Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kurs Protela 99 oraz Eagle

noss 18 Maj 2004 19:02 36051 49
  • #2 19 Maj 2004 06:17
    nebo
    Poziom 16  

Co jak co ale w tych kursach niezabardzo jest wiedza, jaka kolwiek..

proponuje wstawić te pliki jeszcze raz..

• #3 19 Maj 2004 08:16
    jotu22
    Poziom 20  

Dlaczego wszędzie w necie można znaleźć manuale do protela99 a nigdzie nie można znaleźć nic o protelu 2004
    Firma Altium przechodzi ostatnio samą siebie w szybkich zmianach interfejsu użytkownika i odnoszę wrażenie że są to jedyne zmiany w ich programach
    pozdrawiam
    JG

• #4 19 Maj 2004 23:39
    janusz406
    Poziom 12  

a czy ma ktoś jakieś spolszczenie do protela :?:

• #5 20 Maj 2004 10:13
    zasoby
    Poziom 23  

elektroda.pl sponsoruje stronę WWW,, gdzie można znaleźć częściowe spolszczenie do Protel 99:
    http://conrasonik.elektroda.net/

A dlaczego nie ma żadnych kursów i dodatków PL dla Protel 2004? Ze względu na niską popularność. Osobiście nie korzystam z możliwości ostatniej wersji Protela a także brak odpowiedniego sprzętu.

• #6 20 Maj 2004 12:12
    >Ozim<
    Poziom 10  

Gdzie moge dostac Protela? oczywiscie jesli chodzi o sieć , jakieś linki i w ogóle, z góry dzięki

• #9 22 Maj 2004 21:31
    zasoby
    Poziom 23  

Dopiero autor strony naprawił po interwencji elektroda.pl, proszę w miarę możliwości nie schodzić z tematu.

• #10 29 Maj 2004 09:47
    scalak
    Poziom 2  

Wielkie dzieki za fajne kursy.

Ostrzeżenie #2 za wiadomość nic nie wnoszącą do tematu.
    Scalak 8)

• #11 29 Maj 2004 14:28
    MasterJapko
    Poziom 15  

A gdzie znajde EAgle? Mam teraz obsluge tego w szkole i chetnie bym cos w domu pokabinowal:)

• #13 08 Cze 2004 23:50
    janusz406
    Poziom 12  

no dobra protel 99se ale przecież dxp moim zdaniem jest o wiele lepszy ale brak jakichkolwiek spolszczeń :(

• #14 26 Lip 2004 13:48
    Józef18
    Poziom 32  

Kurs EAGLE 4.1 jest przeprowadzony w gazecie pt. "Nowy Elektronik". Jak narazie były 2 części na temat EAGLE. Polecam jako 2 mies. za 9,5 zł to się po prostu opłaca.

Pozdrawiam
    Józef

• #15 17 Sty 2005 20:43
    ->Mike<-
    Poziom 10  

ściągnełam te spolszczenie zanistalowałen do c\windows i.... nic jest jak było.. może to dlatego że mam win xp ?? a może niedzała z sp6

• #16 30 Lis 2005 19:03
    Krzysieksiek
    Poziom 20  

Mam pytanie co do Protel 99 SE Trial Version.
    Jest to wersja 30-dniowa, gdzie moge znaleść kraka.

• #17 01 Gru 2005 00:47
    Marian83
    Poziom 20  

W Eagle jest funkcja pozwalajaca na wyeksportowanie schematu do bitmapy, a jak to sie robi w Protelu.Robie pojekt i prowadzacy uparł się na schematy z Protela:/Prosze co pomoc.

• #18 19 Sty 2006 18:50
    niemis
    Poziom 11  

W Potelu 99Se musisz „wydrukować” do pliku swój schemat.
    W File jest Setup Printer u góry jest Combo wybierz Microsoft Office Dokument Image Writer i Ok.
    Jeśli następnie w Menu File weźmiesz Print Twój schemat zostanie zapisany do pliku i możesz sobie go skopiować jako obraz i wrzucić do Worda :)

• #20 25 Sty 2006 14:30
    Krzysieksiek
    Poziom 20  

Daj namiary to prześle Ci Protela 99Se trial wraz z całą zawartością kilku potrzebnych plików.

• #21 25 Sty 2006 16:49
    konti
    Poziom 27  

wyslij mi na meila koonti(malpa)o2.pl

• #22 26 Sty 2006 02:14
    kostner
    Poziom 10  

Kurcze nie czaje protela wcale czy ma ktos moze biblioteki do niego ale tak zeby byly tez footprint i zeby dalo sie nimi robic symulacje ?? Chodzi mi o najbardziej popularne elementy.

Pozdrawiam wszystkich

• #23 07 Mar 2006 00:11
    VonPiter
    Poziom 11  

Krzysieksiek napisał:
    Daj namiary to prześle Ci Protela 99Se trial wraz z całą zawartością kilku potrzebnych plików.

Wyslij mi prosze na witkowski(malpa)elb.vectranet.pl
    Serdeczne dzieki
    Piotr

• #24 16 Mar 2006 14:03
    marti_1988
    Poziom 11  

Witam

Jeźli można to ja też bym prosił o tego Protela bo nigdzie nie moge znaleść mój mail to marti_1988(małpa)op.pl

Zgóry bardzo dziekuje

• #25 17 Mar 2006 17:10
    Krzysieksiek
    Poziom 20  

Chłopaki dajcie znać (kto jeszcze chce) na kpukala(malpa)wp.pl jeśli będe mieć chwile to prześle a i przysyłajcie odpowiedź czy doszło. No i rozpowszechniajcie.

• #26 18 Kwi 2006 21:49
    Krzysieksiek
    Poziom 20  

kolega kostner pisze że "nie czai" protela i szuka bibliotek do najbardziej popularnych elementów zeby mógł przeprowadzać symulacje. O ile mi wiadomo to te najbardziej popularne elementy to są dostępne (a zresztaą można stwożyć własne) ale na początek to chyba trzeba zacząć od jakiegoś kursu obsługi potężnego pakietu Protela bo w przeciwnym razie to problemy jakie kolega napotka po drodze zniechęcą do dalszej pracy. Warto by sie zastanowić? Pozdrawiam.

• #27 19 Kwi 2006 09:36
    jajony
    Poziom 11  

Wszyscy tu piszą że nie ma kursów do nowszych wersji protela. Niestety jest to bardzo rozbudowany i dosyć drogi program. Spójrzmy prawdzie w oczy, jak ktoś kupuje program za ciężkie tysiące USD to odrazu organizuje sobie szkolenie w tym temacie.
    Wszyscy rozwodzą się nad spolszczeniem. Sory ale dla mnie jest to totalne nieporozumienie. Widziałem spolszczenie do Protela 99 SE i niestety nie da się na tym pracować. Tego typu programów po prostu się nie tłumaczy i tyle. W świecie elektroniki obowiązującym językiem jest angielski i czy nam się podoba czy nie musimy z niego korzystać. Nie wyobrażam sobie jak można coś zaprojektować nie czytając not katalogowych, albo nie wiedząc co oznaczają polecenia w protelu.

• #28 19 Kwi 2006 15:13
    Krzysieksiek
    Poziom 20  

Zgadzam sie z przedmówcą bo próbowałem ze spolszczeniem i przyznaje że "cięszko sie połapać" jeżeli wcześniej pracowało sie na wersji "orginalnej". Pragne tylko zauwazyc że dobra znajomość angielskiego ułatwia poruszanie sie w programie. Dobrze jeszcze jest jeżeli zna sie "tok postępowania" przy np projektowaniu schematu tak żeby sobie prace ułatwić a i w dalszej części projektowania jest znacznie łatwiej (bo poco sobie życie komplikować). Jest to tez uzależnione tym do czego chce sie wykożystywać protela. Pozdrawiam i życze owocnej pracy i udanych projektów.

• #29 19 Wrz 2006 23:57
    noss
    Poziom 11  

Witam serdecznie.
    Dla zainteresowanych podam jeszcze adres do kursów z mojej strony, gdzie znajdziecie pozostałe kursy EAGLE i Protela, nieco bardziej wyczerpujące. Nie wiem jak się one mają do nowszych wersji bo takowych nie używałem.
    http://www.noss.yoyo.pl/noss/kursy.html

ps. to jest mój trzeci post na forum w dodatku dokonany po dwóch latach nieobecności :)

• #30 02 Lis 2006 07:51
    diablos34
    Poziom 1  

proszę o pomoc skąd mam zassać protela 99
    oto moje namiaru kosgeren(malpa)op.pl
    z góry dzięki

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo