Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara Piccaso 1.6 2001 nie odpala.

saly 18 Maj 2008 11:21 4997 4
  • #1 18 Maj 2008 11:21
    saly
    Poziom 32  

Mam pytanie chce się upewnić, podaje zasilanie na pompie paliwa mostkując styki podwójnego przekaźnika 8 i 12 pompa chodzi ale paliwa nie widać w wężu wchodzącym na magistrale wtrysków albo tylko kapie nawet jak wziąłem odpiąłem wężyk przed filtrem paliwa na zbiorniku to paliwo ledwo leci, z tego co wiem powinno być tam ze 2 atmosfery. Podejrzewam pompe paliwa ale trudno się do niej dostać z góry nie ma dostępu.
    Auto nie odpala zgasło podczas jazdy, przed awarią pracowało normalnie ale czasami nierówno, podczas rozruchu po włożeniu kluczyka immo się dezaktywuj gaśnie klucz na wyświetlaczu i słychać przez chwile pompe, jak kręcisz to czasem załapie na ułamek sekundy i nic.
    A i jeszcze co znaczy komunikat na wyświetlaczu WARING OVERSPEED INACTIVE

0 4
  • Pomocny post
    #2 18 Maj 2008 11:29
    gzresieknysa
    Poziom 20  

Sam sobie chyba odpowiedziałeś na pytanie. A jakie ciśnienie masz przed filtrem paliwa? (może zapchany filtr?) Jak pompa chodzi i nie ma ciśnienia to jest do wymiany.
    Co do komunikatu to oznacza on ,że jest włączone ograniczenie prędkości.
    Powodzenia.

0
  • #3 18 Maj 2008 12:02
    saly
    Poziom 32  

Dzięki za szybką odpowiedź, tak też myślałem ale wolałem się upewnić, a możesz mi jeszcze odpowiedzieć na dwa pytania, czy dostęp do pompy jest tylko po odkręceniu zbiornika czy jest gdzieś jakaś klapka bo ja nie mogę znaleźć, a żeby opuścić zbiornik to jeszcze wydech przeszkadza.
    Jak wyłącza się ten OVERSPEED, w menu prędkościomierza można to zrobić.

0
  • Pomocny post
    #4 19 Maj 2008 07:11
    gzresieknysa
    Poziom 20  

Co do pompy paliwa to zdejmij tylną kanapę ,(lub rozłóż siedzisko jeśli masz składaną kanapę). Tam znajduje się otwór przez ,który dostaniesz się do pompy. Jest zaślepiony taką dużą pokrywką.

Ograniczenie prędkości wyłącza się prawdopodobnie z wyświetlacza tzn. z menu na wyświetlaczu centralnym. Nie pamiętam dokładnie. Możliwe ,że ustawia się je z sterownia tempomatem. Sprawdź jedno i drugie.

Pozdrawiam

0
  • #5 19 Maj 2008 07:24
    saly
    Poziom 32  

Ok dzięki za odpowiedź, niestety w tym aucie pod kanapą nie ma klapki i chyba bez demontażu zbiornika się nie obejdzie. Zabiore się za to poobiedzie.
    Dzięki
    Pozdrawiam saly

Tak na koniec dodam że po wymianie pompy auto pali na dotyk i zaczeło pracować równiej, bo przed wymianą na wolnych obrotach i podczas jazdy wariowały obroty, przycyzną było uszkodzenie pompy paliwa.

0