Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Impulsowy wykrywacz metali

16 Kwi 2010 11:50 13762 6
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto napisał 0 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Jest z nami od 1978 roku.
    mariann
    Poziom 35  
    Witam

leszek504b napisał:

Zasięg dla dużych elementów (np. obudowa zasilacza od komputera) wynosi ok 40cm. Im mniejsze przedmioty tym mniejszy zasięg.

Czy te 40cm są mierzone w powietrzu czy w ziemi? Z jakiej odległości wykrywacz "widzi" np. monetę 5zł?

Pozdrawiam
    marco88
    Poziom 9  
    wykonanie fajne ale parametry z tego układu są niestety bardzo kiepskie;)
    John5MM
    Poziom 19  
    Proponował bym ci kolego zarzucić projekt i zrobić jakiś klon bardzo znanego wykrywacza Sandbanks (np.AVT-5196) lub jak wyżej pisali o Jabel , sam chciałem robić ten model co robisz, lecz zrezygnowałem bo czytałem dużo opinia że nie jest to sprzęt zadowalający a dla początkujących AVT-5196 lub Jabel wystarcza lecz jeżeli chcesz sprzęt wysokiej klasy to polecam wykonanie Tesoro Eldorado jest przy nim trochę pracy ale na pewno nie pożałujesz :D
    FoxTech
    Poziom 20  
    luzik1980 napisał:
    ...polecam wykonanie Tesoro Eldorado jest przy nim trochę pracy ale na pewno nie pożałujesz :D

Czy kolega może podać link do jakiejś strony opisującej budowę tego wykrywacza?
    John5MM
    Poziom 19  
    proszę kolego http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpbb2/viewtopic.php?t=12238
    nie jest to całkowita strona ale temat na forum , wszytko opisane musisz się zalogować aby widzieć obrazki , najtrudniejsze jest zrobienie cewki bo trzeba mieć oscyloskop , a moje koszty to były ok 400 zł (ale korzystałem z zamówienia cewki) więc mając wszystko spokojnie myślę że w 300zł się zmieścisz mając oscyloskop , a to cena niewielka za taki sprzęt