Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto Eberspacher 12V , nie włącza świecy, nie działa

Danielov12 27 Sie 2011 15:34 8334 14
  • #1 27 Sie 2011 15:34
    Danielov12
    Poziom 9  

Witam. Zakupiłem webasto Eberspachera, wymontowałem go sam z samochodu więc starałem się nie wycinać kabli tylko ładnie wypleść z pod tapicerki aby wiedzieć jak później podłączyć. Wszystko ładnie, w domu podłączyłem pomke, zasilanie (przewody plus , minus) i oczywiście ropę. zwarłem przewody przełącznika i pojawiło się na pokrętle ładne zielone światełko. Silnik dmuchawy ruszył (nie na maksa), czekam i czekam, i nic, sterownik chyba nie załącza pompki i świecy bo stycznik nie tyka a jest dobry po sprawdziłem. Sprawdzałem wszystkie kable, czy jest prąd itd. ale nic się nie dzieje. Pompka jest sprawna, świeca też bo wykręcałem. Może coś źle robię. Czy możecie mi jakoś pomóc? czy to na pewno wina sterownika (puszki)? dodam że nie wiem jaki jest symbol webasta bo starła się plakietka, więc jak ktoś się zna to może rozpozna to bym sobie na schemacie popatrzył ale bez symbolu nie dam rady. webasto było w busie.
    Jak coś źle napisałem proszę o nieusuwanie od razu wątku, porawię jak coś źle. Dziękuje za zainteresowanie, zależało by mi na uruchomieniu bo tanie to nie było...

Webasto Eberspacher 12V , nie włącza świecy, nie działa Webasto Eberspacher 12V , nie włącza świecy, nie działa Webasto Eberspacher 12V , nie włącza świecy, nie działa

1 14
  • #2 28 Sie 2011 08:29
    arturavs
    Poziom 39  

Typ to D1LC . Najlepiej podjedź z puszką ( sterownikiem) do jakiegoś zakładu naprawiającego ogrzewania postojowe niech podłączą ją pod tester i odczytają błędy.

0
  • #3 28 Sie 2011 17:42
    miler80
    Poziom 34  

A przed wymontowaniem pracowało w samochodzie? Pewnie nie.

1
  • #4 28 Sie 2011 20:58
    Danielov12
    Poziom 9  

Tego to nie wiem :cry: bo to ze szrotu. Teraz jak podłączylem to odłączyłem wtyczki od puszki, silnik dmuchawy nadal się kręci. Czyli tak jakby sterownik puszka nie dostawał wogole prądu. Nie ma znaków wczesniejszego rozbierania puszki jak i webasta. rozebrać tą puszkę? Zobaczylbym co tam jest :D tylk oto jest zaciśniete na plastiku i nie wiem jak to ugryźć, nie chciałbym połamać plastiku, a jak znowu bede podważał śrubokrętem to bedzie wygladało jakby pies pogryzł :D

0
  • #5 28 Sie 2011 21:26
    andy_1985
    Poziom 10  

sprawdź świece i napięcie na akumulatorze po odpaleniu ogrzewania. A jak dalej sobie nie poradzisz to możesz he wysłać do mnie :)

0
  • #6 28 Sie 2011 21:29
    Danielov12
    Poziom 9  

Napięcie jest, do puszki tez dochodzi. Na świecy jest masa, przekaźnik do plusa świecy nie załącza się. sama świeca jest sprawna bo wykręcałem.

0
  • #8 29 Sie 2011 12:55
    Danielov12
    Poziom 9  

Jaki termostat?
    Zajrzałem do puszki. Nic podejrzanego nie znalazlem. Jedynie zauważyłem że dosyc mocno nagrzewa się jeden element na plytce- tranzystor
    Webasto Eberspacher 12V , nie włącza świecy, nie działa

1
  • #9 01 Wrz 2011 20:45
    apollo229
    Poziom 21  

Może coś pomogę, też miałem ze dwa takie przypadki, a przyczyną były zimne luty na płytce drukowanej.
    Sprawdź, może gdzieś w okolicach czujników masz pęknięcia i wtedy nie ruszy.
    Jeśli się mylę, będziemy szukać gdzie indziej. Ważne jest też napięcie, w 12V przy rozruchu jest duży pobór prądu i przy słabym akumulatorze ogrzewanie też może nie "zaskoczyć"
    Pozdrawiam

0
  • #10 09 Wrz 2011 22:24
    Danielov12
    Poziom 9  

Ok. Jeszcze raz wszystko dokładnie przebadam naładuje aku. Na giełdzie za taki sterowniczek krzyczą 300zł :cry:
    a i przypomniało mi sie, jak teraz podłączam je do prądu do na potencjometrze świeci sie czerwona dioda (już nie zielona jak wcześniej) i jednocześnie miga zielona. może sterownik sie wysypał i jakiś błąd pokazuje? :|

0
  • #11 12 Wrz 2011 11:41
    apollo229
    Poziom 21  

A ile jest tych mrugnięć???
    Ilość mrugnięć świadczy o rodzaju błędu

1
  • #12 14 Wrz 2011 19:44
    Danielov12
    Poziom 9  

Mruga cały czas od momentu włączenia. A i sprawdzałem czy nie ma zimnych lutów i wszystko jest ok. Wymieniłbym ten grzejący się tranzystor ale nie mogę znaleźć takiego, czy jakiś zamiennik dalby rade?

0
  • #13 09 Paź 2011 14:46
    markos16
    Warunkowo odblokowany

przeglądam posty które piszecie nie wiem czy ten temat jest jeszcze aktualny ale do rzeczy sterownika nie powinno się otwierac co do ogrzewania aby zadziałało przełącznik musi by podłączony sześc przewodów skoro świeci czerwona dioda włącznik jest żle podłączony a migająca zielona dioda sygnalizuje blokadę sterownika

0
  • #14 13 Paź 2011 21:28
    Danielov12
    Poziom 9  

Wszystko powinno być dobrze podłączone, bo jest na wtyczki, ja nic nie ucinałem. Jeśli jest zablokowany to jak go odblokować? Specjalnym oprogramowaniem zapewne?

0
  • #15 13 Paź 2011 21:40
    apollo229
    Poziom 21  

Nie koniecznie, jeśli wszystko dobrze podłączone jak napisałeś, wystarczy podpiąć się zegarem modułowym, by odczytać i ewentualnie skasować błędy...

1