Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na GDN-22-140-8-SCX by Przemo

przemo_ostr 09 Lut 2011 12:44 4216 4
  • Witam. W związku, że zaczęły się ferie i dzieci mają dużo czasu postanowiłem sobie uklepać jakiś subwoofer. Jest to moja pierwsza konstrukcja. Zapraszam do lektury.
     Założenia - ładnie wyglądający i z 'walnięciem' mocniejszym niż moje altony 80, żeby go nie zagłuszały.
     Wzmacniacz - to panel 85W kupiony od usera tego forum karol22m
     Przetwornik - ostatecznie zdecydowałem się na GDN 22-140-8 SCX
     Obudowa - całość robiona z płyty wiórowej 19mm. Płyty dał i pociął idealnie ojciec kumpla za co kupiłem mu czteropaka żubra. Wymiary 353x400x400[mm] Oddzielna przegroda na elektronikę ustawiona pod kątem aby zaoszczędzić na litrażu. Komora z głośnikiem ma około 30l, a z elektroniką około 12l. Na obudowę nakleiłem watę, która została mi od wygłuszenia i na to przykleiłem skaja. Całość klejona syto jakimś klejem do drewna i butaprenem. Skręcana konfirmatami i wkrętami do drewna. Uszczelniona silikonem.
    Tunel br o średnicy 10cm i dł. 21cm kupiony razem z głośnikiem i materiałem wygłuszającym w stxie. Starałem się stroić na około 40Hz i nie wiem czy wyszło.
     Odsłuch - po pierwszym podłączeniu nie zaskoczył mnie przyznam nawet, że altony go zagłuszały.. Zobaczymy po wygrzaniu. Nie jestem jeszcze pewny co do długości br czy taka powinna być. Działa z amplitunerem pioneer vsx-505rds
     Kosztorys:
    - Przetwornik - 82,00 zł
    - Tunel bass-Reflex 101x218 - 7,50 zł
    - Materiał tłumiący - 11.00 zł
    - Przesyłka - 35,51 zł
    - Wzmacniacz - 120 zł
    - Drewno i przycięcie - czteropak żubra 10zł
    - Konfirmaty i wkręty, kleje i lakier, okleina - ok 20zł.
    - Zdobyte doświadczenie - bezcenne
    Na koniec mam jeszcze kilka pytań:
    -Ile zaoszczędziłem kasy gdybym chciał kupować podoby na allegro?
    -Jak sprawdzić na ile mam wystrojony sub w tym momencie?
    -Czy w komorze z elektroniką jest potrzebne jakieś chłodzenie czy dziurka wystarczy?
    -Głośnik z panelem połączony jest jakimś starym, nie za grubym kablem głośnikowym, czy to ma znaczenie?

Podziękowania dla karol22m za pomoc i dla Karola Sz. również za pomoc i za to, że miał przekazać browary swojemu ojcu a sam je wypiił ;)

CZEKAM NA OPINIE I KRYTYKĘ!

Zdjęcia:
    Subwoofer na GDN-22-140-8-SCX by Przemo Subwoofer na GDN-22-140-8-SCX by Przemo Subwoofer na GDN-22-140-8-SCX by Przemo Subwoofer na GDN-22-140-8-SCX by Przemo Subwoofer na GDN-22-140-8-SCX by Przemo
    Subwoofer na GDN-22-140-8-SCX by Przemo Subwoofer na GDN-22-140-8-SCX by Przemo Subwoofer na GDN-22-140-8-SCX by Przemo Subwoofer na GDN-22-140-8-SCX by Przemo Subwoofer na GDN-22-140-8-SCX by Przemo
    Subwoofer na GDN-22-140-8-SCX by Przemo Subwoofer na GDN-22-140-8-SCX by Przemo Subwoofer na GDN-22-140-8-SCX by Przemo

Moderowany przez ANUBIS:

Fajne! Ranking DIY
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    przemo_ostr
    Poziom 8  
    przemo_ostr napisał 33 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Ostr. Jest z nami od 2010 roku.
    Karol966
    Poziom 30  
    Wzmacniacz - słaby - pełno takich na allegro było nawet po 40zł (wystarczyło wymienić bezpiecznik... )
    Obicie - nie widziałem tak nietrafionego wykończenia... Może to kwestia gustu a może faktycznie nie wygląda to ładnie. Dużo lepiej byłoby gdybyś przykleił to obicie na równo.
    Glaus
    Poziom 11  
    Tak jak napisał przedmówca wykończenie straszne choć to może być kwestia gustu. Najbardziej podobają mi się napisy na trafie" 19V-0-19V 1.3A", czyli około 50W.
    EpSoNDX
    Poziom 16  
    No nie wiem co tu napisać :) jak przyjdzie kumpel na piwko to pufa jest :) przynajmniej dla mnie tak to wygląda... Niepotrzebnie ta wata pod obiciem. lepiej by wyglądało i się trzymało bez niej. A jak już musiała być to jako element ozdobny na przednim panelu to by podkreśliło wygląd :)
    Przy następnym projekcie bardziej się przyłóż :)
    Ile zaoszczędziłeś? Wg mnie ciężko tu wykreować jakiś zysk w takiej konstrukcji.. Raczej przepłacona konstrukcja.
    Pozdrawiam
    przemo_ostr
    Poziom 8  
    EpSoNDX napisał:
    No nie wiem co tu napisać :) jak przyjdzie kumpel na piwko to pufa jest :) przynajmniej dla mnie tak to wygląda... Niepotrzebnie ta wata pod obiciem. lepiej by wyglądało i się trzymało bez niej. A jak już musiała być to jako element ozdobny na przednim panelu to by podkreśliło wygląd :)
    Przy następnym projekcie bardziej się przyłóż :)
    Ile zaoszczędziłeś? Wg mnie ciężko tu wykreować jakiś zysk w takiej konstrukcji.. Raczej przepłacona konstrukcja.
    Pozdrawiam

W takim razie nawet na pufe się nie nadaje, bo browary nie będą stać:D
    ale sub naprawdę fajnie wygląda, może te fotki tak źle zniekształcają ;D

Karol966 napisał:
    Wzmacniacz - słaby - pełno takich na allegro było nawet po 40zł (wystarczyło wymienić bezpiecznik... )
    Obicie - nie widziałem tak nietrafionego wykończenia... Może to kwestia gustu a może faktycznie nie wygląda to ładnie. Dużo lepiej byłoby gdybyś przykleił to obicie na równo.

nie wierzę, że nie widziałeś gorszego wykończenia.. skoro mi się nawet podoba to albo mam fatalny gust albo wszyscy na tym forum są złotymi rączkami.:D

Nie wierzę, że wszystkim się on tak nie podoba, przecież ładnie się prezentuje z kolumnami ^^
    Pierwsze śliwki robaczywki:D

Dzięki za komentarze i do zobaczenia do następnej konstrukcji;]