Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nareszcie jest wykrywacz metali+pełny opis (zasięg do 1,5m)

tomo88 10 May 2005 01:10 171514 70
Altium Designer Computer Controls
  • Altium Designer Computer Controls
    fakundo
    Level 1  
    opisał by mi ktos krok po kroku jak nawinąc cewke wykrywacza i czy im mniejsza cewka(sonda)tym dokładniej mniejsze rzeczy wykrywa z mocniejszym sygnałem mój e-mail fakundo(malpa)o2.pl
    swaldek
    Level 18  
    Nawinąć i zestroić sondę to nie taka prosta rzecz chyba ,że chodzi o PI.
    Co do wielkości to fakt im sonda jest mniejsza tym bardziej precyzyjna jeżeli chodzi o dyskryminację i czułość na drobne przedmioty. Niestety zmniejszanie sondy powoduje także zmniejszenie zasięgu, dlatego nie mozna przesadzić
    Pozdrawiam
  • Altium Designer Computer Controls
    Buba44
    Level 13  
    a zastanawialiście się nad zastosowaniem jednej dużej cewki o otwartym rdzeniu w kształcie U ? tak żeby PM zamykało się na jego końcach, cewkę/cewki nawinąć również na końcach.
    co myślicie o takim rozwiązaniu? zwiększyło by to zasięg?
    tomo88
    Level 15  
    hehe:) metoda prób i błędów, ale chyba warto spróbować jeśli ktoś ma duzo cierpliwości.

pozdro
    rammaden
    Level 11  
    wiam
    widze że to forum już dawno nie odwiedzanie...
    tymbardziej ponawiam pytanie czy ktos już zbudował ten wykrywacz i mu zadziałał?? jęli tak prosze o dopowiedź i opis ewentulanych wyników poszukiwań..
    pozdrawiam
    Zenek
    Level 30  
    podpisuję się pod kolegą :arrow: Rammaden...

kolega tomo88 zamieścił schemat, ponad pół roku temu wykonywanie prototypu było na ukończeniu, i...od tego czasu wypowiedzi jego są na tematy zupełnie luźne i niezwiązane;) :/
    tomo88
    Level 15  
    powiem tak: wykrywacz wykonałem lecz nie spełnił moich oczekiwań (zbyt mały zasięg) po wielokrotnym sprawdzaniu sechaty z wykonaniem stwierdiłem że pepełnilem kilka błędów w konstrukcji. TEN WYKRYWACZ FAKTYCZNIE DZIAŁA !!!
    vipera
    Level 1  
    Spróbuje go zbudować. Dopiero zaczynam, ale myślę, że mi się uda. Swoją drogą, ktoś może wie jak zrobić paralizator?
    kublo
    Level 2  
    aloha jestem nowym użytkownikiem witam gorąco jak narazie nie mam smykałki do typu takich żeczy wogóle nie mam smykałki do elektroniki mój debiut to podłączenie radia w samochodzie a chodzi mi o konkret z tym wykrywaczem bardzo pragne taki sobie zbudować i nie wiem od czego zacząć ??
    andyq
    Level 11  
    kublo wrote:
    aloha jestem nowym użytkownikiem witam gorąco jak narazie nie mam smykałki do typu takich żeczy wogóle nie mam smykałki do elektroniki mój debiut to podłączenie radia w samochodzie a chodzi mi o konkret z tym wykrywaczem bardzo pragne taki sobie zbudować i nie wiem od czego zacząć ??

Jeśli nie masz smykałki do elektroniki a chcesz mieć prosty w budowie a zarazem stosunkowo tani wykrywacz można kupić zestaw do samodzielnego montarzu. W zestawie są wszystkie elementy impulsowego wykrywacza pozostaje tylko nawinąć jedną cewkę średnicy około 30cm z 20 zwojów druto 0,7mm i budowa ramienia.
    koszt około 100zł
    User removed account
    User removed account  
    swaldek
    Level 18  
    Pokaż, na którym schemacie lub wklej kawałek z kondensatorem. Przypuszczam,że jest to suchy kondensator i najlepiej MKT nie tzw "lizak" tylko foliowy
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    swaldek
    Level 18  
    robex41 wrote:
    juz wiem dla czego moj uklad mnie dzisiaj w ..... zastosowalem lizaki :((

Zastosowanie "lizaków" nie jest powodem niedziałania wykrywacza, przyczyna musi być inna i przypuszczam, że tkwi w samej konstrukcji.
    Jeżeli chcesz mieć przyjemność z działającego układu to polecam ten co kawałek zdjęcia widać.
    Sprawdziłem osobiście, dla amatora konstruktora nie widzę ciekawszego układu wsród wielu konstrukcji, ktore miałem możliwośc budować i które oczywiście działały.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    gruzin24
    Level 1  
    Wie ktoś może czy można przerobić wykrywacz do kabli na wykrywacz do metalu, jak tak to w jaki sposób?????? Może macie schemat jakiegoś prostego do zrobienia wykrywacza .
    User removed account
    User removed account  
    czeslaw2sz
    Level 2  
    mam pytanko czy mógłbym zmienić kształt cewki nadajnika na okrągły i czy to nie zakłuci lub nie zmieni pracy wykrywacza??:?::?::?:

Dodano po 9 [minuty]:

mam jeszcze jedno pytanko może ktoś wie ile może koosztowac zbudowanie takiego wykrywacza .I czy ktoś mógłby mi wysłac na maila Sliwek0(malpa)op.pl jakies inne schematy wykrywaczy metali Z GÓRY DZIEKI!!!:D:D:D:D
    swaldek
    Level 18  
    Kształt cewek do Two Box może być okrągły(myślę, że o to pytałeś)
    Jeżeli chcesz zbudować prawdziwego Two Box napisz na priwa
    Pozdrawiam
    czeslaw2sz
    Level 2  
    to mógłbyś mi dać ten opis jak zbudować two box ale z ilością zwojów na cewce i z podaną długościa cewki ,drukiem ,shematem montarzowym i ideowym jednym słowem full z góry thx
    swaldek
    Level 18  
    Przecież napisałem wyżej, ale ze względu ,że nie mam zgromadzonego materiału w jednym miejscu pisz na maila lub GG to po kolei będziemy składać w całość te materiały. Wiele napisałem już na tym forum, ale dużo jest rozrzucone po sieci.
    Pozdrawiam
    Pablo1625
    Level 11  
    mam pytanie czy mogł by ktos wysłac mi ten schemat wykrywacza razem z opisem na meila bo niestety mam za mało pkt. pablo1625(małpa)o2.pl
    I jeszcze jedno Ile mniej więcej wychodzi złożenie tego wykrywacza ???
    Amiboy
    Level 12  
    Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to mogę pomóc przy budowie wykrywacza PI lub nawet wykonać całą elektronikę. Mam opracowany schemat (zupełnie inny niż w powyższych postach) oraz sporą ilość płytek. Mogę pokazać zdjęcia gotowej płytki. Pytania proszę kierować na maila.

amiboy(malpa)poczta.onet.pl
    bastek1991
    Level 2  
    czy ktoś wysle mi opisy schematy na maila skostka(malpa)poczta.fm jak zrobić krok po kroku

dzieki
    swaldek
    Level 18  
    A może napisz jeszcze kolego bastek co lub czego potrzebujesz, bo krok po kroku robi sie bardzo prosto.

Jakiego schematu i opisu potrzebujesz, może masz sprecyzowane oczekiwania?

Pozdrawiam