Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

30 milionów nowych użytkowników Firefox w ciągu 8 tygodni

pseven 03 Lis 2009 19:13 1652 11
  • 30 milionów nowych użytkowników Firefox w ciągu 8 tygodni
    Darmowa przeglądarka internetowa Mozilla Firefox w ciągu ostatnich ośmiu tygodni zyskała ponad 30 milionów nowych użytkowników O tym fakcie nie omieszkał pochwalić się przed światem, na swoim blogu, dyrektor generalny Mozilli - John Lilly. Na jakiej zasadzie oszacowano tę liczbę? Firefox co 24 godziny sprawdza dostępność aktualizacji, tym samym łącząc się z serwerami firmy. Wystarczyło więc dokonać analizy ilości unikalnych połączeń by w prosty sposób uzyskać informacje o liczbie użytkowników korzystających z produktu Mozilli w ciągu jednego dnia i podobnie również całego miesiąca.
    Powołując się na dane pochodzące od „Net Applications” Firefox systematycznie dąży do przewagi nad przeglądarką Microsoft`u – Internet Explorer`em. Udział w rynku tego ostatniego wynosi 65%, podczas gdy Firefox, zyskawszy od ostatnich kalkulacji 3% posiada teraz udział w rynku o wielkości niecałych 24%. W 17 krajach Europy Firefox stał się dominującym programem do przeglądania zawartości Internetu. Według danych pochodzących z „Gemius Ramking” cały czas utrzymuje się na pierwszym miejscu także i w Polsce. Według przedstawicieli Mozilla nowych użytkowników przyciąga przekonanie o większym poziomie bezpieczeństwa i zachowania prywatności od pozostałych przeglądarek. Wpływ na popularność Firefox`a mają także niewątpliwie lokalne społeczności programistów wspierających rozwój tego open-source`owego programu.

A Ty jak oceniasz produkt Mozilli? Z jakiej przeglądarki w tej chwili korzystasz?

Źródło:
    http://news.zdnet.co.uk/internet/0,1000000097,39841085,00.htm?tag=mncol;txt

Fajne! Ranking DIY
  • #2 03 Lis 2009 22:09
    Svavo
    Poziom 23  

Ja używam Firefox'a od kiedy pamiętam i generalnie jedyne co mógłbym zarzucić to niepohamowane użycie pamięci operacyjnej ;).

Odnośnie IE słyszałem niezły opis: "Przeglądarka internetowa i vice versa" :D

• #3 03 Lis 2009 22:30
    maciej113
    Poziom 14  

ja też Firefox'a używam, ale fakt pamięci kradnie strasznie dużo. Szczególnie gdy długo nie wyłączam komputera.

A ja o IE słyszałem że najlepsze jest w nim to że nie tylko możesz przeglądać zawartość internetu ale inni mogą zaglądać do Ciebie :D

• #4 03 Lis 2009 22:34
    jankol-el
    Poziom 20  

Svavo napisał:

Odnośnie IE słyszałem niezły opis: "Przeglądarka internetowa i vice versa" :D

Dobre kolego Svavo :P

Poza tym to ja również bez Fierfoxa żyć nie mogę, zawsze zakładki skonfigurowane tak, aby dostęp był do wszystkiego w tym do naszej kochanej Elektrody :D
    Pamięć wysysa,ale to nie większy problem przy przeciętnym dziś sprzęcie.

• #5 03 Lis 2009 22:44
    RedForce
    Poziom 23  

Używam FF, ale co do IE, nie powiedziałbym aż takich słów, przynajmniej ostatnio. Zresztą pamiętam jak się fani liska oburzali jak wyszło na to że FF jest bardziej dziurawy :P

• #6 03 Lis 2009 23:33
    Uszol 1990
    Poziom 29  

aktualnie FF :) moze chwile miałem opere ale to było dawnoooooooo ;)
    początki były oczywiscie na IE bo nic innego nie znałem :P

• #7 04 Lis 2009 00:36
    marik_te
    Poziom 22  

Oczywiście lisek. Kiedyś IE, ale to za czasów gdy o lisku nikt nie słyszał a łącze miałem 14,4kbps.

Co do opinii na temat IE to ja znam, taką " IE służy do przeglądania internetu z Twojego komputera i na odwrót".

• #8 04 Lis 2009 01:24
    markovip
    Poziom 34  

Wszystkie komputery upuszczające mój serwis, opuszczają go z Firefox`em. Nie bez powodu...

• #9 04 Lis 2009 10:31
    -nobile-
    Poziom 16  

i ja nie bede inny.. w FF przede wszystkim przekonuje mnie szybkosc i wygoda dzialania

• #10 04 Lis 2009 14:10
    DARK$$
    Poziom 12  

A mmi sie FF się nie podoba. Jest mało intuicyjny, jeśli chodzi o zakładki, o wiele lepsza jest pod tym względem Opera, która ma dodatkowo możliwość korzystania z szybkiego wybierania.

• #11 04 Lis 2009 15:01
    KokiX
    Poziom 20  

Również jak większość korzystam z FireFoxa. Jednak jak dobrze skonfigurujesz IE to też można na nim siedzieć, ale to strata czasu.

• #12 04 Lis 2009 23:50
    I_Mat
    Poziom 14  

Korzystam z firefoxa ze względu na 2 dodatki: adblock (blokowanie reklam, banerów itp wcześniej zdefiniowanych) oraz no-script czyli całkowite blokowanie skryptów, chyba, zę się na coś zezwoli; chociaż ostatnio dla testów zainstalowałem najnowszą operę która w trybie turbo miała być super-hiper-szybka i (wyczyściłem cache przegladarki) okazała się wolniejsza od ff