Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

System RC własnej roboty

Defenestrator 10 May 2009 11:27 16526 9
IGE-XAO
  • System RC własnej roboty

Opisywany system zdalnego sterowania został wykonany z pada do Playstation 2, mikrokontrolera ATmega 2561, układów do radiowej transmisji danych oraz kilku serwomechanizmów. Filmy opublikowane przez autora sugerują, że całość działa całkiem dobrze. Na stronie projektu można znaleźć wszystko, czego potrzeba do wykonania tego urządzenia - schematy i kody źródłowe programów, zresztą sam autor pisze, że każdy z elementarnym doświadczeniem w budowie układów mikroprocesorowych może je wykonać. Autor planuje w najbliższym czasie dodanie możliwości komunikacji w dwie strony, by na sterowanym modelu umieścić czujniki.

Źródło

System RC własnej roboty System RC własnej roboty

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    Defenestrator
    Level 14  
    Defenestrator wrote 148 posts with rating 89, helped 0 times. Been with us since 2007 year.
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
    FoxTech
    Level 20  
    Doominus wrote:
    Jaki jest koszt takiej zabaweczki ?

Artykuł jest tłumaczeniem zagranicznego projektu. Myślę że dodatkowe informacje można uzyskać na stronie konstrukcji i u konstruktora.
    damik
    Level 15  
    piotrmak wrote:
    jest lepsze opracowanie takiej konstrukcji i do tego polskie!

http://www.kubaw.it.pl/aparatura_433mhz.html

Znam ten projekt zresztą we współpracy z autorem dokonałem kiedyś jednej drobnej modyfikacji nadajnika.
    Projekt z tego linka jest chyba wiele tańszy i łatwiejszy w realizacji , sam wykonałem podobną aparaturkę , ale miała w nadajniku 89C52 i wyświetlacz oraz mniejszy (i bardziej lekki) odbiornik na AVR 2313.
    Dorobiłem też w odbiorniku procedurkę automatycznego skręcania i lądowania po okręgu mojego modelu w przypadku utraty zasięgu (w przypadku odebranych samych błędów CRC w ciągu kilku sekund) by samolot nie uciekał zbyt daleko ;) (kiedyś straciłem model jak aparatura się zakłuciła)
    Jednak z padem PS2 to ciekawy pomysł , ja stosowałem jedynie jego manipulatory analogowe.
    System RC własnej roboty System RC własnej roboty
    mklos1
    Level 25  
    Aparatury są bardzo tanie. 4-kanałową można kupić już za 70 PLN.
    Koszty prezentowanych DIY napewno je przewyższają. Oczywiście aparatury komputerowe są droższe, ale zaprojektowanie i programowanie takiej paratury też dużo kosztuje. Chyba nie ma to pytać o koszty, bo Chińczyków nie przebijemy.

Sorki za ekonomiczne podejście - przypadłość zawodowa.

Jak bym projektował swoją paraturę z pewnością kupił bym taką najtańszą, np ESKY do Lamy - dla samej obudowy i drążków.
    OldSkull
    Level 28  
    Quote:
    Aparatury są bardzo tanie. 4-kanałową można kupić już za 70 PLN.

mógłbyś podać linka? Rozumiem, że 2 kanały analogowe i 2 kanały 1 bitowe?
    mklos1
    Level 25  
    Nie lubię reklamować konkretnych aukcji, więc dam sam obrazek. Niestety ta aukcja za 69 PLN już się skończyła, więc dam obrazek do apartury 6-kanałowej w cenie 155 PLN

System RC własnej roboty

Generalnie 4-kanałową (tak jak do helikoptera LAMA V4) można kupić za 60 PLN, co prawda używaną.

4-kanały, każdy oddzielny PPM zmieniający się wraz z położeniem drążka. Na jeden drążek przypadają dwa sygnały.
    utak3r
    Level 25  
    Ale żeś odkopał....
    Niemniej - akurat te apki e-sky jako tako działają, choć zdarzają im się dziwne przywieszki. Do drogich modeli bym nie używał ;) ale do zabawy... jak najbardziej.