Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki samochod z ok 200k przebiegu?

MrRoger 18 Paź 2009 23:57 2891 8
  • #1 18 Paź 2009 23:57
    MrRoger
    Poziom 10  

Witam;

Szukam teraz kolejnego, drugiego samochodu tym razem juz nie Volvo, a cos tanszego- wpadlo mi kilka okazji:

* Alfa Romeo 1.9 JTD lub 1.6 z gazem (moc cos a'la 120KM)
    * Ford Focus 1.7 TDCI z uszkodzona klima
    * Opel Astra 1.7 TD 75KM lub 2.0 TD
    * Hyundai Lantra 2.0 + gaz
    * Renault Megane 1.9 D niecale 170k przebieg

Teraz prosilbym o m.w. takie opinie znawcow:
    Czy gaz w w/w silnikach jest dopuszczalny? jak one pracuja z nim?
    Jak ma sie sprawa tych diesli w/w i przebiegi 200k
    Co w tych samochodach najczesciej pada, po ilu km i jaki jest to koszt naprawy. Jak ma sie rzeczywiste spalanie i ogolne utrzymanie tych samochodow.

Prosze tez o jakies dopiski, proopozycje od siebie

Dzieki z podpowiedzi.

0 8
  • #2 19 Paź 2009 00:10
    dj_mati
    Poziom 23  

Ja po pierwsze nie brałbym z gazem.... od zawsze mam jakieś uprzedzenie do gazu. Przydały by się dokładniejsze dane o autkach. Wg tych co są napisane to brałbym alfe z 1,9 JTD. Mam punto 2 z takim silnikiem. i dynamika tego silniczka mi się bardzo podoba.

0
  • #3 20 Paź 2009 21:13
    dworzan
    Poziom 10  

Co do części to najlepiej sprawdź bezpośrednio na Alledrogo. Typowe to np. wahacze, komplet sprzęgła,chłodnica, termostat,amortyzatory,pompa wody, komplet rozrządu itp. Opinie kierowców znajdziesz na:http://www.autocentrum.pl/ . Ja z tych co podałeś to bym brał pod uwagę: Opla astrę - dużo ich po naszych drogach jeździ i stąd części mogą/są/ być tanie albo F. focusa. Nie bierz alfy z silnikiem Twin spark (benzyna) gdyż są awaryjne - dużo osób sprzedaje z silnikiem benzynowym. JTD to bardzo dobre disele

0
  • #4 24 Paź 2009 00:01
    MrRoger
    Poziom 10  

dworzan napisał:
    Co do części to najlepiej sprawdź bezpośrednio na Alledrogo. Typowe to np. wahacze, komplet sprzęgła,chłodnica, termostat,amortyzatory,pompa wody, komplet rozrządu itp. Opinie kierowców znajdziesz na:http://www.autocentrum.pl/ . Ja z tych co podałeś to bym brał pod uwagę: Opla astrę - dużo ich po naszych drogach jeździ i stąd części mogą/są/ być tanie albo F. focusa. Nie bierz alfy z silnikiem Twin spark (benzyna) gdyż są awaryjne - dużo osób sprzedaje z silnikiem benzynowym. JTD to bardzo dobre disele

o Astrach to wyczytalem ze tylko 1.7 dti lub nowsza po 2003r cdti, podobno dtl i D strasznie sacza olej, a z kolei 2.0< dti siadaja pompy paliwa (uzywka na allegro 1500zl) i gwarancja na wyjechanie z warszatatu - kiedy znow padnie... niewiadomo - co sadzisz?

Moze Golf IV w dieslu? Lub jakis Golf III jesli znajde do 1500eur i dobuja sie do PL na gielde :)
    Golf nie musi rwac lasek .... Golf moze byc nazywany burakowozem jak i moja komora (ma juz ze 4-5lat SE K610i) wiec i samochod pierwszej swiezosci byc nie musi .... Porzekadlo, skora, fura i komora u mnie potwierdza sie tylko z tym pierwszym - mam kilka sztuk ciekawych ramonesek. Jakie silniki polecacie glownie do Golfa? Szukam, szukam i jakos wszyscy tylko pisa ogolnikowo- ze Golf to sieczka i burakowoz (Ci co jezdza Hondami i polonezami), a Ci co maja Golfy pisza, ze innych poprostu nie stac na niego i zazdroszcza...
    Poradzcie...

0
  • #5 27 Paź 2009 19:25
    metha
    Poziom 1  

Jeżeli chodzi o Diesla, który ma przekulane powyżej 200k to mogę jedynie polecić Tobie 1.9 TDI (90KM) AHU (VW). Miałem takiego z 1999r. Przebieg to ponad 400k i sprzedałem. Nie miałem z nim żadnych problemów... spalanie malutkie, oleju brał do wymiany ok 200ml. Pewnie do 600k pojeździ :)
    110 konne i wzwyż są bardziej wysilone.
    To wszystko co mogę o TDI z tamtych lat powiedzieć

0
  • #6 27 Paź 2009 19:45
    robokop
    Moderator Samochody

Cytat:
    Hyundai Lantra 2.0 + gaz
    * Renault Megane 1.9 D niecale 170k przebieg

Tymi możesz się zainteresować w zależności od ceny,
    Cytat:
    Alfa Romeo 1.9 JTD lub 1.6 z gazem (moc cos a'la 120KM)
    * Ford Focus 1.7 TDCI z uszkodzona klima

Z tymi daj sobie spokój raczej.

0
  • #7 11 Lut 2011 15:55
    karolek89
    Poziom 9  

Ja kupilem Astre I 1,7 td isuzu, 193000 przelotu, ale zawieszenie jest dramatyczne. Polecam jesli chodzi o silnik!!!

0
  • #8 11 Lut 2011 16:18
    tzok
    Moderator Samochody

1.9JTD przy 200 tys. km przebiegu powinien być w bardzo dobrej kondycji. Rzeczywiście 1.9 TDI 90KM też, tylko jak kupisz Golfa z 200000 km na liczniku to jest dużo większe prawdopodobieństwo, że w rzeczywistości będzie miał 400 tys. km albo i więcej, natomiast jak kupisz jakieś mniej popularne auto to jest szansa, że przebieg będzie mniej "przekręcony". Ja polecam Stilo 1.9JTD albo Alfę 156.
    Generalnie jestem przeciwnikiem LPG i jeśli już mieć auto z LPG to lepiej samemu założyć.

0
  • #9 13 Lut 2011 09:17
    sq7aex
    Poziom 2  

ja posiadam astre 95 z silnikiem 1,7tds Isuzu i powiem ze bardzo udany silnik ma najechane 210kkm i nie pali oleju natomiast z blacharka jest troche gorzej tzn tylne nadkola rdzewieja pozatym autko proste w obsludze i tanie w utrzymaniu jezdzi doslownie na wszystkim pompa bosch'a daje rade.

0