Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CS2125 - głośna praca

07 Mar 2008 23:43 4835 4
  • Poziom 11  
    Witam
    W poniedziałek nabyłem właśnie taka pralkę, jakie było moje zdziwienie gdy usłyszałem odgłosy dochodzące z niej podczas prania :D
    buczenie - coś jak spawarka wujka Franka co sobie ja sam sklecił
    swist- gwizd -silnik odrzutowy

Odgłosy te uwieczniłem na 3 filmikach
    1. poczatek prania kiedy wszystko jest jeszcze ok
    2. po 30 min. juz nie jest ok ;)
    3. wirowanie - czyli jak to na okęciu

z filmikami udałem sie do sklepu, pokazałem trzem "miłym paniom" zanim dotarłem do właściwej osoby która ooodziwo zadecydowała "pralke wymienić"
    dzis odpakowałem nowa praleczkę iiiiiiiii
    no moze nie to samo bo przy zwykłym praniu "świst" jest mało słyszalny ale przy wirowaniu to samo....
    zastanawiam się czy to taka seria jakas pechowa czy tak ma być???

1
    http://pl.youtube.com/watch?v=8K2YAPbJZbA

2.
    http://pl.youtube.com/watch?v=jc1zlrMWTLU

3.
    http://pl.youtube.com/watch?v=rN7Jm-6YpW4
  • Poziom 18  
    Kolego zapewne do tej pory miałes jakiegoś polskiego Polara w którym był silnik klatkowy(niesłyszalny prawie, a obroty wirówki z 400 obr/min), zakupiłes nową wysokoobrotową i w niej masz silnik na szczotkach i tak już będzie taki odgłos, Candy nie stosuje mat wygłuszających i dlatego tak wszystko słychać, więc nie wymieniaj bo za każdym razem będzie to samo....

• VIP Zasłużony dla elektroda
    No cóż - tania pralka - silnik jak w odkurzaczu i hałas taki sam.
    Na innym forum podobny efekt zbyt głośnej pracy, ponoć, był spowodowany kiepską instalacją elektryczną, za cienkie przewody i duże spadki napięć.
    Przy tyrystorowym sterowaniu silnika szczotkowego jest to prawdopodobne.

Przy tyrystorowym sterowaniu silnika szczotkowego jest to prawdopodobne.
    [/url]

Wszystkie komutatorowe są sterowane za pośrednictwem triaków ale nie wszystkie tak hałasują, ważna jest: budowa komutatora (brak szczelin), kąt natarcia szczotek i ich twardość, gładkość wirnika (wypełnienie szczelin żywicą), łożyska. Budowę pralki (rodzaj materiału zbiornika i wyciszenie pomijam). A przy okazji, dlaczego w amica pa i dalszych tak hałasuje pasek klinowy?
  • Poziom 1  
    dzis odpakowałem nowa praleczkę iiiiiiiii
    no moze nie to samo bo przy zwykłym praniu "świst" jest mało słyszalny ale przy wirowaniu to samo....
    zastanawiam się czy to taka seria jakas pechowa czy tak ma być???

Trafiłes na wadliwą serię. Wczoraj kupiłełem Candy - inny model: GO 4126- silnik tez nie jest całkiem cichy, ale wirowanie jest przy 800 ob/min prawie bezgłośne, ciut głosniej jest przy 1000 ob/min - ale to z powodu minimalnych wibracji bębna i tego nie da sie uniknąć.

pzdr
    j

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Ale żeby było jasne - u mnie przy wirowaniu też jest delikatny świst

pzdr
    j