomógł: 170
    Ocena: 225
    Subiki niczego sobie…(można się tylko przyczepić do tego ze, …znowu te stx’y).

    Powiedz tylko, czym to napędzasz? Wszystko tą jedną końcówką, co jest na foto(jakiej mocy jest ten reloop?), czy masz jakiś jeszcze inny wzmak?
  • #5 4560050
    misiek2332
    Poziom 10  
    Posty: 12
    Ocena: 8
    Te stx-y to na początek jak zarobią na siebie to będzie coś lepszego w nich.
    Posiadam końcówkę Reloop Dominance 1400
    - pasmo przenoszenia 10 Hz - 50KHz
    - moc wyjściowa RMS 2 x 360W / 4 ohm
    - moc wyjściowa RMS 2 x 240W / 8 ohm

    W planach mam zamiar kupić jeszcze jaką końcówkę tak aby pociągnęła cztery takie subiki a tą co mam to może dam na nadstawki albo ją sprzedam i dokupię cos mocniejszego.
  • REKLAMA
  • #6 4562360
    irecki24
    Poziom 16  
    Posty: 245
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    No fajna konstrukcja, ładne wykończenie i ogólnie 10/10.
    A jak ty to nosisz albo wogóle przemieszczasz, bo jakoś nie dopatrzyłem się rączek.
    A propo to ile bys chciał za tą końcówke;)?
  • #7 4562793
    misiek2332
    Poziom 10  
    Posty: 12
    Ocena: 8
    Odpowiedź do "irecki24" co do noszenia ich to na razie jest ciężko ale już po niedzieli dokupię rączki i narożniki wtedy będzie całkowicie skończona. Na pewno zamieszczę fotki.
    Co do końcówki to muszę się na razie wstrzymać ze sprzedażą bo zostałbym beż żadnej. Myślę że jak skończę całe nagłośnienie odnośnie kolumn to wtedy będę wiedział czy wykorzystam ją do czegoś. Jeśli nie to będzie na sprzedaż. Tak na marginesie to dałem za nią 850zł + przesyłka - oczywiście nowa jest.
    ps. może ktoś pomoże jakie nadstawki dadzą sobie radę z czteroma takimi subami?? Podpowiedzi mile widziane.
  • #8 4564636
    irecki24
    Poziom 16  
    Posty: 245
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    A ile masz kasy na górki??
    No jak skończysz to wrzuć fotki chętnie popatrze jak wygląda z rączkami :)

    PS. Jak coś to bym był zainteresowany kupnem za rozsądną cene;)
  • #9 4682910
    misiek2332
    Poziom 10  
    Posty: 12
    Ocena: 8
    Do irecki24 będę dysponował ok.3- tyś zł.
  • REKLAMA
  • #10 5031522
    rysiu126
    Poziom 14  
    Posty: 163
    Ocena: 4
    kiedyś zrobiłem testową obudowe taką jak Ty masz i zaskoczyła mnie bardzo jak to bas podbjało
  • #11 5032890
    djdinitro
    Poziom 26  
    Posty: 992
    Pomógł: 50
    Ocena: 22
    Cos jak (Tuba) do auta to wyglada,i Stx....standart! no ocena 6/10 bo jakies takie to ehhh...
  • #12 5064675
    macko979
    Poziom 14  
    Posty: 137
    Pomógł: 2
    Ocena: 8
    djdinitro napisał:
    Cos jak (Tuba) do auta to wyglada,i Stx....standart! no ocena 6/10 bo jakies takie to ehhh...



    Tak kolego, bo nie wszyscy którzy cos sobie zbuduja, to pracuja, tylko sie uczą. Jesli znasz lepszy głośnik za 200 zł to słucham, ciekawe co polecisz
  • #13 5064702
    djdinitro
    Poziom 26  
    Posty: 992
    Pomógł: 50
    Ocena: 22
    Jak bym miał pchac byle co chcąc uzyskac jakis rezultat wstrzymał bym sie.No ale zle nie oceniłem tego,choc wolał bym za 200zł PS'a sobie wstawic,wg moich testow jest wyraznie lepszy choc nie rewelacja.
  • #14 5065157
    postiga
    Poziom 25  
    Posty: 995
    Pomógł: 13
    Ocena: 51
    No alledrogo ( jak to ktos tu na forum mowi ;) ) sprzedawalem elmuza 2404M- oczywiscie uzywana :) za 699 zl. Wiec ten reloop nie dosc ze moc wyssana z palca to i jeszce drozszy. Wtopa jednym slowem
  • #15 5077160
    Uszol 1990
    Poziom 29  
    Posty: 1570
    Pomógł: 41
    Ocena: 72
    nie mów że ten głośnik jest taki "ble, fuj i w ogóle..." jak za tą kasę to dobry głośnik, wystarczy cewkę podkleić, zawieszenie i gąbka pod lice i głośnik sie sprawuje bardzo dobrze ;) mam takiego suba jak ten tylko z przodu troszkę inny... bardzo fajnie gra z nadstawkami na GDS 30/30
    pozdro

Podsumowanie tematu

✨ Przedstawiono pierwszą konstrukcję subwoofera opartą na przetworniku STX GDN-38-300-8-AE, zamkniętą w obudowie z płyt wiórowych o grubości 18 mm, wzmocnionej i sklejonej klejem Wikol oraz skręconej wkrętami. Objętość obudowy wynosi około 105 litrów, strojenie na 45 Hz, skuteczność 96 dB przy 1 W. Kosztorys obejmował głośniki za 400 zł, płyty 100 zł, obicie 20 zł, tunele 6 zł/szt., klej i wkręty posiadane. Wzmacniacz używany do napędu to Reloop Dominance 1400 o mocy RMS 2x360 W przy 4 Ω i 2x240 W przy 8 Ω. Planowane jest zakupienie mocniejszej końcówki do obsługi czterech takich subwooferów oraz ewentualna wymiana głośników na lepsze modele. Dyskusja poruszała kwestie jakości głośnika STX, porównania do innych modeli, kosztów oraz konstrukcji obudowy. Użytkownicy zwracali uwagę na brak rączek do przenoszenia, które mają zostać dołożone. Konstrukcja została oceniona pozytywnie pod względem wykonania, choć pojawiły się opinie o standardowym charakterze głośników STX i sugestie dotyczące alternatyw. Wskazano także na dobre efekty basowe przy takiej konstrukcji i stosunkowo niskim koszcie.
REKLAMA