Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosa Stihl FS 200 problem z zapaleniem na zimnym silniku

bobuss 09 May 2010 22:08 16097 13
    bobuss
    Level 16  
    Witam !!
    Od około 2 lat mam problem z zapaleniem kosy spalinowej Stihl fs200 na zimnym silniku. Trzeba szarpać za rozrusznik około 15-20 razy zanim "załapie" oraz mieć jednocześnie wciśnięty na 1/4 przycisk gazu. kosę rozkręciłem, wyczyściłem gaźnik, ustawiłem szczelinę na świecy szczelinomierzem na 0,5mm (zalecana w książce), ustawiłem naciąg linki gazu by nie miała luzów, filtr paliwa jak i powietrza nowe. Mieszanka paliwowo-olejowa 1:50 (odmierzone strzykawką).
    Kosa oczywiście zapalana jest na "ssaniu"

Dodatkowe pytanie:
    Na przełączniku ssanie-praca na tarczy znajduje się duży oraz mały otworek, który jest "zasłonięty" pręcikiem z przełącznika ssanie-praca. CO by się stało gdybym tarcze odwrócił by ten otworek miał również "prześwit"??
    User removed account
    User removed account  
    bobuss
    Level 16  
    kosa była w serwisie oddana. koleś naciągnął linkę z gazu i powiedział ze jest zrobione. ile kosztuje taka cewka zapłonowa??

Tak, problem z odpaleniem występuje tylko na zimnym silniku, na ciepłym zapala za 1 szarpnięciem.

Gdzie znajduje się "skrzynia korbowa"?? pierwszy raz słyszę o tym w dwusuwach
    OK, sprawdziłem na internecie już wiem co to jest:) , brak nieszczleności
    User removed account
    User removed account  
    bobuss
    Level 16  
    wężyki są szczelne, zero przecieków
    bobuss
    Level 16  
    O jakie śrubkę L chodzi Ci dokłądniej Rycho T ?? Gaźnik można regulowac tylko jedną srubką( regulacja obrotów na biegu jałowym) który jest ustawiony tak by kosa nie gasła w trakcie pracy. Dysze paliwowe są na sztywno przykręcone.
    User removed account
    User removed account  
    kwa123
    Level 11  
    Jeżeli na wyskoich obrotach działa normalnie (brak wolnych obrotów) to najprawdopodobniej nieszczelne uszczelniacze lub uszczelniacz na wale.
    electrico
    Level 10  
    Mam podobny problem z FS 200 z tym, że nie odpala w ogóle.
    Chodziła a przez kilka lat, raz skończyło się paliwo i po wlaniu juz‪ nie odpala.
    Widać paliwo w przezroczystym zbiorniczku/pompce. Podczas oczyszczania i przedmuchania widać było, że wężyki paliwa są OK (jak zasugerowane w postach). Swieca też wygląda OK.
    Jakieś sugestie co po kolei sprawdzić?
    tomsel
    Level 12  
    mam identyczny problem co kolega z postu wyżej. posiadam FS350 skończyło się palio i już zaczęły sie schody. gaźnik czyściłem, wymieniłem membranki, uszczelki gaźnika, świece, filtr powietrza i paliwa i nic. odpala i odrazu gaśnie. nie reaguje zbytnio na podany wyżej opis regulacji śrubką LD. ręce mi już opadają :(
    electrico
    Level 10  
    tutaj byla cewka zaplonowa do wymiany - niestety w serwisie