Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miniaturowa stacja meteo by LUKI

100 08 Maj 2010 13:17 8410 9
  • Miniaturowa stacja meteo by LUKI

Witam!

Kolejnym układem, którym zamierzam się Wam się pochwalić jest miniaturowa stacja meteo
    Układ oparty jest o procesor ATMega8, scalony czujnik temperatury i wilgotności powietrza SHT11 oraz czujnik ciśnienia MPXA6115A
    Program pisany pod Bascom AVR, zajmuje ok 70% pamięci procka,został zapożyczony wraz z płytka od stacji meteo Byrrta.
    Lekko zmieniony pod własne potrzeby

Schemat układu:

Co do kosztów wykonania
    Płytka - 60zł
    SHT11 - 45zł
    MPXA6115A - 50zł
    Wyświetlacz - 10zł
    Stabilizator - 3zł
    AD8051 - sample
    Inne elementy - 5zł
    MAX6043 - sample

Kilka fotek układu:
    Miniaturowa stacja meteo by LUKI Miniaturowa stacja meteo by LUKI Miniaturowa stacja meteo by LUKI Miniaturowa stacja meteo by LUKI

W załączniku orginalny wsad hex/bin do procesora

Uzupełniam wpis o źródło projektu:
    Prosta stacja METEO na Atmedze8 by BYRRT
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic915058.html
    ANUBIS

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    100
    Poziom 14  
    Specjalizuje się w: obsługa i.maca
    100 napisał 146 postów o ocenie 165, pomógł 1 razy. Mieszka w mieście warszawa. Jest z nami od 2008 roku.
    Firemark
    Poziom 11  
    Ładnie ;) Sam robiłeś płytkę?
    lukasb9
    Poziom 28  
    Na płytce mogłeś zostawić nick autora, a nie podpisywać się swoim w końcu to nie Twoje opracowanie...
    100
    Poziom 14  
    Firemark napisał:
    Ładnie ;) Sam robiłeś płytkę?

Płytkę wykonałem w Satland Prototype
    farrix
    Poziom 17  
    Ładnie.

Tylko czemu nie dałeś graphlcd przy dzisiejszych cenach do takiego urządzenia które będzie stało na szafce warto zapłacić 15zł drożej i mieć lepszy efekt, albo nic nie dopłacać i lcd od noki 6610 obsługa pod bascom banalna a efekt kupe lepszy, do tego można wyświetlać obrazki, np chmurkę, słońce, wiatr, deszcz.
    100
    Poziom 14  
    farrix napisał:

Tylko czemu nie dałeś graphlcd przy dzisiejszych cenach do takiego urządzenia które będzie stało na szafce warto zapłacić 15zł drożej i mieć lepszy efekt, albo nic nie dopłacać i lcd od noki 6610 obsługa pod bascom banalna a efekt kupe lepszy, do tego można wyświetlać obrazki, np chmurkę, słońce, wiatr, deszcz.

Pomyśle o tym przy następnej ale dzięki,było to moje pierwsze smd i chciałem zobaczyć jak mi pójdzie teraz już wiem że to proste. Następna wersja może w wakacje narazię szkoła goni
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
    Po co nawstawiałeś tyle cewek? Tym bardziej, że dla ATMegi8 te magie z AVCC i tak nie mają sensu. Druga rzecz - po co zewnętrzny op-amp? I trzecia rzecz - ATMega8 to juz wycofywany procesor, warto zastosować nowszy odpowiednik.
    100
    Poziom 14  
    tmf napisał:
    Po co nawstawiałeś tyle cewek? Tym bardziej, że dla ATMegi8 te magie z AVCC i tak nie mają sensu. Druga rzecz - po co zewnętrzny op-amp? I trzecia rzecz - ATMega8 to juz wycofywany procesor, warto zastosować nowszy odpowiednik.

Napisałem że płytkę i schemat zapożyczyłem od byrrta
    100 napisał:
    Program pisany pod Bascom AVR, zajmuje ok 70% pamięci procka,został zapożyczony wraz z płytka od stacji meteo Byrrta
    mz615
    Poziom 12  
    Po raz kolejny w projekcie z plexą widzę wystające śruby. Wystarczy wziąść wiertło około Φ8mm i ręcznie delikatnie rozwiercić otwór pod łeb śruby wpuszczanej. Na pewno będzie znacznie estetyczniej wyglądało.
    Pozdrawiam
    byrrt
    Poziom 21  
    Znalazłem przez przypadek.. Jak można nazwać to własnym projektem skoro jest to kopiuj-wklej to co zrobiłem ja ;) Wraz ze wszystkimi zaletami i niestety wadami tego projektu.. Nawet tekst kolega zerżnął jakby nie mógł napisać swojego - naprawdę żałosne..