Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel vectra 92r. czyszczenie układu chłodzenia.

AGATUCHA 20 Mar 2009 19:12 3719 3
  • #1 20 Mar 2009 19:12
    AGATUCHA
    Poziom 16  

Witam chcę wymienić chłodnice bo stara cieknie i nagrzewnice bo nie grzeje dobrze, ale jest problem bo był zalewany chyba jakimiś wynalazkami i teraz jest pełno syfu + kamień dodawali jakieś opiłki i klej do chłodnic żeby zakleić wyciek. Chciałem wyczyścić ten syf zanim założę nowe elementy bo poziomu w zbiorniczku nawet nie widać i miałem jakieś K2 do czyszczenia ale nie pomogło za bardzo macie jakiś sposoby na to bo myślałem już żeby dolać octu ale on chyba więcej zaszkodzi niż pomoże.

0 3
  • #2 21 Mar 2009 11:37
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

dostałem kiedyś specjalny proszek do odkamieniania z zakładu masarniczego - nagrzewnica teraz po wyczyszczeniu tym proszkiem super grzeje
    nie polecam jednak czyszczenia tym silnika ponieważ kamień może ci pozatykać kanały wokół tulei cylindra i wtedy trzeba będzie siągać głowice żeby to wyczyścić - miałem taki przypadek w skodzie

0
  • #3 08 Kwi 2009 21:10
    AGATUCHA
    Poziom 16  

Nagrzewnice zrobię domestosem a resztę octem kolega tak zrobił i nic się nie stało, a ładnie wyczyściło najwyżej coś puści ale w końcu to to nie nowe auto, dam znać o efektach.

0
  • #4 16 Kwi 2009 20:23
    AGATUCHA
    Poziom 16  

Odpuściłem sobie domestosa, wypłukałem trochę wodą nalałem rozcieńczonego octu pojeździłem dwa dni i ogólnie jest duża poprawa, jestem zadowolony z efektów i nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych działania octu a zaoszczędziłem na nagrzewnicy, temat uważam za zamknięty pozdrawiam.

0