Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio przygasa przy rozruchu

adi_elektroda 06 Kwi 2008 15:48 2370 10
  • #1 06 Kwi 2008 15:48
    adi_elektroda
    Poziom 8  

Witam, przy rozruchu silnika (diesel) moje radio przygasa, stąd chciałbym się dowiedzieć czy mogę zastosować kondensator przed radiem bo chyba ma za mało prądu w czasie rozruchu. O jakich parametrach mogę zastowować kondensator? Dodam że przy podłączeniu zasilania oddzielnym kablem z aku przy rozruchu radio też przygasa. Pozdrawiam.

0 10
  • #4 06 Kwi 2008 22:14
    SlaweK
    Poziom 43  

Dziwisz się że przygasa? Ja dziwię się że się nie wyłącza w tym czasie. Załóż baterię akumulatorów z potężnym prądem rozruchowym to prawie zniknie to zjawisko. Diesel żeby zakręcić silnikiem który powiniem mieć sprężanie powyżej 20atmosfer żeby podpalił potrzebuje mocy, a moc to prąd, nawet rzędu kilkuset amperów. Znajdź takie źródło prądu na którym nie wystąpi spadek napięcia większy niż 1V przy takim prądzie to nie będzie radio przygasać. Moim zdaniem powinno się nawet wyłączyć lub nie włączać radia przy odpalaniu auta gdyż spadki napięć i zakłócenia w tym czasie potrafią nawet uszkodzić radio. Bardzo wrażliwe swojego czasu na to były radia Philipsa ale innych producentów też. Znane tutaj na forum jest wiele usterek tym spowodowanych.

SławeK

0
  • #5 07 Kwi 2008 14:00
    leszek.b
    Poziom 29  

Tu Masz wsio ,a nie tam.:D
    Nie przygaśnie (o kod nie poprosi) i mozesz odpalać przy włączonym.
    Zastosuj mały drugi akumulator, tylko dla radia .
    Podłączony z pierwotnym akumulatorem przez diodę!! (10 amper).

0
  • #6 07 Kwi 2008 17:08
    darkus12
    Poziom 18  

a czy sie wyłacza na czas rozruchu czy tylko przygasa, abo ja mam focusa i przy rozruchu silnika radio sie wyłacza na czas rozruchu

0
  • #7 09 Kwi 2008 12:09
    leszek.b
    Poziom 29  

To jest - niedogodność ?
    Będzie po kłopocie ,jak firmy, zastosują mój pomysł.

0
  • #8 09 Kwi 2008 13:17
    mczapski
    Poziom 38  

Do kolegi leszek.b. Producenci samochodów skracają instalacje elektryczne o kilka milimetrów aby zaoszczędzić a ty ich namawiasz do zainstalowania drugiego akumulatora i jeszcze diody. Raczej wiadomo, że każdy przyzwoity samochód na czas rozruchu odłącza zasilanie zdecydowanej większości odbiorników. A więc nie ma przgasania i rozruch skuteczny. A swoją drogą ciekawe, że przeszkadza przygasanie oświetlenia radia a co się dzieje z innymi odbiornikami już nie jest problemem.

0
  • #9 09 Kwi 2008 13:34
    leszek.b
    Poziom 29  

Ten drugi mały akumulator (20Ah} same zalety ,do innych celów tez
    Tak będzie, mogę sie dzisiaj założyć
    A pomysł dla kolegów z forum którym to przeszkadza, do dobry czy nie??

0
  • #10 09 Kwi 2008 15:08
    SlaweK
    Poziom 43  

Nie do końca... dioda wprowadzi spadek napięcia co spowoduje że akumulatorek dodatkowy nie będzie doładowany poprawnie a także na radiu nie będzie pełnego napięcia co zmniejsza moc...
    Już nie takie cuda wymyślali, widziałem niedawno rzeźbę z przekażnikiem mającą temu zapobiegać.

SławeK

0
  • #11 01 Maj 2008 22:22
    krzych1-b
    Poziom 21  

Panowie samochodziarze , radiowcy i nie tylko ,Nawet przy naładowanym w 99,9/9 % akumulatorze, po włączeniu zapłonu zawsze przygasną światła -a co dopiero radio . Wszędzie mamy spadki napięć spowodowane np. przez zastosowanie lepszej lub gorszej miedzi do produkcji przewodów elektr. i dlatego już nawet renomowane firmy dają ciała przy montażu swoich wyrobów .Jest to tzw. ograniczanie kosztów przy wytwarzaniu produktu. Wiele by tu pisać na ten temat ,ale to nie to forum .Pozdrawiam stary hydraulik

0
  Szukaj w 5mln produktów