logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Alternator Felicia 1.3 - kontrolka świeci mocniej przy dodawaniu gazu, słabe ładowanie

watermann 02 Sty 2011 19:34 3163 14
REKLAMA
  • #1 8948603
    watermann
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 12
    witam,
    alternator w mojej felicii 1,3 laduje slabo tzn ok13,5 V. Najpierw kontrolka delikatnie sie żarzyła, teraz stało sie tak , że im więcej gazu dodaję tym mocniej się świeci.
    a ładowanie jest słabiutkie. wymieniłem regulator od innego, sprawnego i niestety jest to samo.
    co moze byc problemem?
    z gory dzięki z odpowiedzi!
  • REKLAMA
  • #2 8948661
    miler80
    Poziom 34  
    Posty: 2142
    Pomógł: 272
    Ocena: 1393
    Jeśli sprawdzisz połączenie masowe silnika z akumulatorem oraz zacisku B+ alternatora z + akumulatora i okaże się o.k. to problem nadal tkwi w alternatorze. Wymontuj go i sprawdź uzwojenie (rezystancję) względem obudowy.
  • #3 8948664
    Jerzy Bartnicki
    Poziom 23  
    Posty: 527
    Pomógł: 51
    Ocena: 106
    Myślę że to są diody które są w środku alternatora.
    Jerzy
  • REKLAMA
  • #4 8948703
    watermann
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 12
    wszystkie połączenia są ok, bo wstawiłem drugi alternator i jest wszystkow porzadku, więc pewnie coś z diodami.
    opłaca się samemu grzebać przy tych diodach, czy lepiej kupić używke na szrocie za 50zł?
  • #5 8948710
    yogi009
    Poziom 43  
    Posty: 14693
    Pomógł: 848
    Ocena: 2650
    U mnie używka wyszła dużo taniej.
  • #6 8948717
    rafik108
    Poziom 18  
    Posty: 409
    Pomógł: 7
    Ocena: 100
    Ma taką samą Felicję i z tego co wiem dużo egzemplarzy ma problem z ładowaniem, ja radzę sobie w ten sposób że co ok pół roku po prostu czyszczę dokładnie alternator, tzn rozbieram go w drobny mak, i wszystko czyszczę oliwię itd. po takim zabiegu ładowanie podnosi się ok 1 V. Wcześniej wymieniałem diody, regulator, sprawdzałem połączenia itd., itp., cały czas to samo. Także może spróbuj dokładnie go wyczyścić.
  • #7 8948723
    watermann
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 12
    tyle, że używke też nie wiesz jaką trafisz. cały mostek na allegro widziałem za 18zł +przesyłka..
  • #8 8949054
    UlfgaR
    Poziom 23  
    Posty: 744
    Pomógł: 39
    Ocena: 62
    Ja też stawiam na mostek. Tylko na przyszłość radze wymieniać wszystkie diody, bo jeśli będzie tylko jedna przepalona i tylko ją wymienisz, to za jakiś czas może ulec uszkodzeniu inna..
  • REKLAMA
  • #9 8949165
    archaniol40
    Poziom 21  
    Posty: 521
    Pomógł: 23
    Ocena: 119
    Dioda/dy wzbudzenia poleciała. Można wymienić cały mostek lub same diody wzbudzenia.
  • REKLAMA
  • #10 8949229
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #11 8949285
    UlfgaR
    Poziom 23  
    Posty: 744
    Pomógł: 39
    Ocena: 62
    Zgadzam się z Motronic, robiłem już kilka alternatorów z felicji i w każdym były uszkodzone Diody z mostka prostowniczego. Najtańszym rozwiązaniem było zakupienie całej płytki na giełdzie
  • #12 8949306
    archaniol40
    Poziom 21  
    Posty: 521
    Pomógł: 23
    Ocena: 119
    Spotkałem się z taką sytuacją więc piszę o niej. Ale zgodzę się że najczęściej padają główne.
  • #13 8951099
    benyy1
    Poziom 18  
    Posty: 209
    Pomógł: 15
    Ocena: 133
    jeżeli kontrolka ładowania lekko się żarzy to albo padła któraś dioda na wzbudzeniu albo nie łączy bądź przerwało się jedno z uzwojeń stojana
  • #14 8951229
    viper555
    Poziom 39  
    Posty: 4322
    Pomógł: 582
    Ocena: 2157
    Motronic napisał:
    W felicji nigdy nie padały diody prostownika pomocniczego. Skąd ty bierzesz taką wiedzę?
    Zawsze padała dioda prostownika głównego.


    I ten jeden post by wystarczył ,ale nikt nie słucha wszyscy piszą.P
  • #15 8951315
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z alternatorem w Felicii 1.3, który ładował słabo (około 13,5 V), a kontrolka ładowania świeciła mocniej przy dodawaniu gazu. Po wymianie regulatora problem pozostał. Uczestnicy dyskusji sugerują sprawdzenie połączeń masowych oraz uzwojenia alternatora. Wskazują na możliwość uszkodzenia diod w mostku prostowniczym, co jest częstym problemem w tym modelu. Rekomendują czyszczenie alternatora oraz rozważenie zakupu używanego mostka prostowniczego lub wymiany diod. Wskazano, że diody wzbudzenia rzadko ulegają uszkodzeniu, a najczęściej padają diody główne.
REKLAMA